dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Vítězní lyžaři odjeli z Chuchle v bavorácích
Juniorská reprezentantka Lucie Charvátová bude mít BMW na víkend. Foto: archiv

Vítězní lyžaři odjeli z Chuchle v bavorácích

Absolutní vítězové včerejšího Pražského poháru v běhu na lyžích 2013, juniorská reprezentantka Lucie Charvátová a laufař Radek Šretr, si krom finanční prémie 2000 korun mohou naplánovat příjemný víkend v černém bavoráku jedničkové řady.

Srdce českého běžeckého lyžování tepalo včera večer na pár hodin na dostihovém závodišti v Chuchli. Na sněhovém okruhu dlouhém  650 metrů se totiž jel druhý ročník Pražského poháru. Přijeli běžci z hor, ukázali se i hvězdy Martin Koukal, nebo bronzový medailista z londýnské olympiády v kajaku Josef Dostál.

Právě pro něj, obra z kajaku, byla velká motivace startovat těsně před Koukalem a držet se mistra světa aspoň na dohled. Motor bronzové olympijské lodi skončil sedmnáctý, jen minutu a dvanáct sekund za vítězem. Z dalších známých kanoistů ho předstihl ještě Pavel Hottmar.

Na trati se objevila další zajímavá jména – další reprezentant z juniorského světového šampionátu běžců na lyžích Jakub Kordutch, dále Pavel Richter, náměstek pražského primátora a havajský Ironman, televizní komentátor Stanislav Bartůšek, bývalý Řezáčův manažer Karel Čech, nebo výborný čecho-americký běžec Daniel Noah. Vydržel i 73letý veterán Miloslav Lhota.

Ženské pole mělo skvělé obsazení. Věkem ještě juniorka Charvátová, 16. ve sprintu na nedávném mistrovství světa v Liberci, předstihla jen o pět vteřin Lídu Horkou, vítězku loňského Red Bull Nordix.

Zúčastnily se dvě stovky lyžařů

„Byla to docela dřina, hodně zatáček a odšlapování. Tyhle rychlejší tratě jsou přece jen něco jiného než padesátky,“ usmívala se Klára Moravcová, sestra známého televizního moderátora politických debat.

Žáci jeli kolo nebo dvě, dorostenci, ženy a junioři 3 km na pěti okruzích, muže a juniory čekalo osm kol, tedy 5,3 km. Mládež ovládla ekipa reprezentační trenérky Petry Frühaufové ze Sokola Stachy. Ve starších se ukázali borci SK Jilemnice.

Do Chuchle se sjelo na dvě stovky lyžařů všech kategorií. Nejmladší tříletou Emu Mrázovou poslala na trať olympijská vítězka Kateřina Neumannová, autorka ideje lyžařského okruhu v metropoli pro širokou veřejnost. První sklouznutí na běžkách vedle ní okusila i modelka a herečka Eva Decastelo.

Skipark Chuchle zůstává v provozu dál i s půjčovnou vybavení. Jezdí se zdarma až do devíti večer . A v sobotu se chystají další závody, český pohár v zimním duatlonu 8 km běžky – 5 km běh.


Další články
Nahoru