Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Vítězným úřadem v soutěži rovných příležitostí mužů a žen je pražský magistrát
Hlavní budova magistrátu stojí na Mariánském náměstí. Foto: Jan Puci

Vítězným úřadem v soutěži rovných příležitostí mužů a žen je pražský magistrát

Pražský magistrát zvítězil v kategorii krajů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti za rok 2022. Mezi ostatními krajskými úřady tak byl vyhodnocen jako nejlepší v oblasti rovných příležitostí pro ženy a muže. Ocenění tento týden ve čtvrtek osobně převzal v sále Strakovy akademie na nábřeží Edvarda Beneše v Praze 1 ředitel magistrátu Martin Kubelka.

„Velmi si ocenění vážím a vnímám jej jako ujištění, že jdeme po správné cestě při vytváření rovných příležitostí na našem úřadě, ale i jako důkaz dobré práce, kterou dlouhodobě odvádějí naše kolegyně z personálního odboru. Žijeme v 21. století, proto považuji za důležité, ale zároveň i za zcela přirozené, zasazovat se za rovné příležitosti a společenské postavení žen,“ sdělil Kubelka.

Magistrát podle něj v letošním roce například uskutečnil na úřadě audit prorodinných opatření, který se týkal slaďování rodinného a pracovního života a rovných příležitostí. Jeho součástí byl plošný dotazník adresovaným všem zaměstnancům, dále individuální rozhovory, ale i detailní analýza interních předpisů a postupů.

„Smyslem tohoto záměru bylo nejen přispět ke zmapování situace a postojů zaměstnanců a zaměstnankyň na magistrátu, ale především vytvořit doporučení a plán následných kroků pro zlepšení personální politiky a programů v této oblasti na pražském magistrátu, které se nyní také realizuj,“ vysvětlil Kubelka.

Umožnit svým zaměstnankyním, ale i zaměstnancům dobře si sladit rodinný a pracovní život podle něj nabízí magistrát už delší dobu. „Například poskytuje kromě flexibilních pracovních úvazků či volna nad rámec dovolené také finanční benefity a nabídky akcí a aktivit pro děti, mezi které již tradičně patří letní tábory. V neposlední řadě fungují i dvě dětské skupiny pro děti zaměstnanců ve věku od 2 let do zahájení povinné školní docházky. Provoz obou zařízení je každý pracovní den v průběhu celého rok,“ dodal ředitel úřadu.

 


Autor: Lucie Rychlá

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

7. února 2023 v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Další články
Nahoru