Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Vlasy a prázdninové cestování? Letní tipy od odborníků
Návštěva salonu. Foto: Klier.cz

Vlasy a prázdninové cestování? Letní tipy od odborníků

Těšíte se na dovolenou? Pro vlasy je to ale extrémně náročné období, dlouhé cestování, ostré slunce, mořská voda a chlor z bazénu jim nedělá vůbec dobře. Pečujte o vlasy v této době ještě o trochu víc a uvidíte, jak se vám odmění. Na rozdíl od kůže totiž slunce vaše vlasy nespálí, ale škodlivé UV záření umí velmi rychle narušit jejich strukturu. A to je zbytečné. Do cestovního kufru proto přidejte i opravdu kvalitní vlasovou kosmetiku a klidně i pár pečujících produktů navíc.

Letní „cestovatelské“ tipy od odborníků ze salónu Klier 

  • Při dlouhém cestování se nedoporučují rozpuštěné vlasy. Volné vlasy se cuchají, jsou všude okolo a mají sklon se mastit. Ideální na cestování je proto volný culík nebo drdol. Skvělý tip je také splést vlasy do jednoho nebo více copů. Nejenže se tak nezacuchají při opírání o sedačku, ale zároveň po rozpuštění získáte účes, se kterým můžete ihned vyrazit do víru dovolené.

  • Znáte produkty 2v1? V případě vlasové kosmetiky je to např. šampon a kondicionér v jednom. Odolejte! Je sice lákavé vzít si na cesty místo 2–3 produktů pouze jeden, ale vlasy vám za to opravdu nepoděkuji. Proč? Při mytí totiž šampon povrch vlasu otevírá a kondicionér ho naopak uzavírá. Proto je produkt, který nese obě tyto vlastnosti, neefektivní, nelogický a může způsobit i zbytečné lámání vlasů. Vždy tedy vsaďte na kvalitní šampon a kvalitní kondicionér dle typu vašich vlasů samostatně.

  • Dopřejte svým vlasům v létě opravdu důkladnou a kvalitní péči. A klidně na dovolenou přibalte o pár pečujících produktů víc. Vlasy vám za to poděkují. Na léto je skvělá např. „sluneční“ řada s UV ochranou Soleil od Kérastase.

  • Pokud chcete ušetřit místo v zavazadle, přelijte si kosmetiku do menších cestovních lahviček. Pak si můžete potřebné kosmetiky vzít opravdu dostatek.

  • Chcete ušetřit čas a zároveň vlasy vyživit a ošetřit? Vsaďte na bezoplachovou péči. Bezvadný je třeba bezoplachový hydratační sprej, který vlasy krásně zhydratuje a pomáhá při rozčesávání – BC Moisture Spray od Schwarzkopf  Professional. Koupit ho můžete přímo v salónech kadeřnictví Klier.

  • Vyvarujte se časté letní chyby v péči o vlasy a po koupání v moři vlasy vždy umyjte. Je jasné, že mořská voda vlasy krásně zdrsní a nastylinguje do volných vlnek, ale není to pro ně zdravé. Vlasy tedy umyjte, ošetřete a plážový look vytvořte dvoufázovým hydratačním sprejem Kérastase Soleil Huile Sirène. 

Spolehněte se na péči v salónech Klier před i po dovolené 

Do salónů Klier se nemusíte vůbec objednávat předem! V Klieru vědí, jak je dovolenkové období hektické. Proto se zastavte kdykoli před dovolenou na ozdravení vlasů a zastřižení konečků a po dovolené na úpravu barvy a výživnou kúru.

Salónynajdete na 33 místech České republiky a postarají se zde o vás profesionálně vyškolení odborníci. Jsou otevřené 7 dní v týdnu. Více informací a vaše nejbližší kadeřnictví najdete nawww.klier.cz. Svou letní vlasovou kosmetiku pořídíte v salónech Klier nebo z pohodlí domova na shop.klier.cz.


Autor: TZ, red

Den zdraví na Budějovické

17. září 2023 v 08:21

Věnujte deset minut svému zdraví. V Praze 4 na Budějovické si  v úterý 19. září můžete nechat změřit tlak, poradit se o výživě a program je připraven i pro děti.

Den zdraví na Poliklinice Prosek

16. září 2023 v 10:11

Poliklinika Prosek pořádá pod záštitou starosty Prahy 9 Tomáše Portlíka a ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Praha 9 tradiční Den zdraví. Koná se 19. září od 9 do 16 hodin na prostranství před poliklinikou.

Nepatříte k 10 % Čechů s nemocnými ledvinami? Otestujte se zdarma a za pár minut

10. září 2023 v 08:42

Většina lidí má ve svém okolí někoho, kdo trpí chronickým onemocněním ledvin – postihuje totiž každého desátého Čecha, ale mnozí o své nemoci nevědí. Pokud není včas léčena, může vést k nevratnému selhání funkce ledvin, které vyžaduje doživotní dialýzu nebo transplantaci. Většinou je však možné...

Praha v rámci programu v oblasti zdravotnictví podpoří rozvoj paliativní péče

4. září 2023 v 15:22

Rada hl. m Prahy na svém pondělním jednání schválila vyhlášení Programu podpory v oblasti zdravotnictví pro rok 2024. Předpokládaný objem finančních prostředků určených pro tento účel je 67,5 milionů korun. Cílem záměru je prostřednictvím dotací podpora osob dlouhodobě nemocných nebo s postižením...

Další články
Nahoru