Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Vinohrady se vrátily do žebříčku nejlepších čtvrtí světa
Z Riegrových sadů je krásný výhled na historické centrum. Foto: archiv

Vinohrady se vrátily do žebříčku nejlepších čtvrtí světa

Osmadvacátou nejlepší čtvrtí světa jsou pražské Vinohrady. Vyplývá to z aktuálně zveřejněného žebříčku „cool“ čtvrtí mezinárodního magazínu Time Out. Respondenti hodnotili společenský a sociální život, přístup k městské přírodě a zeleni, rozvíjející se život ve veřejném prostoru, ale také jídlo, zábavu a kulturu.

Čtvrť byla v žebříčku již v minulosti, loni ji vystřídala Letná. Magazín oceňuje Vinohrady například za pestrou nabídku podniků, ale třeba i za náměstí Míru a náměstí Jiřího z Poděbrad.

Čtenářům sděluje, že Vinohrady jsou tvořeny strmými ulicemi, ve kterých najdou kavárny, pivnice a škálu restaurací s českou i mezinárodní kuchyní.

K návštěvě Time Out doporučuje navštívit konkrétní podniky, například Vinohradský pivovar, Lokál Korunní či Cafefin. Redakce doporučuje navštívit zmiňované náměstí Míru v době adventu, kdy se na něm konají oblíbené trhy.

Magazín upozorňuje, že na Vinohradech nechybí řada zelených prostranství, například Riegerovy sady, ze kterých jsou úchvatné vyhlídky na historické centrum.

„Opět se potvrdilo, že Vinohrady jsou skvělým místem pro život, kde se snoubí bohatá historie s moderním způsobem života. Není zde nouze o kulturu, zábavu, místa k odpočinku či lokální kavárny a restaurace. Naše čtvrť je ale hlavně o lidech. Jsou to právě občané, podnikatelé, umělci, kteří vytváří jedinečnou atmosféru Vinohrad a na tomto úspěchu mají hlavní podíl. Zkrátka a dobře, naše srdce bije pro Dvojku,“ uvedl k vysokému umístění starosta Prahy 2 Jan Korseska (ODS). 

„My, co tady žijeme, to víme již dávno. Nejlepší místo k podnikání, k odpočinku, k zábavě, prostě k životu. Díky všem, kteří svou každodenní prací činí Vinohrady čtvrtí, kde je radost bydlet,“ sdělila Korseskova předchůdkyně a nyní náměstkyně primátora Alexandra Udženija (ODS).


Autor: Jan Puci

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

8. prosince 2023 v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

8. prosince 2023 v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru