dnes
Pátek - prehanky-dest
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
20°C
Víte, co má obsahovat evakuační zavazadlo? Radnice radí, co si vzít při úprku před povodní
V evakuačním zavazadle by neměly chybět hygienické potřeby. Ilustrační foto: Jonas Bergsten / Wikimedia Commons

Víte, co má obsahovat evakuační zavazadlo? Radnice radí, co si vzít při úprku před povodní

Co by si lidé měli zabalit do evakuačního zavazadla, pokud bude nakonec nutná jejich evakuace, informuje občany radnice Prahy 5.

Máte pocit, že jsou některé doporučené položky v evakuačním zavazadle zbytečné? Doplnili byste nějaké? Pište na: redakce@prazskypatriot.cz

„Evakuační zavazadlo se připravuje pro případ opuštění bytu v důsledku vzniku mimořádné události nebo nařízené evakuace. Jako evakuační zavazadlo poslouží např. batoh, cestovní taška nebo kufr. Zavazadlo označte svým jménem a adresou. Připravuje se pro každého příslušníka rodiny. Při jeho zabalení je nutno přihlédnout ke specifickým potřebám jeho uživatele. Zvláštní pozornost je nutno věnovat přípravě zavazadla pro děti,“ uvádí radnice.

Doporučený obsah evakuačního zavazadla, které si s sebou vzít v případě vyhlášení dlouhodobé evakuace:

osobní doklady, peníze a platební karty, doklady od vozidel, pojistné smlouvy a jiné drobné cennosti, léky a brýle, užíváte-li je, náhradní prádlo, oděv, obuv, pláštěnku, spací pytel nebo přikrývku, pitnou vodu na dva dny, základní trvanlivé potraviny nejméně na 24 hodin: nejlépe stravu v konzervách a dobře zabalený chléb, předměty denní potřeby, jídelní misku, nůž, otvírák na konzervy, příbor, ručník, toaletní a hygienické potřeby, mobilní telefon s nabíječkou, přenosnou svítilnu, nebo svíčky a zápalky, psací potřeby, sešit nebo volné papíry knihy, pro ukrácení času karty, drobné společenské hry pro děti drobné hračky, pexeso, omalovánky apod., malým dětem plyšovou hračku na spaní, přenosné rádio s rezervními bateriemi.


Autor: Dalibor Kracík

Napadený řidič tramvaje se ubránil tyčí k přehazování výhybek

Včera v 07:30

Na konečné stanici Divoká Šárka se dobýval muž násilím do tramvaje a kabiny řidiče. Když mu řidič vstup neumožnil, začal bušit pěstmi do přední části a do dveří, sprostě nadával a na opakované vysvětlování řidiče nereagoval.

Mladíci, kteří posprejovali Negrelliho viadukt, způsobili škodu za více než pět tisíc

7. července 2020 v 16:21

V pondělí krátce před jedenáctou hodinou v noci přijal operační důstojník oznámení, že u Rohanského nábřeží v Praze 8 sprejují osoby. Na místo jako první dorazili velitelé policie z pohotovostní motorizované jednotky. Při dojezdu na místo uviděli u viaduktu sprejovat dva mladíky, kteří před nimi...

Tabletky na erekci a metamfetamin muž důkladně schoval

5. července 2020 v 07:17

Ve středu pět minut po osmnácté hodině si policisté z pohotovostní motorizované jednotky povšimli v Záběhlické ulici v Praze 10 projíždějícího Mercedesu, který se rozhodli zastavit a zkontrolovat. Ve vozidle se nacházeli dva muži, kteří byli značně nervózní. Lustrací policisté zjistili, že oba...

Obraz z Lennonovy zdi odcizili dva muži, jeden z nich byl vybaven noži

4. července 2020 v 09:09

Lennonovu zeď zdobí obrazy hlásající svobodu a lásku více než 30 umělců z 5 zemí. Jeden z těchto obrazů se pokusili odcizit dva muži.

Agresivní opilec mlátil hlavou do automatu na jízdenky

3. července 2020 v 07:44

Vybaven několika předměty, které mohou sloužit jako zbraň, popíjel alkohol, obtěžoval a napadal kolemjdoucí. Nakonec vztáhl ruku i na strážníka.

Pro benzín do cizího auta

3. července 2020 v 07:40

Včera v ulici Pod Plynojemem u křoví pod autem ležel muž a pomocí hadice z něj odčerpával benzín do předem přichystaného kanystru. Osádka služebního vozidla strážníků si ho chvíli předtím všimla, jak se v křovinatém porostu schovává a v ruce drží kufr nebo...

Strážníci našli v bytě zraněnou ženu v bezvědomí

1. července 2020 v 19:04

Operační středisko městské policie přijalo včera večer signál použití nouzového tlačítka v Praze 10, ale zpětné volání bylo bez reakce. Vyslaná hlídka se dostala před byt volající, ale na zvonek ani bouchání nikdo nereagoval, ozýval se pouze štěkot psa.

Muž s více než 1,5 promile projel cyklostezkou

1. července 2020 v 07:55

Dalším z řidičů, kteří usedli o víkendu za volant pod vlivem alkoholu, byl i 61letý muž. Ten neváhal vjet se svým vozem ani na cyklostezku a ještě k tomu troubit na ostatní.

Lodi se zasekla kotva, strážníci se k ní potopili

1. července 2020 v 07:33

Neovladatelná loď z důvodu zaseknuté kotvy. Ponor strážníků z Poříčního útvaru v sobotu 27. června dopadl úspěšně a loď se bezpečně vrátila do svého kotviště.

Jeden neodolal nabídce alkoholu zdarma, druhý skončil v péči záchranářů

30. června 2020 v 19:42

Do parku v Kuttelwascherově ulici v Praze 14 jela v neděli večer hlídka prověřit oznámení o muži, který popíjí alkohol a nabízí ho mladistvým. Hlídka na místě skutečně objevila dospělého muže pod vlivem alkoholu a dva mladíky, kolem nich leželo několik lahví od tvrdého alkoholu...

Samozvaný dendrolog polámal stromy. Dělal to prý z jednoho důvodu, ten byl ale zcela nesmyslný

30. června 2020 ve 12:43

Patnáct větví ze sedmi stromů padlo za oběť řádění opilce na Praze 7. Strážníkům se pak vandal sám k činu přiznal. Jeho řádění byli přítomni také svědci, kteří se na strážníky obrátili.

Další články
Nahoru