dnes
Úterý - polojasno
-1°C
zítra
Středa - obcasny-dest
1°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
2°C
Vjezd do ulice Dlouhá a okolí bude tři víkendy v noci zakázán
I taxíky budou mít smůlu. Ilustrační foto: archiv

Vjezd do ulice Dlouhá a okolí bude tři víkendy v noci zakázán

Vjezd do Dlouhé třídy a okolních ulic bude pro nerezidenty a vozy taxi tři dubnové víkendy mezi 22:00 a 3:00 zkušebně uzavřen. Týkat se to bude víkendů 12. a 13. dubna, 19. a 20. dubna a 26. a 27. dubna. Cílem je zmírnit noční ruch, na který si stěžují místní obyvatelé.

Omezení se bude týkat ulic:

  • Dlouhá, V Kolkovně, Rámová, Masná
  • částí ulic Kozí a Rybná
  • v ulici Dušní se v dotčené časy bude obracet jednosměrnost

Na místě budou umístěny dopravní značky a dodržování zákazu bude kontrolovat státní a městská policie.

„Toto opatření je vyzkoušené i v zahraničí a účinně snižuje hladinu hluku. Doprava je v těchto ulicích intenzivní a už jenom průjezd aut po dlažebních kostkách vytváří značný hluk, nehledě na případné troubení, často puštěnou hudbu z okýnek aut a podobně. Věříme, že obyvatelům dané lokality toto opatření pomůže,“ říká David Skála, radní Prahy 1 pro dopravu (za Praha 1 Sobě).

Jde o část opatření, které Praha 1 ve spolupráci s vedením metropole připravuje ke zmírnění dopadů nočního života na klid místních obyvatel. Na magistrátu k tomu vznikla zvláštní komise, jejíhož předsedu Jana Šterna vedení Prahy pojmenovalo „nočním starostou."

Magistrát nyní připravuje vyhlášku, která by omezila otevírací dobu nočních podniků ve vybraných oblastech města, typicky právě v Dlouhé třídě.

Praha 1 se také pokouší dojednat s podniky v centru, aby přestaly spolupracovat s agenturami, které organizují tzv. pub crawls, tedy tahy turistů od hospody k hospodě. Zatím se zástupcům radnice podařilo k ukončení spolupráce s agenturami přesvědčit klub Karlovy lázně.


Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

17. ledna 2020 v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Praha otevřela své první Expat centrum, které pomůže cizincům s adaptací

15. ledna 2020 v 18:37

Po vzoru dalších evropských metropolí bude v Praze kvalifikovaným, studujícím či podnikajícím cizincům, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, k dispozici Expat centrum Praha ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Cizinci v něm získají pozoruhodnou příležitost...

Další články
Nahoru