dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Dětská Praha

Vítejte v Igráčkově a odhalte příběh fenomenální české hračky

Centrum Chodov přináší další díl ze série inspirativních setkání Unexpected Talks. Tentokrát posluchače na chvíli zavede zpět do dětských let – hostem totiž bude Miroslav Kotík, majitel společnosti EFKO-karton a výrobce tradiční české hračky Igráček, která vloni oslavila už 40. narozeniny. Návštěvníci si budou moct prohlédnout také malou expozici současných i původních plastových figurek představujících nejrůznorodější lidské činnosti.

Hlavním tématem čtvrtého setkání bude legendární plastová postavička 70. a 80. let minulého století. Společnost EFKO-karton před necelými deseti lety odkoupila veškeré potřebné výrobní prostředky a ochrannou známku k Igráčkovi, čímž jej zachránila od zániku.

V modernizované podobě a s novými doplňky pak hračku úspěšně vrátila na pulty prodejen, kde se mu velmi daří. Miroslav Kotík v Centru Chodov pohovoří nejen o vybudování své firmy na zelené louce, ale také o samotné výrobě oblíbené postavičky, novinkách a inovacích ve světě hraček. Posluchači navíc zjistí, že Igráček není jediným unikátním produktem v bohatém portfoliu společnosti.

Miroslav Kotík v průběhu přednášky zodpoví dotazy z řad publika. Připravena bude také malá výstava ze světa kultovního Igráčka. Akce se uskuteční v úterý 30. května v 18 hodin a je potřeba se registrovat zde.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru