Dnes Čtvrtek - zatazeno 2°C
Zítra Pátek - snih -1°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražský životPro dětiVíkend

Vinohradské vinobraní /II

9. 9. 2022 - 10. 9. 2022
Již 26. ročník Vinohradského vinobraní bude druhý zářijový víkend hostit náměstí Jiřího z Poděbrad. V pátek 9. a v sobotu 10. září bude pro návštěvníky připraven „česko-slovenský“ program i ochutnávky vín a pochutin nejen z těchto dvou zemí. 

Kromě nepřeberného množství vín z Čech a Moravy se mohou návštěvníci těšit také na slovenskou sekci, kde kromě vína budou moci ochutnat místní pochutiny či si pořídit bylinky. Chybět nebude ani oblíbený burčák všech barev a chutí a stánky s občerstvením.  

Hudební doprovod se pod taktovkou Pražského Montmartru /II bude odehrávat u fontány. Slovenskou hudební scénu zastoupí v pátek večer čtyřnásobný vítěz slovenské ankety Zlatý slávik Peter Cmorik, vyvrcholením sobotního programu bude české duo Endru & Jen Hovorka. Přes den vás bude koštem provázet cimbálová muzika a kapely Brownies, Couple of Sounds či Flaškinet.

Samozřejmostí je i dětská zóna, kde bude přichystaná hudební a tvůrčí dílna jednoduchých slovenských písniček, překladů, tanečků i obrázků, divadelním představení pro malé i větší děti, balónkář a malování na obličej.

Tradičně budou moci také návštěvníci hlasovat o Nejlepším vinařství Vinohradského vinobraní 2022. Akce se obejde bez plastů, ke koupi budou skleničky Prahy 3 se stylovým nápisem /II deci, tentokrát i v prémiové edici v černé barvě. Otevřeno bude po oba dny od 10 do 21 hodin.

Kdy: pátek 9. a sobota 10. září 2022 od 10 do 21 hodin
Kde: náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3


Autor: Cen

Zoo Praha rozsvítí svůj vánoční strom na Veselovského louce

Dnes ve 12:04

V neděli 3. prosince rozsvítí Zoo Praha svůj vánoční strom na Veselovského louce. Návštěvníci se mohou těšit na průvod, betlém, vánoční koledy v provedení dětského pěveckého sboru a také vzácné hosty – herce Ondřeje Vetchého a taneční pár z probíhající řady soutěže StarDance cukráře Josefa...

Vánoční těšení na radnici

Dnes v 07:30

Vánoční těšení se koná 3. prosince od 14:30 hodin v prostorách Galerie 9 a obřadní síni vysočanské radnice, Sokolovská 14/324, Praha 9.

Vánoční jarmark na radnici Prahy 13

Včera v 16:31

Na radnici Prahy 13 na Slunečním náměstí se 6. prosince koná vánoční jarmark. Po celý den se mohou návštěvníci zastavit v obřadní síni a pořídit drobné dárky.

Den otevřených dveří na FEL ČVUT přiblíží studium robotů, multimédií, energetiky či informatiky

Včera v 07:03

Možnostmi studia nejmodernějších technologií v energetice, elektrotechnice, elektronice, ale i informatice, kybernetice a multimédiích provede středoškoláky a středoškolačky čtveřice tras během Dne otevřených dveří Fakulty elektrotechnické ČVUT. Akce se uskuteční v pátek 1. prosince 2023. Program...

Ice Arena Kateřinky oslaví mezinárodní den bruslení dnem otevřených dveří

Včera v 06:57

Ice Arena Kateřinky oslaví mezinárodní den bruslení a v neděli 3. prosince pořádá den otevřených dveří. Pro fanoušky krasobruslení, hokeje i rekreačního bruslení bude připraven bohatý program na obou ledových plochách arény.

Mikulášská nadílka u Kiliána

28. listopadu 2023 v 09:51

Praha 9 ve spolupráci s Divadlem Gong organizují Mikulášskou nadílku v Pivovaru U Kiliána 2. prosince od 14 hodin.

První prosincovou sobotu se rozsvítí vánoční strom v Nuslích

28. listopadu 2023 v 09:35

Tradičně netradiční bude v sobotu 2. prosince zahájení adventu na náměstí Bratří Synků v Nuslích. Tradiční proto, že to je již 4. ročník této akce, netradiční v tom, že se opět nerozsvítí jehličnan, ale listnáč, nyní již bez listí, uprostřed náměstí u Baštovy...

Praha 7 zve na rozsvícení vánočních stromů

28. listopadu 2023 v 07:37

Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. 

Praha 13: Tradiční vánoční jarmark ve škole

27. listopadu 2023 ve 12:47

ZŠ Janského zve všechny žáky, rodiče i přátele školy na tradiční vánoční jarmark. Čeká vás bohatý kulturní program, stánky s občerstvením i výrobky žáků.

Další články
Nahoru