Dnes Neděle - prehanky-dest 17°C
Zítra Pondělí - polojasno 17°C
Neděle 25. 9. 2022
Svátek má Zlata
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský životPro dětiVíkend

Vinohradské vinobraní /II

9. 9. 2022 - 10. 9. 2022
Již 26. ročník Vinohradského vinobraní bude druhý zářijový víkend hostit náměstí Jiřího z Poděbrad. V pátek 9. a v sobotu 10. září bude pro návštěvníky připraven „česko-slovenský“ program i ochutnávky vín a pochutin nejen z těchto dvou zemí. 

Kromě nepřeberného množství vín z Čech a Moravy se mohou návštěvníci těšit také na slovenskou sekci, kde kromě vína budou moci ochutnat místní pochutiny či si pořídit bylinky. Chybět nebude ani oblíbený burčák všech barev a chutí a stánky s občerstvením.  

Hudební doprovod se pod taktovkou Pražského Montmartru /II bude odehrávat u fontány. Slovenskou hudební scénu zastoupí v pátek večer čtyřnásobný vítěz slovenské ankety Zlatý slávik Peter Cmorik, vyvrcholením sobotního programu bude české duo Endru & Jen Hovorka. Přes den vás bude koštem provázet cimbálová muzika a kapely Brownies, Couple of Sounds či Flaškinet.

Samozřejmostí je i dětská zóna, kde bude přichystaná hudební a tvůrčí dílna jednoduchých slovenských písniček, překladů, tanečků i obrázků, divadelním představení pro malé i větší děti, balónkář a malování na obličej.

Tradičně budou moci také návštěvníci hlasovat o Nejlepším vinařství Vinohradského vinobraní 2022. Akce se obejde bez plastů, ke koupi budou skleničky Prahy 3 se stylovým nápisem /II deci, tentokrát i v prémiové edici v černé barvě. Otevřeno bude po oba dny od 10 do 21 hodin.

Kdy: pátek 9. a sobota 10. září 2022 od 10 do 21 hodin
Kde: náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3


Autor: Cen

Hostivařský komunitní den

Dnes v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Víkendová výstava andulek

23. září 2022 v 08:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu andulek.

Mezinárodní výstava halančíků

23. září 2022 v 06:23

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy zve na výstavu ryb.

Další články
Nahoru