Dnes Čtvrtek - skorojasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 28°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vláda si nesmí realizovat válečné choutky, odmítají komunisté zvažovaný dar munice na Ukrajinu
Ministryně obrany Jana Černochová a ministr zahraničí Jan Lipavský v uplynulém týdnu probírali napjatou situaci na Ukrajině a shodli se na potřebě této zemi pomoci. Zdroj foto: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Vláda si nesmí realizovat válečné choutky, odmítají komunisté zvažovaný dar munice na Ukrajinu

Česko zvažuje, že daruje Ukrajině dělostřeleckou munici ráže 152 milimetrů, uvedla vláda minulý týden po svém jednání. Na tuto informaci o víkendu kriticky reagovali komunisté.

Rusko rozmístilo u hranic s Ukrajinou a v Bělorusku desetitisíce svých vojáků. Ukrajina i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi. Z USA v posledních dnech zaznělo, že Rusko by mohlo zahájit útok kdykoliv. Rusko opakovaně popřelo, že by chystalo útok. 

Podle vyjádření představitelů vlády Petra Fialy Ukrajina poslala seznam požadavků, Česko si z něj vybralo pomoc v podobě dělostřelecké munice. Údajně se zvažuje i další forma pomoci.

„Říkáme jednoznačné ne připravovanému daru munice na Ukrajinu, který zamýšlí nová vláda. Aktuální návrh ministerstva obrany, vycházející z agresivní politiky paktu NATO, ještě více eskaluje současné napětí a hrozby války v Evropě," uvedl v tiskovém prohlášení Ústřední výbor KSČM po svém víkendovém jednání.

Komunisté připomněli, že mezinárodní smlouva o obchodu se zbraněmi zakazuje prodávat zbraně tam, kde by mohly vyvolávat nebo zhoršovat ozbrojený konflikt.

„KSČM rozhodně nesouhlasí s tím, aby se Česká republika jakkoliv podílela na zvyšování válečného nebezpečí. Z tohoto důvodu jsou komunisté zásadně proti záměru vlády zajišťovat zbrojní dodávky na Ukrajinu,“ sdělili komunisté.

Anketa

Mělo by podle vás Česko nyní podpořit Ukrajinu?

3.3%
(3.3%)
79.6%
(79.6%)
„Prosazujeme snižování napětí v Evropě a řešení krize související se situací na Ukrajině mírovými a diplomatickými prostředky na základě mezinárodního práva, Charty OSN a Minských dohod,“ pokračovali.

„Vyzýváme vládu, aby řešila narůstající množství problémů českých občanů, a ne si v bezpečném zázemí realizovala své válečné choutky,“ dodal v prohlášení ústřední výbor strany.


Autor: Karel Netolický

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru