dnes
Pondělí - jasno
10°C
zítra
Úterý - zatazeno
8°C
pozítří
Středa - zatazeno
10°C
Pražské krimi

Vítr lámal větve a uvolňoval plechy. Pražští hasiči zasahovali

Během čtvrtka zasahovali hasiči v souvislosti se silným větrem u 24 událostí. Většinou se jednalo o spadlé větve a uvolněné plechy na střechách domů. Situace se uklidnila ve večerních hodinách.

Nejvíce práce měli hasiči v Rajmonově ulici v Praze 8, kde před desátou hodinou jednotka z Holešovic zajišťovala část plechu na střeše výškové obytné budovy. Hasiči museli použít lezeckou techniku a část krytiny odstranili, zbytek pak provizorně zajistili.

Po dvanácté hodině hodin spadl topol na zastávku MHD na Jižním Městě v ulici Mírového hnutí. Strom zastávku poničil, hasiči kmen rozřezali a ulici uklidili.

Ve 14 hodin vyjela jednotka pražských hasičů ze Strašnic k pádu stromu na osobní vozidlo v Rektorské ulici v Malešicích. Hasiči strom rozřezali motorovou pilou a odstranili, větve padajícího stromu auto slabě poničily.

V 17 hodin vyjela do Ďáblic místní dobrovolná jednotka, aby zajistila spadlou konstrukci pergoly na zahradě rodinného domu v ulici K lomu.

Posledním včerejším větším případem byla stržená střecha rodinného domu v ulici U továren. Hasiči se při odklízení částí střechy museli jistit lezeckou technikou.


Mladík odcizil vrtačku z regálu prodejny pro kutily

Včera v 07:43

Ve čtvrtek odpoledne prováděli strážníci z Prahy 12 kontrolní činnost ve Lhotecké ulici. Autohlídku zde zastavil kolemjdoucí muž s tím, že je ostraha nedaleké prodejny pro kutily a pronásleduje mladíka, který měl odcizit vrtačku s příklepem.

V Podbabské ulici se pohyboval muž s nakažlivými chorobami

21. března 2019 v 10:54

Ve středu krátce po jedenácté hodině večer přijali strážníci oznámení, že v areálu obratiště tramvají v Podbabské ulici v Praze 6 se neoprávněně pohybuje muž bez domova.

Mladíci posprejovali zeď hasičské stanice

20. března 2019 v 10:37

Strážníci z Obvodního ředitelství Městské policie Praha 7 zadrželi dvojici mladíků, kteří posprejovali zeď hasičské stanice. Případ pro podezření ze spáchání trestného činu dále šetří státní policisté.

Strážníci zadrželi mladíka, který se vloupal do auta

18. března 2019 ve 13:03

Po krátkém pronásledování se strážníkům z Prahy 10 podařilo dostihnout a zadržet mladíka podezřelého z vloupání do vozidla. Městskou policii na muže upozornil svědek, který muže sám pronásledoval.

S partnerkou se občas pohádá asi každý, ale jak své rozčílení řešil muž v centru Prahy, to hlava nebere…

15. března 2019 v 09:58

Na muže v černé bundě, který rozbil skleněnou výlohu knihkupectví, upozornil strážníky z hlídkového útvaru muž, který nastoupil ve středu do noční tramvaje na Národní třídě, ve které vykonávali dohled.  

Chápete, co si dovolila se svým ročním synem? Nebyl to hezký pohled a všemu navíc přihlížela tchýně..

14. března 2019 ve 12:38

Na tísňovou linku 156 se ve středu dopoledne obrátila vedoucí ubytovny v Praze 8 s tím, že v jejím zařízení je ubytovaná žena s malým dítětem, která je pod vlivem alkoholu a ona má strach, aby se něco nestalo.

Strážníci pomáhali mužům se sebevražednými sklony

13. března 2019 v 07:46

Během čtyř dnů řešili strážníci dva případy mužů, kteří se ocitli v těžké životní situaci. První se stal na Praze 5, druhý na území sedmé městské části.

Další články
Nahoru