dnes
Sobota - polojasno
0°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
3°C
Pražské krimi

Vítr lámal větve a uvolňoval plechy. Pražští hasiči zasahovali

Během čtvrtka zasahovali hasiči v souvislosti se silným větrem u 24 událostí. Většinou se jednalo o spadlé větve a uvolněné plechy na střechách domů. Situace se uklidnila ve večerních hodinách.

Nejvíce práce měli hasiči v Rajmonově ulici v Praze 8, kde před desátou hodinou jednotka z Holešovic zajišťovala část plechu na střeše výškové obytné budovy. Hasiči museli použít lezeckou techniku a část krytiny odstranili, zbytek pak provizorně zajistili.

Po dvanácté hodině hodin spadl topol na zastávku MHD na Jižním Městě v ulici Mírového hnutí. Strom zastávku poničil, hasiči kmen rozřezali a ulici uklidili.

Ve 14 hodin vyjela jednotka pražských hasičů ze Strašnic k pádu stromu na osobní vozidlo v Rektorské ulici v Malešicích. Hasiči strom rozřezali motorovou pilou a odstranili, větve padajícího stromu auto slabě poničily.

V 17 hodin vyjela do Ďáblic místní dobrovolná jednotka, aby zajistila spadlou konstrukci pergoly na zahradě rodinného domu v ulici K lomu.

Posledním včerejším větším případem byla stržená střecha rodinného domu v ulici U továren. Hasiči se při odklízení částí střechy museli jistit lezeckou technikou.


Samota a tma vyhnaly šestiletou dívku před dům

13. prosince 2018 v 08:40

Oznámení o osamocené šestileté dívce přijalo operační středisko městské policie v úterý před 19. hodinou. V ulici Vosmíkových v Praze 8 našla mladá žena před vchodem do domu plačící šestiletou dívku, která bydlí v domě se svou matkou a sestrou.

Řidič, který unikal v kradeném autě, byl obviněn z několika trestných činů

10. prosince 2018 v 10:33

S mužem, který byl v noci na neděli zadržen po divoké honičce v kradeném autě, bylo zahájeno trestní stíhání pro trestné činy krádež, obecné ohrožení, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci. Sdělil to dnes mluvčí pražské policie Jan...

Dezorientovaný cizinec skončil na psychiatrii

7. prosince 2018 ve 13:03

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 11 oznámení, že ve stanici metra Háje je dezorientovaný muž. „Hlídka podivně se chovajícího muže oslovila, ten však nereagoval, odmítal komunikovat a nekontroloval své chování,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Agresivní schizofrenička zaútočila na strážníky

7. prosince 2018 v 08:59

V pátek večer doručovali strážníci z Prahy 9 písemnost v ulici U Kloubových domů. Hlídka zaslechla hlasitý křik a volání o pomoc z nedaleké Odlehlé ulice. Byt otevřela rozrušená seniorka a sdělila jim, že je s ní její dcera, která trpí schizofrenií a začíná být...

Pomatený cizinec bez boty způsobil v centru Prahy nehodu

3. prosince 2018 ve 14:39

V pátek v poledne prováděl strážník okrskář kontrolní činnost v Ostrovní ulici v Praze 1, kde si všiml muže, který běhal bez jedné boty po ulici, hlasitě pokřikoval na kolemjdoucí a choval se agresivně. Muž se začal před strážníkem schovávat mezi zaparkovanými...

Na oslavu narozenin rozkopl dveře v metru

3. prosince 2018 ve 13:36

Strážníci z Prahy 14 zadrželi mladíka, který rozkopal skleněnou výplň dveří do stanice metra Černý Most. Jako důvod uvedl, že tak chtěl oslavit narozeniny. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru