dnes
Neděle - zatazeno
26°C
zítra
Pondělí - bourky
24°C
pozítří
Úterý - oblacno
28°C
Vjezd do ulice Dlouhá a okolí bude tři víkendy v noci zakázán
I taxíky budou mít smůlu. Ilustrační foto: archiv

Vjezd do ulice Dlouhá a okolí bude tři víkendy v noci zakázán

Vjezd do Dlouhé třídy a okolních ulic bude pro nerezidenty a vozy taxi tři dubnové víkendy mezi 22:00 a 3:00 zkušebně uzavřen. Týkat se to bude víkendů 12. a 13. dubna, 19. a 20. dubna a 26. a 27. dubna. Cílem je zmírnit noční ruch, na který si stěžují místní obyvatelé.

Omezení se bude týkat ulic:

  • Dlouhá, V Kolkovně, Rámová, Masná
  • částí ulic Kozí a Rybná
  • v ulici Dušní se v dotčené časy bude obracet jednosměrnost

Na místě budou umístěny dopravní značky a dodržování zákazu bude kontrolovat státní a městská policie.

„Toto opatření je vyzkoušené i v zahraničí a účinně snižuje hladinu hluku. Doprava je v těchto ulicích intenzivní a už jenom průjezd aut po dlažebních kostkách vytváří značný hluk, nehledě na případné troubení, často puštěnou hudbu z okýnek aut a podobně. Věříme, že obyvatelům dané lokality toto opatření pomůže,“ říká David Skála, radní Prahy 1 pro dopravu (za Praha 1 Sobě).

Jde o část opatření, které Praha 1 ve spolupráci s vedením metropole připravuje ke zmírnění dopadů nočního života na klid místních obyvatel. Na magistrátu k tomu vznikla zvláštní komise, jejíhož předsedu Jana Šterna vedení Prahy pojmenovalo „nočním starostou."

Magistrát nyní připravuje vyhlášku, která by omezila otevírací dobu nočních podniků ve vybraných oblastech města, typicky právě v Dlouhé třídě.

Praha 1 se také pokouší dojednat s podniky v centru, aby přestaly spolupracovat s agenturami, které organizují tzv. pub crawls, tedy tahy turistů od hospody k hospodě. Zatím se zástupcům radnice podařilo k ukončení spolupráce s agenturami přesvědčit klub Karlovy lázně.


Čtyři lidé se na derby sešívaných s klokany dopustili přestupku

Dnes ve 14:19

V souvislosti  se sobotním fotbalovým utkáním v Edenu, ve kterém domácí Slavia porazila Bohemians Praha 1905 4:0, řešili pražští policisté čtyři přestupková jednání spojená se zahalením obličeje. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

V logistickém centru hořelo nákladní auto, škoda je milion korun

Včera v 09:04

 Včera krátce před sedmnáctou hodinou zasahovaly dvě jednotky pražských hasičů u požáru kabiny nákladního auta v logistickém centru v ulici U Plynárny v Praze 4.   

Další články
Nahoru