dnes
Neděle - zatazeno
13°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
10°C
pozítří
Úterý - polojasno
10°C
Vláda bude ještě měsíc v paláci, potom se vrátí do akademie
Strakova akademie prochází rekonstrukcí. Foto: archiv Vláda ČR

Vláda bude ještě měsíc v paláci, potom se vrátí do akademie

Do budovy Strakovy akademie, která prochází komplexní rekonstrukcí, se menšinová vláda ANO a ČSSD vrátí zřejmě v polovině září. První zasedání ministrů po dovolené se tento týden uskutečnilo v Hrzánském paláci na Hradčanech. Ministři budou stísněnější prostory této vládní budovy k pravidelným zasedáním používat minimálně do doby, kdy bude hotova výměna oken v jednacím sále Strakovy akademie. Skončit by tato fáze oprav měla během září, řekla ČTK mluvčí kabinetu Petra Doležalová.

Premiér Andrej Babiš (ANO) využívá palác, kde má záložní kancelář a který kdysi sloužil jako malířská škola, mimo jiné pro přijímání návštěv. Nabídnout jim díky poloze paláce může neobvyklý pohled na hlavní město. Na svém facebooku se premiér tento týden pochlubil například fotografií s končící finskou velvyslankyní v ČR Helenou Elisabet Tuuriovou. Snímek byl pořízen na ochozu a terase zadního traktu Hrzánského paláce, ve kterém v minulém století tvořil svoje slavné obrazy Prahy malíř Jan Slavíček.

Strakova akademie, která stojí u Vltavy, neposkytuje takové výhledy na město jako Hrzánský palác, zato je rozlehlejší, Rekonstrukce objektu začala před rokem, je plánovaná na 30 měsíců. Oprava by měla přijít na 294,5 milionu korun. Výměna či repase 700 oken představuje během rekonstrukce pro členy vlády i úředníky největší omezení.

Mimo Strakovu akademii zasedala vláda například během povodní v létě 2002, v roce 2015 kabinet uspořádal tři výjezdní zasedání v krajích. Hrzánský palác obvykle vláda používá k reprezentačním účelům.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru