dnes
Úterý - jasno
26°C
zítra
Středa - skorojasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Vinoř možná dostane od metropole půjčku 24 milionů korun. Na školu
Letecký pohled na Vinoř. Foto: Aktron / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Vinoř možná dostane od metropole půjčku 24 milionů korun. Na školu

Vinoř by mohla dostat od Prahy desetiletou půjčku 24 milionů korun. Peníze má radnice použít na financování přístavby základní školy.

Vyplývá to z dokumentu, který měl dnes projednat magistrátní finanční výbor, nebyl ale usnášeníschopný. Na přidělení půjčky to nemusí mít vliv, materiál musí schválit pražští zastupitelé, výbor je poradním orgánem s doporučujícím stanoviskem.

Vedení Vinoře ve škole staví nové šatny, které mají být hotovy ještě letos. „Záměrem městské části je na těchto šatnách vybudovat další dvě patra, která by sloužila k umístění pěti nových tříd, chodby, kabinetů a sociálního zázemí. Předpokládané dokončení výstavby těchto dvou pater je první polovina roku 2018," píše se v materiálu.

Půjčku 40 milionů korun dostala od města rovněž Praha 22, která rozšiřuje základní školu U Obory. Městská část bude peníze splácet do září 2024. Kapacita školy bude po dokončení stavby vyšší o 300 míst. Městskou část Praha 22 tvoří Uhříněves, Pitkovice a Hájek u Uhříněvsi.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru