dnes
Neděle - snih
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Vlastivědná vycházka pro děti: Tajemství zahrad Pražského hradu

Využijte letní čas k návštěvě nejen Královské zahrady. Průvodci budou dětem vyprávět o králích – zakladatelích, budou hádat, co jim připomíná střecha letohrádku a možná uslyší zpívat i fontánu mistra Jaroše.

Nakonec děti zavítají do malebné Zlaté uličky.

Vhodné pro děti od šesti let (v doprovodu dospělé osoby). Omezený počet účastníků na 2 × 30 osob.

Začátek akce v sobotu 23. července v 16 hodin u letohrádku královny Anny v Královské zahradě (nejbližší zastávka tram. č. 22 „Královský letohrádek“). Cena 100/70 Kč (%).

Poutavou knížku Jany Koenigsteinové Tajemství Zlaté uličky můžete dětem objednat ZDE.

Janka a Michal, děti z Vinohradské ulice, se vypraví na dobrodružnou výpravu do Zlaté uličky. Vlastně se chtějí jen poohlédnout po novém bytu pro maminku a paní Malou, ale potkají tajemného alchymistu, a pak už je čeká jedno dobrodružství za druhým. Dostanou se mezi veselé skřítky Sandalety, zbaví je hrozného nebezpečí, porazí obrovskou zmiji Nagašu a její válečnice, osvobodí mechové gnómy a šťastně vyváznou i z chladné říše hraběte Arimana. Napínavý příběh plný humoru je určen pro děti od 9 let, ale s chutí a se zatajeným dechem si ho přečtou i dospělejší čtenáři.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru