Dnes Čtvrtek - zatazeno 4°C
Zítra Pátek - zatazeno 1°C
Čtvrtek 8. 12. 2022
Svátek má Květoslava
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Vlakem z Prahy na jih Čech se pojede od července snadněji, končí tříměsíční výluka
Ilustrační foto: archiv

Vlakem z Prahy na jih Čech se pojede od července snadněji, končí tříměsíční výluka

Tříměsíční výluka na koridoru z Prahy do Českých Budějovic se blíží ke svému konci. Vlaky se na trať vrátí 1. července. Na prázdninovou cestu z Prahy na jih Čech dálkovými vlaky bude proto nejlepší vyrazit až první prázdninový den. Informoval o tom mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Ještě po celý čtvrtek 30. června až do půlnoci budou jezdit mezi Olbramovicemi a Chotovinami za dálkové vlaky náhradní autobusy. „Proto cestujícím, kteří se vydají na jih Čech na prázdniny, doporučujeme, aby si naplánovali svou cestu nejdřív na pátek 1. července nebo na navazující víkend, kdy už bude obnoven přímý provoz vlaků,“ uvedl mluvčí.

Cestující se tak vyhnou přestupům mezi vlaky a náhradními autobusy, a také limitované kapacitě autobusů.

Plánované obnovení provozu dálkových spojů Jižní expres, Vltava a Lužnice na trase Praha – Tábor – Veselí nad Lužnicí – České Budějovice – Linec / České Velenice je v pátek 1. července od ranního výjezdu vlaků. 

Jižní expresy však pojedou po celé prázdniny ještě podle výlukových jízdních řádů a z Prahy budou odjíždět o 15 minut dřív, tedy ve 49. minutě předchozí hodiny. Prvním dálkovým spojem z Prahy do Českých Budějovic tak bude vlak EC 331 Jižní expres s odjezdem z pražského hlavního nádraží už v 5:49 hod. 

Prvním ranním vlakem v opačném směru bude rychlík 734 Vltava s odjezdem ve 4:12 hod z Českých Budějovic.  

Z důvodu pokračujících stavebních prací na koridoru Praha – České Budějovice mezi Voticemi a Sudoměřicemi u Tábora bude i během července trvat nadále náhradní autobusová doprava za regionální spoje v úseku Benešov u Prahy – Tábor. 


Autor: puc

Praha 5 zhodnotí, jak se chovají řidiči v parkovacích zónách

27. listopadu 2022 v 19:58

Praha 5 zatím neplánuje iniciovat zavádění nových parkovacích zón, nicméně chtěla by zhodnotit a podle toho případně i přehodnotit režimy v těch stávajících. Uvedl to místostarosta páté městské části Milan Kryl (Piráti) na nedávném setkání s novináři.

Výměna požární signalizace omezí provoz Strahovského tunelu

25. listopadu 2022 v 09:14

Z důvodu výměny elektrické požární signalizace budou probíhat uzávěry Strahovského tunelu.

Další články
Nahoru