dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
26°C
zítra
Pátek - bourky
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
24°C
Vjezd do ulice Dlouhá a okolí bude tři víkendy v noci zakázán
I taxíky budou mít smůlu. Ilustrační foto: archiv

Vjezd do ulice Dlouhá a okolí bude tři víkendy v noci zakázán

Vjezd do Dlouhé třídy a okolních ulic bude pro nerezidenty a vozy taxi tři dubnové víkendy mezi 22:00 a 3:00 zkušebně uzavřen. Týkat se to bude víkendů 12. a 13. dubna, 19. a 20. dubna a 26. a 27. dubna. Cílem je zmírnit noční ruch, na který si stěžují místní obyvatelé.

Omezení se bude týkat ulic:

  • Dlouhá, V Kolkovně, Rámová, Masná
  • částí ulic Kozí a Rybná
  • v ulici Dušní se v dotčené časy bude obracet jednosměrnost

Na místě budou umístěny dopravní značky a dodržování zákazu bude kontrolovat státní a městská policie.

„Toto opatření je vyzkoušené i v zahraničí a účinně snižuje hladinu hluku. Doprava je v těchto ulicích intenzivní a už jenom průjezd aut po dlažebních kostkách vytváří značný hluk, nehledě na případné troubení, často puštěnou hudbu z okýnek aut a podobně. Věříme, že obyvatelům dané lokality toto opatření pomůže,“ říká David Skála, radní Prahy 1 pro dopravu (za Praha 1 Sobě).

Jde o část opatření, které Praha 1 ve spolupráci s vedením metropole připravuje ke zmírnění dopadů nočního života na klid místních obyvatel. Na magistrátu k tomu vznikla zvláštní komise, jejíhož předsedu Jana Šterna vedení Prahy pojmenovalo „nočním starostou."

Magistrát nyní připravuje vyhlášku, která by omezila otevírací dobu nočních podniků ve vybraných oblastech města, typicky právě v Dlouhé třídě.

Praha 1 se také pokouší dojednat s podniky v centru, aby přestaly spolupracovat s agenturami, které organizují tzv. pub crawls, tedy tahy turistů od hospody k hospodě. Zatím se zástupcům radnice podařilo k ukončení spolupráce s agenturami přesvědčit klub Karlovy lázně.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Pokračuje výstavba sportovního hřiště v Praze 2. Kácet se musí kvůli bezpečnosti, zní z radnice

17. června 2019 ve 21:40

Na rohu ulic Na Smetance a Italská od loňského roku vzniká moderní multifunkční sportoviště, které budou navštěvovat stovky žáků z nedaleké ZŠ a MŠ Na Smetance, ale i děti z dalších škol či z Domu dětí a mládeže Praha 2. Postupně jej začnou využívat i děti z ostatních základních a mateřských škol...

Další články
Nahoru