Dnes Úterý - jasno 30°C
Zítra Středa - polojasno 31°C
Úterý 16. 8. 2022
Svátek má Jáchym
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Vize revitalizace Chodoveckého potoka je dokončena, klade důraz na zeleň, cesty a mobiliář

Praha 4 navázala v loňském roce spolupráci s Katedrou zahradní a krajinné architektury ČZU s cílem zhodnotit krajinný a rekreační potenciál Chodoveckého potoka v bezprostředním sousedství sídliště Spořilov II.

Výsledkem roční spolupráce je tato vize, která navrhuje úpravy okolí potoka, místa pro rekreaci i venčení psů

„Rád bych pracovníkům katedry i zapojeným studentům poděkoval za příjemnou a inspirativní spolupráci. Autorům vize se podle mého názoru podařilo navrhnout příjemný rekreační prostor a současně zachovat přírodní ráz této lokality ceněný jejími návštěvníky," říká radní pro územní rozvoj a výstavbu Patrik Opa (ODS).

Jaké změny studie navrhuje
V první řadě klade důraz na obnovu stávající zeleně a její vhodné doplnění. Nezanedbatelnou část porostů tvoří dožívající krátkověké stromy a náletové dřeviny, které bude nutné postupně nahrazovat. Vize také navrhuje obnovu zde původních ovocných sadů.

Dojde k doplnění a rozšíření cestní sítě a chybějícího mobiliáře odpovídajícího přírodnímu charakteru údolí. Výrazně se zlepší prostupnost území, přístupy k vodě a možnosti rekreace v přírodě kousek od rušného města. Vznikne procházkový okruh, různé typy míst k zastavení a pozorování přírody, odpočívadla nebo velká plocha k venčení psů.

„Věřím, že tato vize bude hodnotným příspěvkem Praha 4 ke spolupráci s hlavním městem a městskými části Praha 10, 11 a 15 na revitalizaci celého Trojmezí," dodal Opa.

Na celou studii se můžete podívat zde.

vize-2021-potok
Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

Včera v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru