Dnes Pondělí - dest 13°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 14°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Vláda si nesmí realizovat válečné choutky, odmítají komunisté zvažovaný dar munice na Ukrajinu
Ministryně obrany Jana Černochová a ministr zahraničí Jan Lipavský v uplynulém týdnu probírali napjatou situaci na Ukrajině a shodli se na potřebě této zemi pomoci. Zdroj foto: Ministerstvo zahraničních věcí ČR

Vláda si nesmí realizovat válečné choutky, odmítají komunisté zvažovaný dar munice na Ukrajinu

Česko zvažuje, že daruje Ukrajině dělostřeleckou munici ráže 152 milimetrů, uvedla vláda minulý týden po svém jednání. Na tuto informaci o víkendu kriticky reagovali komunisté.

Rusko rozmístilo u hranic s Ukrajinou a v Bělorusku desetitisíce svých vojáků. Ukrajina i některé západní země tvrdí, že se Moskva připravuje na možnou invazi. Z USA v posledních dnech zaznělo, že Rusko by mohlo zahájit útok kdykoliv. Rusko opakovaně popřelo, že by chystalo útok. 

Podle vyjádření představitelů vlády Petra Fialy Ukrajina poslala seznam požadavků, Česko si z něj vybralo pomoc v podobě dělostřelecké munice. Údajně se zvažuje i další forma pomoci.

„Říkáme jednoznačné ne připravovanému daru munice na Ukrajinu, který zamýšlí nová vláda. Aktuální návrh ministerstva obrany, vycházející z agresivní politiky paktu NATO, ještě více eskaluje současné napětí a hrozby války v Evropě," uvedl v tiskovém prohlášení Ústřední výbor KSČM po svém víkendovém jednání.

Komunisté připomněli, že mezinárodní smlouva o obchodu se zbraněmi zakazuje prodávat zbraně tam, kde by mohly vyvolávat nebo zhoršovat ozbrojený konflikt.

„KSČM rozhodně nesouhlasí s tím, aby se Česká republika jakkoliv podílela na zvyšování válečného nebezpečí. Z tohoto důvodu jsou komunisté zásadně proti záměru vlády zajišťovat zbrojní dodávky na Ukrajinu,“ sdělili komunisté.

Anketa

Mělo by podle vás Česko nyní podpořit Ukrajinu?

3.3%
(3.3%)
79.6%
(79.6%)
„Prosazujeme snižování napětí v Evropě a řešení krize související se situací na Ukrajině mírovými a diplomatickými prostředky na základě mezinárodního práva, Charty OSN a Minských dohod,“ pokračovali.

„Vyzýváme vládu, aby řešila narůstající množství problémů českých občanů, a ne si v bezpečném zázemí realizovala své válečné choutky,“ dodal v prohlášení ústřední výbor strany.


Autor: Karel Netolický

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru