Dnes Sobota - skorojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Obávám se, že se jedná o občany s volebním právem. Drahoš zveřejnil reakci na komentáře plné pravopisných chyb
Senátor je poměrně činný na sociálních sítích. Zdroj foto: se svolením Jiřího Drahoše

Obávám se, že se jedná o občany s volebním právem. Drahoš zveřejnil reakci na komentáře plné pravopisných chyb

Když se senátor Jiří Drahoš krátce zmínil o tom, že bychom neměli zapomenout na události srpna 1968, sešly se mu reakce, které podle něj potvrzují, jak jsou důležité znalosti moderní historie a pravopisu.  

„Nikdy nezapomeneme,“ napsal Drahoš na svůj facebookový profil v sobotu 21. srpna. K tomu přiložil známou černobílou fotografii ze srpnové invaze v roce 1968, kdy stály tanky na Václavském náměstí u budovy Národního muzea a obklopoval je dav demonstrantů.

Jelikož má senátor na Facebooku přes 150 tisíc sledujících, dalo se čekat, že tato zmínka vyvolá mnoho reakcí. To se také potvrdilo, komentářů bylo přes pět stovek. Jak už to u vyzyvatele Miloše Zemana v prezidentské volbě bývá tradicí, byly reakce pestré. Od pochvalných přes nesouhlasné až po nenávistné. 

Následovala nečekaná Drahošova reakce. Na jednotlivé komentáře sice moc nereagoval, to nechal na diskutujících, kteří se v řadě případů do sebe „pustili“, ale s odstupem času zveřejnil nový status, ve kterém zveřejnil printscreeny nenávistných příspěvků, které byly plné gramatických chyb.

„Nebyl jsem nikdy komunista, ale ještě že tenkrát přijeli, jinak tady možná byl tenhle bordel o dvacet let dřív a já bych neměl hezké mládí a dětství. No, bůch ví,“ napsal František S. „Panbuch mu žehnej,“ reagoval diskutující Jakub K. Podobných posměšků se u tohoto komentáře objevilo vícero.

„Do čeho se ten Drahoš se*e. On nemá nárok se ani slovem zmynovat. Vlastizrádce,“ napsal k Drahošově statusu Karel Č. „Vyjmenovaná slova po m asi prošla nějakou reformou,“ reagovala Kateřina T. 

„Dakujeme vam bratia za nase oslobedenie, dal by boh ze byste nam znovu pomohli, je nejvyzsi cas na poriadok,“ napsal Drahošovi Viktor P. 

„Drahoši, ano nezapomeneme a neustále jim budeme za to vděční, že nás zachránili před ničení Československa. Jen to všechno ten bordel a organizovanej zločin odálí. Sláva sovetske armade,“ napsal s pravopisnými chybami Přemysl V.

Diskutují Eliška B. se Drahoše zeptala, zda si myslí, že se jedná o komentáře našich občanů, nebo zda jde spíš o nějakou pátou kolonou řízenou cizí mocností. 

„Obávám se, že z převážné většiny se jedná o skutečné občany s volebním právem v České republice,“ reagoval senátor. „Něco píší naši bezmozci a něco trollové z Ruska,“ podotkla Jana M.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    


Autor: Karel Netolický

Nacher zveřejnil další video, hovoří o exekucích, insolvencích i ochraně spotřebitele

23. září 2021 v 09:52

Pražský zastupitel a poslanec Patrik Nacher vede kandidátku ANO v metropoli pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny. V rámci kampaně se rozhodl natáčet a na YouTube publikovat krátká videa, ve kterých popisuje, co se v uplynulých letech i jeho přičiněním podařilo prosadit v Parlamentu a co by...

Vedení Prahy 5 vyjádřilo podporu Praze 9, která se domáhá zrušení ministerských opatření

27. dubna 2021 ve 22:36

Radní Prahy 5 včera na návrh starostky Renáty Zajíčkové (ODS) deklarovali podporu Praze 9. Ta se u Nejvyššího správního soudu domáhá zrušení ministerských opatření, která stále drží velkou část dětí mimo školy.  

Další články
Nahoru