dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Víte, co má obsahovat evakuační zavazadlo? Radnice radí, co si vzít při úprku před povodní
V evakuačním zavazadle by neměly chybět hygienické potřeby. Ilustrační foto: Jonas Bergsten / Wikimedia Commons

Víte, co má obsahovat evakuační zavazadlo? Radnice radí, co si vzít při úprku před povodní

Co by si lidé měli zabalit do evakuačního zavazadla, pokud bude nakonec nutná jejich evakuace, informuje občany radnice Prahy 5.

Máte pocit, že jsou některé doporučené položky v evakuačním zavazadle zbytečné? Doplnili byste nějaké? Pište na: redakce@prazskypatriot.cz

„Evakuační zavazadlo se připravuje pro případ opuštění bytu v důsledku vzniku mimořádné události nebo nařízené evakuace. Jako evakuační zavazadlo poslouží např. batoh, cestovní taška nebo kufr. Zavazadlo označte svým jménem a adresou. Připravuje se pro každého příslušníka rodiny. Při jeho zabalení je nutno přihlédnout ke specifickým potřebám jeho uživatele. Zvláštní pozornost je nutno věnovat přípravě zavazadla pro děti,“ uvádí radnice.

Doporučený obsah evakuačního zavazadla, které si s sebou vzít v případě vyhlášení dlouhodobé evakuace:

osobní doklady, peníze a platební karty, doklady od vozidel, pojistné smlouvy a jiné drobné cennosti, léky a brýle, užíváte-li je, náhradní prádlo, oděv, obuv, pláštěnku, spací pytel nebo přikrývku, pitnou vodu na dva dny, základní trvanlivé potraviny nejméně na 24 hodin: nejlépe stravu v konzervách a dobře zabalený chléb, předměty denní potřeby, jídelní misku, nůž, otvírák na konzervy, příbor, ručník, toaletní a hygienické potřeby, mobilní telefon s nabíječkou, přenosnou svítilnu, nebo svíčky a zápalky, psací potřeby, sešit nebo volné papíry knihy, pro ukrácení času karty, drobné společenské hry pro děti drobné hračky, pexeso, omalovánky apod., malým dětem plyšovou hračku na spaní, přenosné rádio s rezervními bateriemi.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru