dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - jasno
22°C
pozítří
Středa - jasno
20°C
Pražské krimi

Vítr lámal větve a uvolňoval plechy. Pražští hasiči zasahovali

Během čtvrtka zasahovali hasiči v souvislosti se silným větrem u 24 událostí. Většinou se jednalo o spadlé větve a uvolněné plechy na střechách domů. Situace se uklidnila ve večerních hodinách.

Nejvíce práce měli hasiči v Rajmonově ulici v Praze 8, kde před desátou hodinou jednotka z Holešovic zajišťovala část plechu na střeše výškové obytné budovy. Hasiči museli použít lezeckou techniku a část krytiny odstranili, zbytek pak provizorně zajistili.

Po dvanácté hodině hodin spadl topol na zastávku MHD na Jižním Městě v ulici Mírového hnutí. Strom zastávku poničil, hasiči kmen rozřezali a ulici uklidili.

Ve 14 hodin vyjela jednotka pražských hasičů ze Strašnic k pádu stromu na osobní vozidlo v Rektorské ulici v Malešicích. Hasiči strom rozřezali motorovou pilou a odstranili, větve padajícího stromu auto slabě poničily.

V 17 hodin vyjela do Ďáblic místní dobrovolná jednotka, aby zajistila spadlou konstrukci pergoly na zahradě rodinného domu v ulici K lomu.

Posledním včerejším větším případem byla stržená střecha rodinného domu v ulici U továren. Hasiči se při odklízení částí střechy museli jistit lezeckou technikou.


Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

Dnes ve 13:24

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

Klečící nahý muž v hotelovém pokoji

13. října 2018 v 08:38

Hotelový host zdemoloval vybavení pokoje. Z okna dokonce vyhodil i televizor. Strážníci jednatřicetiletého muže omezili na osobní svobodě.

Strážníci odhalili auto s ručně napsanou registrační značkou

10. října 2018 ve 21:34

Osobní auto šedé barvy, jehož řidič porušil dopravní značení v Haštalské ulici, neuniklo pozornosti strážníků z Prahy 1 v pondělí večer. Po jeho zastavení strážníci zjistili, že vedle rozbitého čelního skla jsou obě registrační značky vyrobeny z papíru a ručně popsané. „S ohledem na zjištěné...

Jednačtyřicetiletý cizinec ničil eskalátory ve stanici metra

9. října 2018 v 11:47

Do stanice metra Náměstí Republiky včera vyjela hlídka městské policie na oznámení dozorčího. Dle jeho slov zde měl muž rozebírat eskalátor. Strážnici ho spatřili ve chvíli, kdy se pokoušel odstranit černé madlo, což se mu nakonec částečně podařilo. Za pomoci hmatů a chvatů mu v dalším počínání...

Agresivní cizinec skončil na záchytce

7. října 2018 v 10:04

Ve čtvrtek odpoledne byla vyslána autohlídka strážníků z Prahy 1 do Dlouhé ulice, kde mělo před restaurací docházet k potyčce několika osob. Hlídka na místě nalezla opilého mladého cizince, který se měl při placení útraty chovat agresivně a vyvolávat konflikt.

Hasiči odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa

5. října 2018 v 19:08

Dnes zasahovali hasiči z centrální stanice v Jaromírově ulici v Praze 4. V 10:52 hodin tam byl ohlášen zatopený sklep v jednom z obytných domů.

Policisté pronásledovali kradené auto. Řidič nechtěl zastavit a na policisty najížděl

4. října 2018 ve 13:09

Ve středu 3. září před dvaadvacátou hodinou si policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu na Jižní spojce všimli Citroënu, který v policejních evidencích procházel jako odcizený. Vozidlo se proto rozhodli zastavit a zapnuli majáky s nápisem...

Opilého řidiče a řidičku zadrželi strážníci

3. října 2018 ve 13:04

Opilý řidič, který naboural do jiného auta v Praze 6 a řidička s proraženou pneumatikou a poškozeným blatníkem jedoucí centrem Prahy, neunikli pozornosti hlídek městské policie. Oba případy dále šetří státní policisté.

Další články
Nahoru