dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C

Vinohradské vinobraní nabídne pět druhů burčáku a nejlepší vína z malých vinařství

Ojedinělá degustační příležitost čeká ještě dnes na milovníky burčáku a dobrého vína. Na již XVII. ročníku Vinohradského vinobraní na náměstí Jiřího z Poděbrad se letos sejde elitní společnost menších vinařství, jejichž výrobky figurují například v katalogu tisícovky nejlepších vín světa či dvakrát po sobě získaly nejprestižnější titul vinařské soutěže v San Francisku.

Více než dvě desítky vinařství, s jejichž pečlivým výběrem letos pomáhali městské části Praha 3 také zkušení znalci tohoto nápoje, představí svoji nabídku před kostelem Nejsvětějšího Srdce Páně. Na své si na letošním vinobraní přijdou i milovníci burčáku, kterého se bude na místě prodávat hned pět druhů.

Ti, kdo přijdou na náměstí Jiřího z Poděbrad, však mohou ochutnat i vítězná piva z pivovarů Slepý Krtek a U Stočesů, které se staly nejoblíbenějšími pivovary letošního Žižkovského pivobraní, nebo vybírat z bohaté nabídky nealko nápojů.

„Vinohradské vinobraní však neznamená jen degustaci výsledků práce českých a moravských vinařů. Na návštěvníky akce čeká i dobré jídlo a příjemná zábava pro děti a dospělé,“ zve na akci starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

V pátek na vinobraní vystoupí kapela Monkey Business, sobota bude patřit projektu Vivaldianno, v němž působí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený a Michal Dvořák, člen skupiny Lucie. Oba dohromady předvedou jedinečný mix klasické i rockové hudby. Pro děti budou připravená představení divadélka Frydolín a divadla Buchty a loutky, na náměstí mohou potkat klauny z Balónkova nebo se vyřádit na skákacích hradech.

Program pro děti začíná po oba dva dny ve 14 hodin, hlavní program v 16 hodin. První stánky na náměstí se budou otevírat již od 12 hodin.

PROGRAM VINOHRADSKÉHO VINOBRANÍ

SOBOTA 21. 9. 2013

12.00 –16.00 otevření stánků

16.00 –16.20 romská kapela Marcinovci

16.20 –16.30 romská taneční skupina Jagory

17.30 –18.30 kapela Bek ofis

19.50 –20.00 vyhlášení vítěze o nejlepšího vinaře

20.00 –21.30 Vivaldianno – Jaroslav Svěcený

a Michal Dvořák

21.00 –22.00 reprodukovaná hudba –

ukončení programu

 

Program pro děti – 14.00 –19.00

Dětské divadlo Frydolín

Workshop pro děti

Skákací hrady

Klauni z balónkova


Svíčka pro Václava Havla na Jungmannově náměstí

Dnes v 08:33

Vzpomínková kulturní akce Svíčka pro Václava Havla v pondělí v 11 hodin na Jungmannově náměstí. V průběhu odpoledne postupně přijdou zahrát, zavzpomínat nebo se přidat k četbě například Ladislav Heryán, socioložka Jiřina Šiklová, Hayato Okamura, čerstvě bývalý ministr kultury Daniel Herman,...

Běžecká škola Prahy 4 zve na Novoroční výběh

Dnes v 07:19

První běh nového roku se koná 1. ledna ve 12 hodin ve Žlutých lázních. Na běžce čeká občerstvení, čaj a novoroční punč.

Praha 10 zve na Gutovku

Včera ve 22:39

Na Gutovce se v sobotu a v neděli bruslí. Během víkendu začíná veřejné bruslení od 10 hodin, stodvacetiminutové bloky střídají půlhodinové přestávky na úpravu ledu.

Diskohrátky na ledě

Včera v 19:11

Radnice Prahy 1 připravila pro všechny milovníky bruslení a taneční hudby k tomu „Diskohrátky na ledě“.

Na Letišti Václava Havla Praha byla otevřena restaurace KFC

Včera v 16:04

Letiště Praha má od dnešního dne nového provozovatele služeb rychlého občerstvení. Stala se jím restaurace KFC, která byla otevřena v prostorách spojovacího objektu mezi Terminálem 1 a 2. 

Vánoční trhy v Bohnicích. Živý betlém a občerstvení, dílny, koncert

Včera ve 14:17

Vánoční trhy v areálu nemocnice v Bohnicích před kostelem sv. Václava v neděli 17. prosince od 13 hodin.

Christmas Flea Market at Wine Cellar

Včera ve 13:59

V neděli 17. prosince v 10–19 hodin blešák Flea Market at Wine Cellar Prague, tentokrát s vánoční atmosférou.

Novým pražským zastupitelem za Piráty se stal Viktor Mahrik

Včera ve 13:02

Novým pražským zastupitelem se včera stal Viktor Mahrik (Piráti). V zastupitelstvu nahradil svého stranického kolegu Jakuba Michálka, který se stal poslancem a rozhodl se složit zastupitelský mandát.

Neděle: Národní technické muzeum za 50 korun

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí Václava Havla mají návštěvníci v neděli 17. prosince možnost navštívit Národní technické muzeum namísto plného či sníženého vstupného za vstupné 50 korun za osobu.

Praha 1: Betlémské světlo v parku za Staroměstskou radnicí

Včera ve 12:26

V neděli 17. prosince od 13 hodin uslyšíte Spirituál Kvintet, Les Petits Chanteurs, Magdalenu Urbanovou a N.O.T.@

Ovečka betlémská

Včera v 11:33

V sobotu 16. prosince mohou děti od 15 hodin zažít vánoční zázrak s chundelatou ovečkou a pastýřem. Loutková pohádka vhodná pro děti od 3 let na Plechárně.

Vánoční koleda na Desítce

Včera v 08:02

V sobotu 23. prosince zazní na Kubánském náměstí od 11 hodin Česká vánoční mše J. J. Ryby, známé vánoční koledy a děti se mohou těšit na vánoční dílny.

Chrám P. Marie a Karla Velikého na Karlově

Včera v 07:54

Pozoruhodný církevní objekt, kterým vás velice poutavě provede zdejší jáhen p. dr. Laňka. Budete obdivovat nejen neobvyklý tvar tohoto kostela, naleznete tady i obraz P. Marie Karlovské, ke kterému se uchylovaly pro ochranu těhotné ženy i další pozoruhodnosti.

Praha 6 má ocenění za nejlepší projekty prevence kriminality v Praze

Včera v 07:49

Magistrát Prahy vyhlásil soutěž o nejlepší projekty prevence kriminality na území hlavního města Prahy realizované v letech 1997 až 2017. Cílem soutěže bylo připomenout problematiku prevence kriminality široké i odborné veřejnosti, ocenit úspěšnou preventivní práci v oblasti prevence kriminality...

Další krátké zprávy
Nahoru