Dnes Středa - mlha 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražský životPro dětiVíkend

Vinohradské vinobraní /II

9. 9. 2022 - 10. 9. 2022
Již 26. ročník Vinohradského vinobraní bude druhý zářijový víkend hostit náměstí Jiřího z Poděbrad. V pátek 9. a v sobotu 10. září bude pro návštěvníky připraven „česko-slovenský“ program i ochutnávky vín a pochutin nejen z těchto dvou zemí. 

Kromě nepřeberného množství vín z Čech a Moravy se mohou návštěvníci těšit také na slovenskou sekci, kde kromě vína budou moci ochutnat místní pochutiny či si pořídit bylinky. Chybět nebude ani oblíbený burčák všech barev a chutí a stánky s občerstvením.  

Hudební doprovod se pod taktovkou Pražského Montmartru /II bude odehrávat u fontány. Slovenskou hudební scénu zastoupí v pátek večer čtyřnásobný vítěz slovenské ankety Zlatý slávik Peter Cmorik, vyvrcholením sobotního programu bude české duo Endru & Jen Hovorka. Přes den vás bude koštem provázet cimbálová muzika a kapely Brownies, Couple of Sounds či Flaškinet.

Samozřejmostí je i dětská zóna, kde bude přichystaná hudební a tvůrčí dílna jednoduchých slovenských písniček, překladů, tanečků i obrázků, divadelním představení pro malé i větší děti, balónkář a malování na obličej.

Tradičně budou moci také návštěvníci hlasovat o Nejlepším vinařství Vinohradského vinobraní 2022. Akce se obejde bez plastů, ke koupi budou skleničky Prahy 3 se stylovým nápisem /II deci, tentokrát i v prémiové edici v černé barvě. Otevřeno bude po oba dny od 10 do 21 hodin.

Kdy: pátek 9. a sobota 10. září 2022 od 10 do 21 hodin
Kde: náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3


Autor: Cen

Zimní hry Prahy 9

Dnes v 07:51

Zimní hry v Praze 9 pokračují. Týden plný sportovních dovedností na ledě nabídl střelbu na branku, curling a další soutěže, a dnes bude ledová plocha patřit školičce bruslení pro nejmenší. Před tím se ale můžete těšit na krasobruslařské vystoupení.

Praha 9: Diskotéka pro děti

Dnes v 07:49

Rodiče mohou začít připravovat masky pro svoje ratolesti, v sobotu 25. února se od 15 hodin koná maškarní diskotéka pro děti.

Struny dětem zvou na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Dnes v 07:19

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. 

Pro kočičku do KC Zahrada

Včera ve 14:42

V KC Zahrada v Praze 11 v Malenické ulici najdete v sobotu 25. února kočičky k adopci.

Týden mozku 2023

Včera ve 12:26

Dvacátý čtvrtý ročník festivalu Týden mozku proběhne v budově Akademie věd ČR na Národní třídě 13. března. Část hlavního programu bude dostupná také online.

Masopustní veselí na Desítce

Včera v 11:59

Masopust, průvod masek nebo zabijačkové hody. To vše na návštěníky čeká během masopustního týdne v Praze 10.

Poslechněte si Příběhy našich sousedů z Prahy 2

Včera v 11:23

Slavnostní prezentace projektu, který dětem přibližuje vzpomínky deseti proslulých i méně známých pamětníků z Prahy 2, jejichž životy významně ovlivnily dějinné události 20. století, se bude konat 3. dubna na Novoměstské radnici. Vzpomínky pamětníků z Prahy 2 ožijí díky audio reportážím a animaci...

Projekt Trenéři do škol v základních školách Prahy 2 pokračuje

6. února 2023 ve 14:36

Praha 2 bude pokračovat v zapojování profesionálních trenérů do hodin tělocviku. Projekt, který radnice pilotně spustila v minulém školním roce a který finančně podporuje, tak bude fungovat i nadále.

Hasiči zvou na taneční zábavu

6. února 2023 v 11:20

Taneční zábava v pátek 24. února v klubu Varta.

Vyrobte si masopustní masku v muzeu

6. února 2023 v 09:19

Chystáte se do masopustního průvodu? Vyrobit si vlastní masku můžete na výtvarné dílně v Národním zemědělském muzeu

Masopust v Roztokách bude zase velký

6. února 2023 v 09:06

Roztoky se chystají 11. února na Masopust. Staronově s velkým šapitó, průvodem a večerní zábavou. Nově velké šapitó a stanové městečko letos dole u řeky na louce u přívozu.

Den plný Pokémonů na radnici

6. února 2023 v 07:52

Pro sběratele, hráče nebo fanoušky Pokémonů je připravena v sobotu 11. února akce na radnici – Den Pokémon!

O princezně, Luciášovi a makových buchtách

4. února 2023 v 07:50

Nedělní pohádkové odpoledne v KD Kyje v Praze 14.

Pro kočičku do knihovny, koná se umísťovací výstava

4. února 2023 v 07:19

Umísťovací výstava koček se koná v sobotu 4. února od 11 do 17 hodin v prostorách Městské knihovny v Praze 2.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 6 týden

3. února 2023 v 16:46

Pražské vodovody a kanalizace obnovily po novém roce plánované výluky v dodávkách pitné vody. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Další články
Nahoru