dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Víkendové tipy

Vítkov připomene návrat československé brigády do Československa

Na Vítkově dnes vyroste dobový tábor připomínající Československou samostatnou obrněnou brigádu a její návrat do Československa před 70 lety.

Milovníci vojenské historie divákům během akce s názvem Se lvem na blatníku předvedou množství historické techniky a zbraní, připraveny budou i ukázky výcviku. Tábor na Vítkově zůstane až do neděle.

Na místě budou téměř dvě desítky dobových vozidel a motocyklů. Některé z nich budou mít svou českou premiéru po rekonstrukci.

Většinu techniky i zbraní nadšenci předvedou přímo v akci, dva historické kanony budou střílet až do sobotní noci. Akce se zúčastní veterán Charles Strasser. Ten se dostal v roce 1938 do Anglie podobným transportem dětí, jaké organizoval sir Nicholas Winton, napsala ČTK.


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru