dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Dětská Praha

Vlak plný úsměvů Českých drah sveze děti z dětských domovů na filmový festival ve Zlíně

České dráhy ve spolupráci s Unií železničních zaměstnanců vypraví dnes Vlak plný úsměvů pro handicapované děti a děti z dětských domovů z Prahy a několika měst v Pardubickém a Olomouckém kraji. Tradičním cílem tohoto speciálního vlaku, který ČD vypravují už po dvanácté, bude Zlín, ve kterém právě v těchto dnech probíhá Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež. 

Na cestu do Zlína je přihlášených asi 250 dětí, zhruba stovka dospělých a také desítka vozíčkářů.

Vlak bude odjíždět dnes z Prahy hl.n. Na trase do Zlína do vlaku nastoupí další cestující v Pardubicích, Ústí nad Orlicí městě, České Třebové a Zábřehu na Moravě. Do cílové stanice Zlín střed vlak přijede v 10:26. Zpět ze Zlína bude vlak odjíždět v 16:40 a do Prahy se vrátí ve 21:03. Na tomto speciálním vlaku bude nasazena patrová jednotka CityElefant, která je vhodná k přepravě cestujících s handicapem, např. na invalidních vozících. V neelektrifikovaném úseku z Otrokovic do Zlína poveze soupravu motorová lokomotiva řady 754.

Jízdy se zúčastní děti z Dětského domova v pražských Dolních Počernicích, pardubické školy Svítání, stacionářů v Ústí nad Orlicí a České Třebové a několika škol a dětských domovů v Zábřehu a Šumperku.

Aby dětem cesta lépe utekla, mají pro ně zaměstnanci Českých drah připraveny soutěže zaměřené mimo jiné na bezpečnost na železnici. Pro postižené děti nebo děti z dětských domovů je tak nevšední zážitek z cesty vlakem rozšířen o atraktivní formu poznání, kdy se dozví o bezpečném chování v blízkosti železnice a dostanou drobné dárky.


Praha 9: Klub Harfica se těší stále většímu zájmu dětí

10. ledna 2018 v 11:00

Volnočasový klub Harfica v Harrachovské ulici na Proseku, jehož provozovatelem je městská část Praha 9, patří k nízkoprahovým zařízením, které se zaměřuje především na děti ze sociálně znevýhodněného prostředí, děti, které samy neví, jak trávit volný čas, nemají ve svém okruhu pozitivní příklad,...

Stromky základních škol Sázavská a Slovenská zvítězily

22. prosince 2017 v 07:06

Spodní část náměstí Míru zdobí tento rok poprvé krásné vánoční stromky, které pořídila radnice Prahy 2 pro své základní školy k nazdobení. Žáci stromečky ozdobili na začátku adventu a zástupci městské části vybírali ten nejkrásnější.

Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru