Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 17°C
Středa 20. 10. 2021
Svátek má Vendelín
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Virohrady, Marodní třída, Stonůlky a Chorloj. Očkování mladých Pražanů má podpořit nová kampaň
Ilustrační foto: archiv

Virohrady, Marodní třída, Stonůlky a Chorloj. Očkování mladých Pražanů má podpořit nová kampaň

Očkování mladších lidí proti covidu-19 chce Praha podpořit novou kampaní, která ukazuje, jak pandemie měnila podobu města. Mezi lidmi nižšího věku je o očkování nižší zájem. Vizuální podobu plakátů připravila pro Prahu zdarma společnost DDB Prague.

Hlavní město pokračuje pomocí nové kampaně v informování obyvatel o očkování. Nové vizuály a další materiály již nyní mohou Pražané vidět v ulicích města. Kampaň má osobitým způsobem upozornit na významná místa v metropoli, která se v důsledku pandemie koronaviru změnila.

 Celkově je opět kampaň vedena jako nízkonákladová a počítá se s rozpočtem přibližně 300 tisíc korun. Cílem kampaně je zaujmout mladší skupinu obyvatel a pomocí nadsázky je motivovat k očkování. 

Nová informační kampaň týkající se očkování je vytvořena přímo na míru Pražanům, neboť pro komunikaci využívá typicky pražských lokalit upravených do novotvarů, které souvisejí s koronavirovou pandemií. 

Odlehčenou formou, která je přizpůsobena mladší věkové skupině, dává na vizuálech známým pražským místům nové názvy, které s nadsázkou popisují, jak se pandemie podepsala na určitých místech v metropoli.  

Plakáty s hravými texty jako „Stonůlky – Městská čtvrť proměněná vlivem pandemie", „Chorloj – Památka, která kvůli pandemii přišla o turisty" či „Velká Chrchle – Místo, kde se víc kašlalo než závodilo" a ve výrazných barvách jsou už k vidění například na plochách městského mobiliáře a na digitálních plochách. Vinohrady se v kampani mění na „Virohrady“ kvůli proměnění vlivem pandemie. Národní třída se pak stává „Marodní třídou“ kvůli tomu, že byla v rámci posledního roku víceméně opuštěná.    

„Očkování je zatím nejefektivnější nástroj pro boj s covidem-19 a ačkoliv se nám některé zdroje snaží namluvit opak, jeho přínosy dalece přesahují rizika. Očkovat se teď mohou už i lidé nad šestnáct let, kteří ale někdy nemají z nemoci strach a necítí tak potřebu této možnosti využít. Abychom jako společnost nemoc přemohli, je potřeba, aby se naočkovali i mladí lidé. Ochrání tím sebe i ostatní. Poznatky o nových mutacích ukazují, že se do budoucna může situace zhoršit. O očkování jsme začali intenzivně informovat ještě před jeho spuštěním, aby měli lidé včas dostatek,“ uvedl pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti). 

Kreativní část pro hlavní město bezplatně vytvořila agentura DDB. „Novou vlnou kampaně se snažíme reagovat na aktuální vývoj i náladu ve společnosti. Cítíme, že lidé jsou už unavení a otrávení, a proto je tentokrát oslovujeme odlehčeně. Místo důrazu na emoce si hrajeme s názvy známých pražských míst. Měníme je podobně, jako pandemie proměnila naše životy. Věříme, že vtipné a výrazné vizuály umístěné v blízkosti zmiňovaných míst Pražany v záplavě jiné komunikace osloví a třeba mohou i zlidovět,“ vysvětluje Darko Silajdžić z DDB Prague.  

Kampaň v současnosti míří na mladší věkovou kategorii vzhledem k tomu, že se od začátku června může očkovat skupina ve věku od 16 do 29 let a v červenci budou následovat i mladší. 

Podle výzkumu STEM tvoří právě lidé pod 30 let skupinu, která nemá tak velký zájem o očkování jako ostatní. V Praze má přitom první dávku téměř polovina obyvatel a pětina Pražanů je již naočkována i druhou dávkou, ve větší míře nicméně v kategorii nad 30 let.   

„Podporuji jakoukoli kampaň, která lidi motivuje se očkovat. Bez proočkovanosti populace se epidemie nikdy nezbavíme,“ sdělil náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Petr Hlubuček (STAN). 

Vizuály naleznou lidé opět na plochách městského mobiliáře a digitálních plochách, postupně jsou nasazovány také do on-line médií na sociální sítě v digitální podobě. Nechybí také LCD obrazovky ve velkých nemocnicích v hlavním městě a na dalších místech. 

Kampaň je opět vedena jako nízkonákladová s využitím možností hlavního města a dalších příspěvkových organizací. Celkově by tak náklady na kampaň neměly překročit 300 tisíc korun.   

Současně pražský magistrát rozvíjí i web ockovani.praha.eu, který se stal za poslední měsíce hojně navštěvovaným a pro množství Pražanů je jedním z hlavních komunikačních kanálů.


Autor: red

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

16. října 2021 v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru