Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Obávám se, že se jedná o občany s volebním právem. Drahoš zveřejnil reakci na komentáře plné pravopisných chyb
Senátor je poměrně činný na sociálních sítích. Zdroj foto: se svolením Jiřího Drahoše

Obávám se, že se jedná o občany s volebním právem. Drahoš zveřejnil reakci na komentáře plné pravopisných chyb

Když se senátor Jiří Drahoš krátce zmínil o tom, že bychom neměli zapomenout na události srpna 1968, sešly se mu reakce, které podle něj potvrzují, jak jsou důležité znalosti moderní historie a pravopisu.  

„Nikdy nezapomeneme,“ napsal Drahoš na svůj facebookový profil v sobotu 21. srpna. K tomu přiložil známou černobílou fotografii ze srpnové invaze v roce 1968, kdy stály tanky na Václavském náměstí u budovy Národního muzea a obklopoval je dav demonstrantů.

Jelikož má senátor na Facebooku přes 150 tisíc sledujících, dalo se čekat, že tato zmínka vyvolá mnoho reakcí. To se také potvrdilo, komentářů bylo přes pět stovek. Jak už to u vyzyvatele Miloše Zemana v prezidentské volbě bývá tradicí, byly reakce pestré. Od pochvalných přes nesouhlasné až po nenávistné. 

Následovala nečekaná Drahošova reakce. Na jednotlivé komentáře sice moc nereagoval, to nechal na diskutujících, kteří se v řadě případů do sebe „pustili“, ale s odstupem času zveřejnil nový status, ve kterém zveřejnil printscreeny nenávistných příspěvků, které byly plné gramatických chyb.

„Nebyl jsem nikdy komunista, ale ještě že tenkrát přijeli, jinak tady možná byl tenhle bordel o dvacet let dřív a já bych neměl hezké mládí a dětství. No, bůch ví,“ napsal František S. „Panbuch mu žehnej,“ reagoval diskutující Jakub K. Podobných posměšků se u tohoto komentáře objevilo vícero.

„Do čeho se ten Drahoš se*e. On nemá nárok se ani slovem zmynovat. Vlastizrádce,“ napsal k Drahošově statusu Karel Č. „Vyjmenovaná slova po m asi prošla nějakou reformou,“ reagovala Kateřina T. 

„Dakujeme vam bratia za nase oslobedenie, dal by boh ze byste nam znovu pomohli, je nejvyzsi cas na poriadok,“ napsal Drahošovi Viktor P. 

„Drahoši, ano nezapomeneme a neustále jim budeme za to vděční, že nás zachránili před ničení Československa. Jen to všechno ten bordel a organizovanej zločin odálí. Sláva sovetske armade,“ napsal s pravopisnými chybami Přemysl V.

Diskutují Eliška B. se Drahoše zeptala, zda si myslí, že se jedná o komentáře našich občanů, nebo zda jde spíš o nějakou pátou kolonou řízenou cizí mocností. 

„Obávám se, že z převážné většiny se jedná o skutečné občany s volebním právem v České republice,“ reagoval senátor. „Něco píší naši bezmozci a něco trollové z Ruska,“ podotkla Jana M.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    


Autor: Karel Netolický

Názor: Elekrobusy místo akutní pomoci Pražanům

13. června 2022 ve 14:02

Zdá se, že aktivismus Hřibovy koalice opět vyhrává nad zdravým rozumem. V době, kdy řada Pražanů má v důsledku neustálého zdražování životních nákladů a vzrůstající inflace opravdu hluboko do kapsy, řeší pražští radní elektrifikaci dalších autobusových linek. To ale obyvatelům hlavního města...

Černochová: Tichomir Mirkovič byl legendou a vzácným člověkem

15. dubna 2022 v 06:23

Když ve čtvrtek ve věku 93 let zemřel ve vinohradské nemocnici válečný veterán z druhé světové války Tichomír Mirkovič, na sociálních sítích na něj zavzpomínala ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Portlík: Jedno nové místo stojí dvě stě tisíc korun

28. února 2022 v 08:13

Od začátku letoška jsem dostal několik dotazů, kolik se nám za poslední dva roky podařilo na Praze 9 odtáhnout autovraků. Zóny to v mnohém usnadnily, takže nakonec to bylo od roku 2019 celkem 208 vozidel.

Portlík: Praha 9 plánuje vyčlenit část obecních bytů pro ukrajinské uprchlíky

27. února 2022 v 19:40

Vzhledem k četným dotazům ohledně Devítkové pomoci Ukrajině uvádím, že s kolegy plánujeme vyčlenit část obecních bytů pro rodiny ukrajinských uprchlíků a zajistit dětem místa v mateřských a základních. Pokud to bude jen trochu možné, budeme zajišťovat také...

Lepš: Bidenovo uřeknutí odkrylo karty a možná dodalo Putinovi kuráž pro útok

22. února 2022 v 16:15

Putin bohužel zopakoval svůj již vyzkoušený scénář z Gruzie (2008) a Krymu (2014) a vojensky napadl východ Ukrajiny.

Praha 6: Dnes se ve školách testovalo i rozdávalo vysvědčení

31. ledna 2022 ve 13:05

Po dnešním testování je ve školkách a školách šesté městské části 338 pozitivních žáků. 307 v ZŠ a 31 v MŠ. V případě ZŠ jde o množství žáků včetně dnešního antigenního testování. Počet se ještě může zítra změnit na základě testů PCR. V porovnání s minulými týdny již čísla významně...

Prokop: Zavrhování ANO v Praze dlouho před volbami? My se budeme rozhodovat až podle programu

28. ledna 2022 v 16:28

Baví mě všechna ta silná prohlášení denně v mediích, s kým kdo půjde nebo nepůjde po komunálních volbách do koalice. Taky se mě na to novináři ptají. Víte, my v hnutí ANO se budeme rozhodovat hlavně podle programu.

Zajíčková: Není možné, aby tu někteří doktoři svou praxí podporovali kšeftování s předpisy

20. ledna 2022 v 09:34

„Boj proti drogám ve veřejném prostoru Pětky pokračuje. Jako členka Výboru pro zdravotnictví připravuji řadu kroků souvisejících se zamezením zneužívání substituční léčby drogově závislých,“ napsala na svůj facebookový profil starostka Prahy 5 a poslankyně Renáta...

Praha 10 opravila chodník na Solidaritě

4. ledna 2022 v 16:22

Zástupci Prahy 10 nedávno převzali první zrekonstruovaný chodník od zhotovitele. Na Solidaritě se jedná o pilotní projekt městské části, která bude nově opravy chodníků financovat ze svého rozpočtu. Oprava vyšla na necelých 350 tisíc korun. Na sociálních sítích o tom informoval místostarosta Prahy...

Poslanec Havránek natočil vánoční video ke stavebnímu řízení

31. prosince 2021 ve 14:10

Středočeský poslanec Jiří Havránek (ODS) je ve Sněmovně členem rozpočtového výboru a Výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj. Na konci uplynulého roku natočil vánoční video, kterým chce upozornit na přílišnou délku stavebního řízení v České republice....

Prokop: Praha chtěla zatočit s hazardem, bude ji to stát nejspíš nejen pokutu

26. prosince 2021 ve 20:52

Na prosincovém jednání pražského zastupitelstva se neřešil jenom rozpočet na rok 2022, ale opozice vládnoucí koalici Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP09 + STAN) připomněla i resty, které před sebou metropole tlačí do příštího roku. Podle magistrátní opozice zmatek vyvolává i rok a...

Skopeček: V oblasti energetiky očekávám nemalé problémy

9. listopadu 2021 v 06:51

„Krachem Bohemia Energy to nekončí. V oblasti energetiky očekávám v dalších letech nemalé problémy. Odcházíme od tradičních zdrojů, aniž bychom měli adekvátní náhradu. Ze systému emisních povolenek se stala hra spekulantů. I další části zelené politiky budou elektřinu...

Další články
Nahoru