dnes
Neděle - zatazeno
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
5°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
11°C
Pražská politika

Vklad 800 milionů schválilo představenstvo Kongresového centra Praha

Představenstvo Kongresového centra Praha (KCP) dnes na svém jednání schválilo materiály nutné pro jednání valné hromady, která by měla schválit navýšení základního jmění KCP o 800 milionů korun. To bude provedeno upsáním akcií hlavním městem.

ČTK to sdělil náměstek primátora Václav Novotný. Valná hromada KCP by se měla sejít 30. dubna. Upsáním akcií by se mělo základní jmění KCP navýšit na zhruba 3,6 miliardy korun. O přibližně dvě miliardy pak bude sníženo 16. dubna, kdy centrum zaplatí svůj dluh. Vklad 800 milionů korun již schválila pražská rada i zastupitelstvo. „Fakticky lze očekávat, že peníze, vzhledem ke všem nutným procedurám a zákonným lhůtám, bude mít KCP asi v polovině července,“ uvedl Novotný. Peníze chce KCP použít na nutné opravy budovy KCP, hotelu a business centra, které k němu patří. Vedení KCP chce začít s prvními opravami již v dubnu.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru