dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Zpravodajství

Vlastníci památek mohou žádat o granty na příští rok, poprvé se bude přispívat i na movité věci

Vlastníci památkově významných objektů v Praze si mohou žádat o granty na příští rok. Příspěvky jsou každoročně poskytovány na nemovité kulturní památky, na nemovité objekty v Pražské památkové rezervaci i ve vesnických rezervacích na území metropole (Stodůlky, Ruzyně) a na nemovité objekty v památkových zónách hlavního města.

Od roku 2015 jsou granty vlastníkům památkově významných objektů poskytovány také na věci movité, konkrétně na restaurování movitých kulturních památek, přičemž podmínkou je jejich umístění na veřejně přístupném místě na území metropole. Tento účel je zachován i pro rok 2017.

Granty hlavního města Prahy určené na zachování památkové hodnoty a podstaty objektu lze pro rok 2017 vlastníkům poskytnout maximálně do výše 65 % z celkových uznatelných nákladů obnovy, což se týká jak věcí movitých, tak i nemovitých.  Od roku 2016 došlo ke změně, neboť vlastníci objektů podávají žádosti o grant nejen v tištěné podobě, ale také na elektronickém formuláři.

Systém podání žádosti o grant hl. m. Prahy je navržen jako jednokolový. Konečný termín pro podání žádostí o grant hl. m. Prahy na rok 2017 je stanoven na 14. listopadu 2016. Další informace jsou k dispozici na Úřední desce hlavního města Prahy a na stránkách odboru památkové péče magistrátu http://pamatky.praha.eu.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru