dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Pražská politika

Vláda proti legalizaci prostituce, jednat o ní bude sněmovna

Vláda minulý týden nepodpořila návrh hlavního města Prahy na regulaci prostituce. Kabinet Bohuslava Sobotky (ČSSD) argumentoval mimo jiné tím, že legalizace prostituce jako živnosti by byla v rozporu s Úmluvou o potlačování a zrušení obchodu s lidmi a využívání prostituce druhých osob z roku 1950, přičemž ČR je úmluvou doposud vázána. Podle vlády návrh vykazuje nedostatky a je nutná široká společenská diskuse.

Hlavní město navrhuje, aby se prostituce stala podnikáním, které by mohli provozovat lidé starší 18. let, prostitutky by měly povinnost chodit na lékařské prohlídky. Vzhled budov by nesměl budit veřejné pohoršení, nevěstince by nemohly být blízko úřadů, škol, nemocnic, dětských hřišť, církevních budov nebo kulturních památek. Vznikl by registr osob oprávněných živnost provozovat, vedlo by jej ministerstvo průmyslu a obchodu. Návrhem se bude zabývat Poslanecká sněmovna, jejíž schůze začíná zítra.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru