dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská kultura

Vítěz Grammy a vítěz Mladí Ladí Jazz sladí noty na společném večeru

Oran Etkin, držitel ceny Grammy a představitel newyorkské jazzové scény, zahraje vůbec poprvé v Praze. V klubu Jazz Time vystoupí 5. 12. spolu s loňským vítězem ceny Jazz Fruit festivalu Mladí Ladí Jazz, kapelou Tres Quatros Kvintet, která zde slavnostně pokřtí svoje debutové album Small Talk.

Obě hudební tělesa se potkají v rámci koncertní série Jazzbit festivalu Mladí Ladí Jazz.

Newyorkský hudebník Oran Etkin, původem z Izraele, vytváří směs moderního jazzu a world-music. Jeho velkou zálibou je pořádání hudebních workshopů pro děti, pro což vyvinul vlastní metodu hudební výuky nazvanou Timbalooloo. Jeho unikátní zvuk saxofonu, bass-klarinetu a klarinetu vychází z tradice Afriky a Izraele a zároveň rezonuje s divokou energií současné newyorkské jazzové scény.

Společně s dalšími mimořádnými umělci (kupříkladu Esperanza Spalding) obdržel Oran Etkin za desku „All About Bullies“ v roce 2012 Grammy Awards. O rok dříve byl na toto ocenění nominován za svoji skladbu „Unique Monique“ pro dětské album „Healthy Food for Though“, které propaguje zdravou výživu dětí v USA (toto album podpořili další slavní umělci jako Moby nebo Russell Simmons).

Jeho nejnovější album vydané labelem Motema, Gathering Light,  nahrál se svým triem. Na albu se prolínají svěží a dobrodružné skladby plné melodií a rytmů, které Oran Etkin objevil na svém posledním koncertním turné v Indonésii, Číně, Japonsku, Izraeli a Evropě.

Česká úderná formace Tres Quatros Kvintet (TQK) v rámci tohoto výjimečného koncertního večera pokřtí debutovou desku Small Talk. Vznik alba byl podpořen vítězstvím kapely v loňském ročníku soutěže Jazz Fruit – Mladí Ladí Jazz ve spolupráci se studiem 3bees. TQK je brněnská jazz-fusion kapela, jejíž tvorba je založena na energickém instrumentálním jazzu podloženým moderním groove, lichými rytmy a barevným souzvukem saxofonu a elektrické kytary. Jejich debutové album nabídne hudební sety obsahující vlastních autorské kompozice zároveň obohacené o jazzové coververze popových hitů.

Koncert začíná v pátek 5. prosince v klubu Jazz Time ve 21 hodin.


Další články
Nahoru