Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vítězným úřadem v soutěži rovných příležitostí mužů a žen je pražský magistrát
Hlavní budova magistrátu stojí na Mariánském náměstí. Foto: Jan Puci

Vítězným úřadem v soutěži rovných příležitostí mužů a žen je pražský magistrát

Pražský magistrát zvítězil v kategorii krajů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti za rok 2022. Mezi ostatními krajskými úřady tak byl vyhodnocen jako nejlepší v oblasti rovných příležitostí pro ženy a muže. Ocenění tento týden ve čtvrtek osobně převzal v sále Strakovy akademie na nábřeží Edvarda Beneše v Praze 1 ředitel magistrátu Martin Kubelka.

„Velmi si ocenění vážím a vnímám jej jako ujištění, že jdeme po správné cestě při vytváření rovných příležitostí na našem úřadě, ale i jako důkaz dobré práce, kterou dlouhodobě odvádějí naše kolegyně z personálního odboru. Žijeme v 21. století, proto považuji za důležité, ale zároveň i za zcela přirozené, zasazovat se za rovné příležitosti a společenské postavení žen,“ sdělil Kubelka.

Magistrát podle něj v letošním roce například uskutečnil na úřadě audit prorodinných opatření, který se týkal slaďování rodinného a pracovního života a rovných příležitostí. Jeho součástí byl plošný dotazník adresovaným všem zaměstnancům, dále individuální rozhovory, ale i detailní analýza interních předpisů a postupů.

„Smyslem tohoto záměru bylo nejen přispět ke zmapování situace a postojů zaměstnanců a zaměstnankyň na magistrátu, ale především vytvořit doporučení a plán následných kroků pro zlepšení personální politiky a programů v této oblasti na pražském magistrátu, které se nyní také realizuj,“ vysvětlil Kubelka.

Umožnit svým zaměstnankyním, ale i zaměstnancům dobře si sladit rodinný a pracovní život podle něj nabízí magistrát už delší dobu. „Například poskytuje kromě flexibilních pracovních úvazků či volna nad rámec dovolené také finanční benefity a nabídky akcí a aktivit pro děti, mezi které již tradičně patří letní tábory. V neposlední řadě fungují i dvě dětské skupiny pro děti zaměstnanců ve věku od 2 let do zahájení povinné školní docházky. Provoz obou zařízení je každý pracovní den v průběhu celého rok,“ dodal ředitel úřadu.

 


Autor: Lucie Rychlá

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

Včera ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Včera v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru