dnes
Pondělí - jasno
12°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
12°C
pozítří
Středa - oblacno
10°C
Vinoř možná dostane od metropole půjčku 24 milionů korun. Na školu
Letecký pohled na Vinoř. Foto: Aktron / Wikimedia Commons - CC BY-SA 4.0

Vinoř možná dostane od metropole půjčku 24 milionů korun. Na školu

Vinoř by mohla dostat od Prahy desetiletou půjčku 24 milionů korun. Peníze má radnice použít na financování přístavby základní školy.

Vyplývá to z dokumentu, který měl dnes projednat magistrátní finanční výbor, nebyl ale usnášeníschopný. Na přidělení půjčky to nemusí mít vliv, materiál musí schválit pražští zastupitelé, výbor je poradním orgánem s doporučujícím stanoviskem.

Vedení Vinoře ve škole staví nové šatny, které mají být hotovy ještě letos. „Záměrem městské části je na těchto šatnách vybudovat další dvě patra, která by sloužila k umístění pěti nových tříd, chodby, kabinetů a sociálního zázemí. Předpokládané dokončení výstavby těchto dvou pater je první polovina roku 2018," píše se v materiálu.

Půjčku 40 milionů korun dostala od města rovněž Praha 22, která rozšiřuje základní školu U Obory. Městská část bude peníze splácet do září 2024. Kapacita školy bude po dokončení stavby vyšší o 300 míst. Městskou část Praha 22 tvoří Uhříněves, Pitkovice a Hájek u Uhříněvsi.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru