Dnes Středa - polojasno 19°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vize centra Prahy 2035. Nová výstava seznamuje s realizovanými i plánovanými projekty
Výstava v Galerii 1 zůstane do konce září. Foto: Jan Puci

Vize centra Prahy 2035. Nová výstava seznamuje s realizovanými i plánovanými projekty

Vize centra Prahy 2035 – tak se jmenuje výstava, která do konce září probíhá v Galerii 1 ve Štěpánské 47 a na osmi místech v ulicích Prahy 1, a která na více než sedmi desítkách panelů představuje jak už realizované projekty, tak i vizualizace probíhajících a plánovaných staveb nebo úprav veřejných prostranství centra hlavního města. Radnice o tom informovala v tiskové zprávě.

„Výstava představuje výsledky práce týmu naší radnice i dalších institucí a soukromých investorů, kteří působí v náročných podmínkách Pražské památkové rezervace. Nabízí zásadní souhrn informací pro naše občany – proto je také kromě Galerie 1 i v ulicích – a je také poděkováním všem, kteří se podílejí na zkrášlování naší městské části,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). 

V ulicích je expozice k vidění na Malostranském náměstí, Smetanově nábřeží, náměstí Curieových, náměstí Republiky, Jungmannově náměstí, v ulici Na Příkopech nebo u Nemocnice Na Františku či u kostela sv. Petra. Na každém stanovišti je umístěna mapa, která návštěvníky informuje o dalších místech, kde výstava pokračuje. 

Čtvrteční vernisáže se zúčastnil i grafik Pavel Šťastný, který je mimo jiné také autorem loga Občanského fóra. „Při prohlídce výstavy jsem byl překvapen, co všechno se v Praze 1 udělalo, a  to je úžasný. A když jsem viděl vizualizace toho, co se má udělat, tak smekám a přeju si, aby se to skutečně udělalo,“ řekl. 

Galerie 1 sídlí ve Štěpánské ulici v Praze 1, otevírací doba je od úterý do pátku od 10 do 12 a dále od 13 do 18 a v sobotu od 10 do 14 hodin. Vstup je zdarma. V neděli, pondělí a o svátcích je galerie zavřená. 

K výstavě byla také vydána reprezentativní publikace mapující 20 let investiční činnosti Městské části Praha 1. O realizovaných i připravovaných projektech se kromě výstavy mohou zájemci dozvědět i na nových webových stránkách www.vizeprahy1.cz.


Autor: puc

Skupina Neřež hraje v KC Zahrada

Dnes v 08:40

Koncert největších hitů české folkové hudební skupiny Neřež uslyšíte ve čtvrtek 6. října ve 20 hodin v KC Zahrada.

Romeo a Julie i Marná opatrnost na pódiu Státní opery

Dnes v 07:51

Nejznámější příběh lásky všech dob, velké a nadčasové milostné téma, to je příběh Romea a Julie, který v baletním ztvárnění choreografa Johna Cranka uvádí v říjnovém bloku Balet Národního divadla na jevišti Státní opery.

Načeva a Zdivočelí koně míří do Vzletu

Dnes v 07:49

Načeva a Zdivočelí koně vystoupí 6. října v pražském Vzletu, kde uvedou nový videoklip i skladby z připravovaného alba.

Studentský jam(ík)

Včera v 07:43

V kaváírně Kina Dlabačov si můžete zahrát i zazpívat.

Doma i na cestách. Výstava v budově radnice

Včera v 07:30

Výstava fotografií Doma i na cestách začíná v budově radnice v Ocelíkově ulici v Praze 11.

Pozvání do Galerie 9: Naturae

3. října 2022 v 18:40

Výstava je přátelským setkáním tří autorek – Moniky Drábkové, Lindy Čihařové a Naděždy Čichovské, které společně studovaly grafický obor na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze. Společným jmenovatelem není jen přátelství, ale i tématika jejich prací, související různým způsobem...

Podzimní koncert na Nuselské radnici

3. října 2022 v 09:10

Podzimní koncert na Nuselské radnici se koná v úterý 18. října.

Roman Patočka hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků

3. října 2022 v 09:02

Houslový virtuóz Roman Patočka bude hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků pod taktovkou dirigenta Iona Marina.

Modrá Vopice zveřejnila program na říjen

2. října 2022 v 16:10

MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) zveřejnil svůj říjnový program. Návštěvníci se mohou těšit na řadu koncertů punkových i metalových kapel.

Praha 9: (Ba)binec na druhou

30. září 2022 v 19:08

Bleší trh, second hand oblečení, hračky, sportovní potřeby, předměty všeho druhu, knížky, porcelán, interiérové doplňky.

Djelem, Djelem: Divadelní hra o migraci Romů do Velké Británie

30. září 2022 v 10:24

Romské rokycanské divadlo Trajo nabídne 8. října úspěšné představení Djelem, Djelem divákům v pražském divadle D21 od 18 hodin, vstupné je pro návštěvníky dobrovolné. Inscenace romského divadla Trajo z Rokycan, které vzniklo na podzim minulého roku v rámci projektu Gendaľipen organizace Slovo 21,...

Praha 1: Varhanní nešpory maltézských rytířů

28. září 2022 v 10:09

V rámci cyklu „Varhanní nešpory maltézských rytířů“ uspořádá Suverénní Rytířský a Špitální řád sv. Jana z Jeruzaléma, Rhodu a Malty a Společnost pro duchovní hudbu za finanční podpory radnice Prahy 1 v řádovém kostele Panny Marie pod řetězem koncert duchovní hudby v pondělí 10. října...

Art Book Fair. Prodejní veletrh zaměřený na literaturu

21. září 2022 v 10:37

Galerie hlavního města Prahy uvede poslední zářijový víkend druhý ročník Art Book Fair – knižního veletrhu zaměřeného na uměleckou a uměnovědnou literaturu. V průběhu dvou dnů nabídne platformu pro více než 60 vystavovatelů – galerie, umělecké školy, internetové portály, časopisy, nakladatelství,...

Další články
Nahoru