Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Obávám se, že se jedná o občany s volebním právem. Drahoš zveřejnil reakci na komentáře plné pravopisných chyb
Senátor je poměrně činný na sociálních sítích. Zdroj foto: se svolením Jiřího Drahoše

Obávám se, že se jedná o občany s volebním právem. Drahoš zveřejnil reakci na komentáře plné pravopisných chyb

Když se senátor Jiří Drahoš krátce zmínil o tom, že bychom neměli zapomenout na události srpna 1968, sešly se mu reakce, které podle něj potvrzují, jak jsou důležité znalosti moderní historie a pravopisu.  

„Nikdy nezapomeneme,“ napsal Drahoš na svůj facebookový profil v sobotu 21. srpna. K tomu přiložil známou černobílou fotografii ze srpnové invaze v roce 1968, kdy stály tanky na Václavském náměstí u budovy Národního muzea a obklopoval je dav demonstrantů.

Jelikož má senátor na Facebooku přes 150 tisíc sledujících, dalo se čekat, že tato zmínka vyvolá mnoho reakcí. To se také potvrdilo, komentářů bylo přes pět stovek. Jak už to u vyzyvatele Miloše Zemana v prezidentské volbě bývá tradicí, byly reakce pestré. Od pochvalných přes nesouhlasné až po nenávistné. 

Následovala nečekaná Drahošova reakce. Na jednotlivé komentáře sice moc nereagoval, to nechal na diskutujících, kteří se v řadě případů do sebe „pustili“, ale s odstupem času zveřejnil nový status, ve kterém zveřejnil printscreeny nenávistných příspěvků, které byly plné gramatických chyb.

„Nebyl jsem nikdy komunista, ale ještě že tenkrát přijeli, jinak tady možná byl tenhle bordel o dvacet let dřív a já bych neměl hezké mládí a dětství. No, bůch ví,“ napsal František S. „Panbuch mu žehnej,“ reagoval diskutující Jakub K. Podobných posměšků se u tohoto komentáře objevilo vícero.

„Do čeho se ten Drahoš se*e. On nemá nárok se ani slovem zmynovat. Vlastizrádce,“ napsal k Drahošově statusu Karel Č. „Vyjmenovaná slova po m asi prošla nějakou reformou,“ reagovala Kateřina T. 

„Dakujeme vam bratia za nase oslobedenie, dal by boh ze byste nam znovu pomohli, je nejvyzsi cas na poriadok,“ napsal Drahošovi Viktor P. 

„Drahoši, ano nezapomeneme a neustále jim budeme za to vděční, že nás zachránili před ničení Československa. Jen to všechno ten bordel a organizovanej zločin odálí. Sláva sovetske armade,“ napsal s pravopisnými chybami Přemysl V.

Diskutují Eliška B. se Drahoše zeptala, zda si myslí, že se jedná o komentáře našich občanů, nebo zda jde spíš o nějakou pátou kolonou řízenou cizí mocností. 

„Obávám se, že z převážné většiny se jedná o skutečné občany s volebním právem v České republice,“ reagoval senátor. „Něco píší naši bezmozci a něco trollové z Ruska,“ podotkla Jana M.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    


Autor: Karel Netolický

Portlík: Jiránkovu vilu se společně podařilo zachránit

23. ledna 2023 v 07:05

Záchrana Jiránkovy vily je jedním z těch příkladů, kdy se víra vyplácí. Navzdory vydanému demoličnímu výměru se nakonec podařilo dohodnout s investorem a zachránit podstatnou část kulturního dědictví. 

Praha 11 chce pro mateřské a základní školy navýšit finance na běžný provoz

12. ledna 2023 ve 21:38

Členové vedení Prahy 11 – starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková, místostarostka Ivana Hovorková (obě Hnutí pro Prahu 11) a radní pro školství Michal Veselský (Praha 11 Sobě) – se v uplynulých dnech setkali s řediteli mateřských a základních škol a vedoucími a dalšími pracovníky ekonomického a...

Vrecionová: Schůzka Babiše s Macronem je nepřijatelným zasahováním do voleb

10. ledna 2023 v 11:07

Kandidát na prezidenta Andrej Babiš se tři dny před konáním prezidentských voleb schází s francouzským prezidentem Macronem. Podle europoslankyně Veroniky Vrecionové (ODS) se jedná o nepřijatelné zasahování do voleb v Česku.

Zajímá vás budoucnost pozemku na Sokolovské 284?

24. listopadu 2022 v 18:28

Poslední dobou se množí dotazy na demolici bývalého objektu firmy Julius Meinl mezi ul. U Skládky a K Moravině a logicky se zajímáte, co se na tomto pozemku bude dít dál.

Hřib: Vládnout slušně, ale jen někdy?

6. října 2022 ve 20:25

Pražské SPOLU bezpodmínečně trvá na dosazení trestně stíhaného politika do Rady hlavního města. Pan Petr Fiala přitom dříve psal: „Trestně stíhaná osoba nebude členem vlády a taková osoba nesmí ani zastávat politickou pozici ve státní správě." Takže vládnout slušně, ale...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Další články
Nahoru