dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Vítězové soutěže Schola Pragensis 2013 převzali ceny od radní Štvánové

Radní Ludmila Štvánová dnes předala ceny vítězům soutěže uspořádané během letošního ročníku Scholy Pragensis. Již 18. přehlídka pražského středního školství se konala ve dnech 21. až 23. listopadu v Kongresovém centru Praha, které ve čtyřech patrech zaplnilo celkem 158 vystavovatelů, mezi které byly nově zařazeny také oborové organizace a cechy.

Touto novinkou chtěli organizátoři výstavy představit spojení odborného vzdělání s praxí. Cechy totiž na výstavě představily nejen svou činnost v oboru, ale zejména spojení praxe s podnikatelským prostředím.

S cechy také souvisela hlavní soutěž celé přehlídky, ve které žáci a učitelé základních škol soutěžili o poukázky do A3 SPORTU v hodnotě až 7 000,– Kč. Cílem soutěže bylo seznámit žáky a učitele s činností oborových organizací – cechů – a jejich řemesly. Úkolem pro soutěžící bylo obejít celkem deset stanovišť, na kterých musel každý soutěžící splnit jednoduchý úkol týkající se řemesla konkrétní oborové organizace.

Distribuce soutěžních lístků byla organizována na všech soutěžních stanovištích a zejména pak na stánku projektu Řemeslo žije!, se kterým byla soutěž nejvíce spjata. Díky tomu se celkem časově náročné soutěže zúčastnila téměř stovka žáků a učitelů.

Ze správně vyplněných soutěžních lístků radní pro oblast školství a volný čas Mgr. Ludmila Štvánová v pondělí 25. listopadu vylosovala pět vítězů z řad žáků a jednu vítězku z řad učitelů. Ti získali poukázky na odběr sportovního zboží do A3 SPORTU, které obdrželi dnes přímo z rukou radní Ludmily Štvánové.

V rámci podpory odborného školství v hlavním městě Praze ŘEMESLO ŽIJE! byly na Schole Pragensis distribuovány nové publikace Přehled středních odborných škol, technických a jiných nehumanitních oborů platný pro rok 2014/2015 na DVD a v tištěné podobě.

Ty mají pomoci žákům základních škol a jejich rodičům při výběru správné střední školy a oboru vzdělání. Celý vyhrazený náklad tištěných publikací byl na přehlídce rozebrán, protože již několikátým rokem je publikace žádanou informační hodnotou nejenom pro žáky 9. ročníků ZŠ, ale i učitele a výchovné poradce ze základních škol.


Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Včera ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Včera v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Včera v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Včera v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Další krátké zprávy
Nahoru