Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
FestivalyVíkendové tipy

Vinohradské vinobraní v duchu Rakouska-Uherska

V pátek 10. a v sobotu 11. září proběhne na náměstí Jiřího z Poděbrad 25. ročník Vinohradského vinobraní. Představí vína a lahůdky nejen z Čech a Moravy, ale i ze zemí někdejšího Rakouska-Uherska. Pro velké i malé návštěvníky je připravený doprovodný program a soutěžit se bude o nejlepší vinařství nebo nejhezčí knír.

„25. výroční vinobraní se ponese v duchu Rakouska-Uherska. Dobovou atmosféru připomínající 140. výročí povýšení Žižkova na město doplní historická hraniční budka a kostýmované postavy císaře Františka Josefa a Sissi. Kromě skvělých vín z Čech a Moravy se mohou návštěvníci těšit například na vína ze strmých alpských svahů oceněných v prestižní soutěži The Mondial des Vins Extrêmes a na nejkvalitnější vína ze slovinských regionů Primorska, Posavje nebo Podravje“, zve na akci radní pro kulturu Prahy 3, Pavel Křeček.

V nabídce bude tradiční slovinský pokrm borgač gulaš, slovenské domácí lokše se slanou i sladkou náplní nebo pochoutky z maďarských husích jater. A chybět tradičně nebude ani oblíbený burčák všech barev a chutí.

Pražský Montmartre /II připravil hudební program hned vedle fontány. Kromě tradičního cimbálu vystoupí např. Bára Hrzánová a Cigán Tour, Tomáš Matonoha „Na stojáka s kytarou“ nebo funky kapela Celeste & Charles. Pro nejmladší návštěvníky se chystá dětská zóna s tematickými dílničkami, balónkář, taneční aktivity a oblíbené malování na obličej.

Vinohradské vinobraní se opět obejde bez plastů, ke koupi budou skleničky Prahy 3 se stylovým nápisem /II deci. Otevřeno bude po oba dny od 10 do 20 hodin.


Autor: TZ, red

Festival delikátních chutí – podzim 2022

26. září 2022 v 10:45

V neděli 2. října zaplní pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici v Praze 2 a její přilehlé okolí.

Burčák fest na náplavce

26. září 2022 v 10:31

Burčákový pochod náplavkou se koná 30. září a 1. října od 14 do 21 hodin. Ochutnáte ta nejlahodnější vína z jižní Moravy, ale i ze zahraničí.

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Festival tuzemských řemeslných destilátů Pálenka fest

21. září 2022 v 10:11

Lihovárek.cz, prodejce tuzemských řemeslných destilátů, pořádá první ročník festivalu pálenek v Česku. Pálenka fest, unikátní událost podporující české lihovarnictví, proběhne 8. října v Pražské tržnici v Holešovicích. Návštěvníci budou mít možnost na jednom místě ochutnat ty nejlepší produkty,...

Festival zážitků v parku Zahrádky

15. září 2022 v 09:18

Festival zážitků pro malé i velké v parku Zahrádky ve Vysočanech pořádá Praha 9 v sobotu 17. září. Celý odpolední program je proložený workshopy a zážitkovými vystoupeními. Těšit se můžete na chůdaře, skákací boty, exhibici BMX, živé vystoupení saxofonistky Terezy Sedlákové nebo...

Jarmark u Ludmily

14. září 2022 v 19:14

Diakonie ČCE – Středisko křesťanské pomoci v Praze pořádá tradiční Jarmark u Ludmily ve čtvrtek 15. září od 11 do 17:30 hodin na náměstí Míru v Praze.

Festival volného času Prahy 13: Pražské medobraní

8. září 2022 ve 22:31

Před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí se koná v pátek 9. září největší jednorázový trh s medem.

Nuselské pivní slavnosti v parku Fidlovačka

8. září 2022 ve 20:33

V parku Fidlovačka se 10. září koná již 3. ročník Nuselských pivních slavností.

Fresh Senior Festival ukáže cesty k aktivnímu stáří

8. září 2022 v 07:25

Jak zůstat aktivní i v pokročilém věku, vyhnout se izolaci, nerezignovat na pozitivní přístup k životu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdou návštěvníci jubilejního desátého ročníku Fresh Senior Festivalu, který se uskuteční 12. září od 13 hodin na prostranství před Píseckou bránou na Praze...

Praha 4: Nedvědovo náměstí ožije tradičním festivalem

6. září 2022 v 16:09

V neděli 11. září od 13 hodin začne na Nedvědově náměstí tradiční akce – Festival Podolí.

Další články
Nahoru