Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
FestivalyVíkendové tipy

Vinohradské vinobraní v duchu Rakouska-Uherska

V pátek 10. a v sobotu 11. září proběhne na náměstí Jiřího z Poděbrad 25. ročník Vinohradského vinobraní. Představí vína a lahůdky nejen z Čech a Moravy, ale i ze zemí někdejšího Rakouska-Uherska. Pro velké i malé návštěvníky je připravený doprovodný program a soutěžit se bude o nejlepší vinařství nebo nejhezčí knír.

„25. výroční vinobraní se ponese v duchu Rakouska-Uherska. Dobovou atmosféru připomínající 140. výročí povýšení Žižkova na město doplní historická hraniční budka a kostýmované postavy císaře Františka Josefa a Sissi. Kromě skvělých vín z Čech a Moravy se mohou návštěvníci těšit například na vína ze strmých alpských svahů oceněných v prestižní soutěži The Mondial des Vins Extrêmes a na nejkvalitnější vína ze slovinských regionů Primorska, Posavje nebo Podravje“, zve na akci radní pro kulturu Prahy 3, Pavel Křeček.

V nabídce bude tradiční slovinský pokrm borgač gulaš, slovenské domácí lokše se slanou i sladkou náplní nebo pochoutky z maďarských husích jater. A chybět tradičně nebude ani oblíbený burčák všech barev a chutí.

Pražský Montmartre /II připravil hudební program hned vedle fontány. Kromě tradičního cimbálu vystoupí např. Bára Hrzánová a Cigán Tour, Tomáš Matonoha „Na stojáka s kytarou“ nebo funky kapela Celeste & Charles. Pro nejmladší návštěvníky se chystá dětská zóna s tematickými dílničkami, balónkář, taneční aktivity a oblíbené malování na obličej.

Vinohradské vinobraní se opět obejde bez plastů, ke koupi budou skleničky Prahy 3 se stylovým nápisem /II deci. Otevřeno bude po oba dny od 10 do 20 hodin.


Autor: TZ, red

Sobota bude v zoo patřit gorilám

Včera v 11:00

V sobotu 23. října si Zoo Praha připomene minulost, představí přítomnost a také budoucnost chovu goril nížinných, ukáže proměny jejich pavilonu a expozic. Přijďte se seznámit s celou gorilí skupinou. Připravena budou také speciální komentovaná setkání a předání enrichmentového prvku pražské gorilí...

Den otevřených dveří v Nábytkové bance

Včera v 10:49

Den otevřených dveří Nábytkové banky Praha, která od ledna tohoto roku poskytuje bytové vybavení a domácí potřeby nízkopříjmovým skupinám Pražanů, samoživitelkám, rodinám s dětmi, seniorům, lidem se zdravotním znevýhodněním nebo lidem bez domova při jejich...

Galerie Butovice představuje svůj food festival

21. října 2021 v 07:54

Obchodní centrum Galerie Butovice na 24. října připravilo vlastní Butovický food festival. Kromě pestré kuchyně z restaurací obchodního centra ochutnáte i pokrmy z Peru, Ruska, Balkánu a dalších zemí, doplněné o možnost zakoupit si zde pivní speciály z minipivovarů, či zakončit gurmánský zážitek...

Polívkování v Praze 5

20. října 2021 v 19:38

Další ročník oblíbeného Polívkování se opět koná na Smíchovské náplavce v sobotu 23. října.

Drakiáda 2021 na Velké Ohradě

14. října 2021 v 18:50

Praha 13 zve v sobotu na pouštění draků. Drakiáda se koná 16. října od 14 hodin v Jitrocelové ulici na louce pod konečnou MHD.

Vršovický koláč na Kubánském náměstí

14. října 2021 v 08:18

Hudební vystoupení, soutěže pro děti v sobotu od 10 hodin na Kubánském náměstí. Vstup je zdarma.

Sobota: Muzeum pražského vodárenství se otevře veřejnosti

13. října 2021 v 06:25

Muzeum pražského vodárenství opět otevírání své brány veřejnosti a na sobotu 16. října připravilo den otevřených dveří. Vstup bude zdarma.

Praha 5 zve na tradiční pokrmy Srí Lanky

12. října 2021 ve 22:56

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 16. října na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů.

Hrajte si na radnici, užijte si deskové hry

12. října 2021 v 11:06

V rámci aktivit místní Agendy 21 připravila radnice Třináctky na pondělí 18. října odpoledne plné deskových her. Není důležité, kdo vyhraje, důležité je strávit společně příjemné odpoledne a pobavit se.

Mezinárodní den archeologie zve na akce zdarma

8. října 2021 v 09:46

Muzeum města Prahy se v letošním roce opět připojuje k oslavám Mezinárodního dne archeologie (MDA). V sobotu 16. října muzeum nabídne návštěvníkům všech věkových kategorií pestrý program S archeologií do středověku v Zámeckém areálu Ctěnice a komentované prohlídky expozice v Domě U Zlatého...

Mezinárodní festival proti totalitě Mene Tekel

8. října 2021 v 06:55

Letošní 15. ročník festivalu, který byl kvůli pandemické situaci na jaře odložen, proběhne v týdnu od 11. do 17. října. Záštitu mu udělila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Festival delikátních chutí: Tradiční i netradiční pokrmy několika kontinentů

4. října 2021 v 07:28

V sobotu 9. října od 10 do 18 hodin znovu zaplní tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici a její okolí. Festival navazuje na tradici neformálního setkání sousedů z blízkých i vzdálenějších koutů Prahy, výletníků z celé České republiky i návštěvníků ze světa, kteří si...

Literatura na čerstvém vzduchu

3. října 2021 v 06:58

V Praze 2 na Albertovských svazích můžete spojit procházku s poslechem literatury i hudby. Pražský literární dům připravil na začátek října v amfiteátru dva poetické podvečery na čerstvém vzduchu.

Další články
Nahoru