Dnes Pondělí - obcasny-dest 20°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 17°C
Pondělí 5. 6. 2023
Svátek má Dobroslav
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Vítězným úřadem v soutěži rovných příležitostí mužů a žen je pražský magistrát
Hlavní budova magistrátu stojí na Mariánském náměstí. Foto: Jan Puci

Vítězným úřadem v soutěži rovných příležitostí mužů a žen je pražský magistrát

Pražský magistrát zvítězil v kategorii krajů v soutěži Úřad na cestě k rovnosti za rok 2022. Mezi ostatními krajskými úřady tak byl vyhodnocen jako nejlepší v oblasti rovných příležitostí pro ženy a muže. Ocenění tento týden ve čtvrtek osobně převzal v sále Strakovy akademie na nábřeží Edvarda Beneše v Praze 1 ředitel magistrátu Martin Kubelka.

„Velmi si ocenění vážím a vnímám jej jako ujištění, že jdeme po správné cestě při vytváření rovných příležitostí na našem úřadě, ale i jako důkaz dobré práce, kterou dlouhodobě odvádějí naše kolegyně z personálního odboru. Žijeme v 21. století, proto považuji za důležité, ale zároveň i za zcela přirozené, zasazovat se za rovné příležitosti a společenské postavení žen,“ sdělil Kubelka.

Magistrát podle něj v letošním roce například uskutečnil na úřadě audit prorodinných opatření, který se týkal slaďování rodinného a pracovního života a rovných příležitostí. Jeho součástí byl plošný dotazník adresovaným všem zaměstnancům, dále individuální rozhovory, ale i detailní analýza interních předpisů a postupů.

„Smyslem tohoto záměru bylo nejen přispět ke zmapování situace a postojů zaměstnanců a zaměstnankyň na magistrátu, ale především vytvořit doporučení a plán následných kroků pro zlepšení personální politiky a programů v této oblasti na pražském magistrátu, které se nyní také realizuj,“ vysvětlil Kubelka.

Umožnit svým zaměstnankyním, ale i zaměstnancům dobře si sladit rodinný a pracovní život podle něj nabízí magistrát už delší dobu. „Například poskytuje kromě flexibilních pracovních úvazků či volna nad rámec dovolené také finanční benefity a nabídky akcí a aktivit pro děti, mezi které již tradičně patří letní tábory. V neposlední řadě fungují i dvě dětské skupiny pro děti zaměstnanců ve věku od 2 let do zahájení povinné školní docházky. Provoz obou zařízení je každý pracovní den v průběhu celého rok,“ dodal ředitel úřadu.

 


Autor: Lucie Rychlá

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

Včera v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

V Letňanech zasedne kontrolní výbor

3. června 2023 v 06:30

Ve středu 7. června v 18 hodin bude v Praze 18 jednat kontrolní výbor.

Školní psychologové dorazili na radnici Prahy 2

1. června 2023 ve 23:28

Starostka Prahy 2 a náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS) se v pondělí 29. května setkala v budově radnice se školními psychology.

Praha 4: Zapojte se do diskuse o rozvoji městské části

1. června 2023 v 07:42

V červnu se v Praze 4 uskuteční několik veřejných akcí, do kterých se může zapojit veřejnost. Mluvit se bude o ulicích Pujmanové, Podolí, sídlišti Antala Staška a Zátišském potoku, jejich plánovaných proměnách a rozvoji městské části, které Prahu 4 čekají.

Další články
Nahoru