Dnes Neděle - zatazeno 14°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 11°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vlak s cestujícími projel v Prokopském údolí návěstidlo a poškodil výhybku
Železniční zastávka Praha-Holyně. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons - CC BY-SA 3.0

Vlak s cestujícími projel v Prokopském údolí návěstidlo a poškodil výhybku

U zastávky Praha-Holyně v Prokopském údolí v pondělí ráno kolem půl sedmé projel osobní vlak návěstidlo zakazující jízdu. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Vlak projel návěstidlo stůj a poškodil výhybku. Hasiči museli evakuovat zhruba sto cestujících do náhradního vlaku. Nikdo se nezranil.

„Nejbližší další vlak byl od projetí návěstidla dva kilometry daleko,“ sdělil Kavka.

Provoz vlaků mezi pražskými Řeporyjemi a Smíchovem na trati z Berouna do Prahy stál dvě hodiny, obnoven byl v 8:30 hodin. Událost vyšetřuje Správa železnic, výše škody na výhybce zatím nebyla zveřejněna.


Autor: red

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

Dnes v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Další články
Nahoru