Dnes Úterý - jasno 15°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 25. 6. 2024
Svátek má Ivan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vlasy a prázdninové cestování? Letní tipy od odborníků
Návštěva salonu. Foto: Klier.cz

Vlasy a prázdninové cestování? Letní tipy od odborníků

Těšíte se na dovolenou? Pro vlasy je to ale extrémně náročné období, dlouhé cestování, ostré slunce, mořská voda a chlor z bazénu jim nedělá vůbec dobře. Pečujte o vlasy v této době ještě o trochu víc a uvidíte, jak se vám odmění. Na rozdíl od kůže totiž slunce vaše vlasy nespálí, ale škodlivé UV záření umí velmi rychle narušit jejich strukturu. A to je zbytečné. Do cestovního kufru proto přidejte i opravdu kvalitní vlasovou kosmetiku a klidně i pár pečujících produktů navíc.

Letní „cestovatelské“ tipy od odborníků ze salónu Klier 

  • Při dlouhém cestování se nedoporučují rozpuštěné vlasy. Volné vlasy se cuchají, jsou všude okolo a mají sklon se mastit. Ideální na cestování je proto volný culík nebo drdol. Skvělý tip je také splést vlasy do jednoho nebo více copů. Nejenže se tak nezacuchají při opírání o sedačku, ale zároveň po rozpuštění získáte účes, se kterým můžete ihned vyrazit do víru dovolené.

  • Znáte produkty 2v1? V případě vlasové kosmetiky je to např. šampon a kondicionér v jednom. Odolejte! Je sice lákavé vzít si na cesty místo 2–3 produktů pouze jeden, ale vlasy vám za to opravdu nepoděkuji. Proč? Při mytí totiž šampon povrch vlasu otevírá a kondicionér ho naopak uzavírá. Proto je produkt, který nese obě tyto vlastnosti, neefektivní, nelogický a může způsobit i zbytečné lámání vlasů. Vždy tedy vsaďte na kvalitní šampon a kvalitní kondicionér dle typu vašich vlasů samostatně.

  • Dopřejte svým vlasům v létě opravdu důkladnou a kvalitní péči. A klidně na dovolenou přibalte o pár pečujících produktů víc. Vlasy vám za to poděkují. Na léto je skvělá např. „sluneční“ řada s UV ochranou Soleil od Kérastase.

  • Pokud chcete ušetřit místo v zavazadle, přelijte si kosmetiku do menších cestovních lahviček. Pak si můžete potřebné kosmetiky vzít opravdu dostatek.

  • Chcete ušetřit čas a zároveň vlasy vyživit a ošetřit? Vsaďte na bezoplachovou péči. Bezvadný je třeba bezoplachový hydratační sprej, který vlasy krásně zhydratuje a pomáhá při rozčesávání – BC Moisture Spray od Schwarzkopf  Professional. Koupit ho můžete přímo v salónech kadeřnictví Klier.

  • Vyvarujte se časté letní chyby v péči o vlasy a po koupání v moři vlasy vždy umyjte. Je jasné, že mořská voda vlasy krásně zdrsní a nastylinguje do volných vlnek, ale není to pro ně zdravé. Vlasy tedy umyjte, ošetřete a plážový look vytvořte dvoufázovým hydratačním sprejem Kérastase Soleil Huile Sirène. 

Spolehněte se na péči v salónech Klier před i po dovolené 

Do salónů Klier se nemusíte vůbec objednávat předem! V Klieru vědí, jak je dovolenkové období hektické. Proto se zastavte kdykoli před dovolenou na ozdravení vlasů a zastřižení konečků a po dovolené na úpravu barvy a výživnou kúru.

Salónynajdete na 33 místech České republiky a postarají se zde o vás profesionálně vyškolení odborníci. Jsou otevřené 7 dní v týdnu. Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete nawww.klier.cz. Svou letní vlasovou kosmetiku pořídíte v salónech Klier nebo z pohodlí domova na shop.klier.cz.


Autor: TZ, red

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Praha 15: Setkání u kulatého stolu pro pečující osoby

8. června 2024 v 18:01

Pečujete o děti, mladistvé, dospělé osoby se zdravotním postižením (jakéhokoliv handicapu), partnery po úraze, akutních příhodách, dlouhodobě vážně nemocné, rodiče seniory, kteří vyžadují z důvodu svého zdravotního a psychického stavu pomoc druhé osoby?

Databáze ukáže, který praktik očkuje proti černému kašli

8. června 2024 v 07:53

Zájemci o očkování proti černému kašli už nebudou hledat, kde vakcínu dostanou. Díky nově spuštěné webové databázi snadno zjistí, kdo ze všeobecných praktických lékařů v jejich okolí proti nemoci aktuálně očkuje a jak se mohou objednat. Praktici totiž ve spolupráci s ministerstvem zdravotnictví...

Reuse den na Smíchově

7. června 2024 v 08:57

Před kostelem sv. Václava se koná Reuse den od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru