Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - polojasno 4°C
Neděle 2. 4. 2023
Svátek má Erika
Velikonoce
Tipy na pražské velikonoční akce pro děti i dospělé
Vize centra Prahy 2035. Nová výstava seznamuje s realizovanými i plánovanými projekty
Výstava v Galerii 1 zůstane do konce září. Foto: Jan Puci

Vize centra Prahy 2035. Nová výstava seznamuje s realizovanými i plánovanými projekty

Vize centra Prahy 2035 – tak se jmenuje výstava, která do konce září probíhá v Galerii 1 ve Štěpánské 47 a na osmi místech v ulicích Prahy 1, a která na více než sedmi desítkách panelů představuje jak už realizované projekty, tak i vizualizace probíhajících a plánovaných staveb nebo úprav veřejných prostranství centra hlavního města. Radnice o tom informovala v tiskové zprávě.

„Výstava představuje výsledky práce týmu naší radnice i dalších institucí a soukromých investorů, kteří působí v náročných podmínkách Pražské památkové rezervace. Nabízí zásadní souhrn informací pro naše občany – proto je také kromě Galerie 1 i v ulicích – a je také poděkováním všem, kteří se podílejí na zkrášlování naší městské části,“ uvedl starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN). 

V ulicích je expozice k vidění na Malostranském náměstí, Smetanově nábřeží, náměstí Curieových, náměstí Republiky, Jungmannově náměstí, v ulici Na Příkopech nebo u Nemocnice Na Františku či u kostela sv. Petra. Na každém stanovišti je umístěna mapa, která návštěvníky informuje o dalších místech, kde výstava pokračuje. 

Čtvrteční vernisáže se zúčastnil i grafik Pavel Šťastný, který je mimo jiné také autorem loga Občanského fóra. „Při prohlídce výstavy jsem byl překvapen, co všechno se v Praze 1 udělalo, a  to je úžasný. A když jsem viděl vizualizace toho, co se má udělat, tak smekám a přeju si, aby se to skutečně udělalo,“ řekl. 

Galerie 1 sídlí ve Štěpánské ulici v Praze 1, otevírací doba je od úterý do pátku od 10 do 12 a dále od 13 do 18 a v sobotu od 10 do 14 hodin. Vstup je zdarma. V neděli, pondělí a o svátcích je galerie zavřená. 

K výstavě byla také vydána reprezentativní publikace mapující 20 let investiční činnosti Městské části Praha 1. O realizovaných i připravovaných projektech se kromě výstavy mohou zájemci dozvědět i na nových webových stránkách www.vizeprahy1.cz.


Autor: puc

Duben, ještě v Modré Vopici budem

Dnes ve 12:26

MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) zveřejnil svůj dubnový program. Návštěvníci se mohou těšit na řadu koncertů punkových i metalových kapel. V pátek 14. dubna se v klubu uskuteční Pražský psychedelický festival.

Trio Bohémo zakončí jarní část festivalu Věčná naděje

29. března 2023 v 10:57

Šestý ročník festivalu Věčná naděje zakončí svou jarní část 30. března koncertem Tria Bohémo v kostele sv. Vavřince na Malé Straně.

Oslavy Mezinárodního dne Romů

29. března 2023 v 07:17

Nezisková organizace ARA Art letos pořádá již 9. ročník oslav Mezinárodního dne Romů. Ten se slaví 8. dubna již od roku 1971, kdy byla založena Mezinárodní romská unie. Oslavy proběhnou od 5. do 8. dubna na několika místech v Praze.

Výstava obrazů Radky Kuželové na radnici

27. března 2023 ve 13:12

V atriu radnice Prahy 13 je k vidění nová výstava obrazů Radky Kuželové a dalších autorů ze skupiny Beneart.

Legendární klub na Chmelnici připomene výstava v Malostranské besedě

27. března 2023 ve 13:02

Historie české, respektive československé, alternativní kulturní scény v osmdesátých a první polovině devadesátých let minulého století je neodmyslitelně spjata s legendárním Junior klubem Na Chmelnici na pražském Žižkově. Od 4. dubna do 15. května se na výstavě Tenkrát Na Chmelnici v Malostranské...

Výstava: Zrod Velké Prahy

27. března 2023 v 10:38

Výstava Zrod Velké Prahy se koná od 3. dubna do 28. dubna v prvním patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Chladné dítě bude mít premiéru v divadle DISK

23. března 2023 v 08:49

Inscenační tým v čele s režisérem Tomášem Rálišem se rozhodl pro inscenaci v Čechách dosud neuvedené hry „Chladné dítě“ německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Poprvé bude toto současné německé dílo uvedeno v divadle DISK v pátek 31. března.

Goethe-Islands hledají české kapely a německé songy

23. března 2023 v 08:38

Německý Goethe-Institut a hudební festival United Islands of Prague hledají hudební skupiny složené z žáků základních a středních škol, v jejichž tvorbě je zastoupena němčina. Vítězové soutěže Goethe Islands vystoupí ve velkém stylu s vlastním koncertem v rámci květnových United...

Setkání kultur 2023: Hudební večer v KD Kyje

22. března 2023 ve 21:43

Letošní ročník Setkání kultur 2023 přivítá v Kulturním domě v Kyjích hosta vystupující kapely Bachtale Apsa herečku a zpěvačku Barboru Hrzánovou, kapelu Devles a pěvecký soubor z Černého Mostu Romano Balvaj.

Festival o (ne)svobodě, (ne)bezpečí a (ne)rovnoprávnosti Nová komedie

22. března 2023 v 08:27

Městská divadla pražská zvou na mezinárodní festival mladých tvůrců Nová komedie, který se bude konat ve dnech 11. – 18. dubna. V rámci letošního ročníku budou v divadle Komedie uvedeny inscenace z polských, slovenských a českých divadel. Nebudou chybět ani koncerty a debaty...

Další články
Nahoru