dnes
Středa - zatazeno
5°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
6°C
pozítří
Pátek - skorojasno
8°C
Zpravodajství

Vinohradská nemocnice koupí nové vzdušné lůžko

Zastupitelstvo Prahy schválilo poskytnutí finanční dotace pro Fakultní nemocnici Královské Vinohrady ve výši 2 300 000 korun. Prostředky nemocnice využije na pořízení nového vzdušného lůžka pro pacienty.

Fakultní nemocnice je orientována na poskytování specializované a superspecializované zdravotní péče. Podařilo se vybudovat centra vysoce specializované péče jako Traumatologické centrum pro dospělé, Popáleninové centrum a další.

Náklady na provoz Traumatologického a Popáleninového centra jsou ovšem pro nemocnici kvůli systému úhrad zdravotních pojišťoven vysoké, neboť nemocnice hradí náklady i v době, kdy služba není aktuálně poptávána.

FNVK proto není schopna zajišťovat rozvoj a obnovu zdravotnické techniky a hledá možnosti dalšího financování.

FNKV ročně přijímá přes 20 000 pacientů. V současné době má Klinika popáleninové medicíny vzdušná lůžka z roku 1991, 1994, 1998, a 2001, která je potřeba postupně obnovit. Jedná se o systém poskytující plovoucí podporu pacienta při vážných popáleninových traumatech III. stupně, vyžadujících minimální tlak na povrch těla, pracující na principu mikrosférického fluidního proudění. Vzhledem k tomu, že lůžko udržuje suché prostředí, chrání pacienty před rozvojem infekce a teplotní ztráty minimalizuje tím, že umožňuje termoregulaci.

FNKV potřebuje obnovit na Klinice popáleninové medicíny celkem tři lůžka a jedno na Klinice plastické chirurgie, kde je vzdušné lůžko používáno pro pacienty s těžkými traumaty páteře.


Kryt na Folimance se v prosinci letos otevře naposledy

Včera v 07:55

Městská část Praha 2 letos zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. Poslední letošní prohlídka bude 15. prosince.

Jaký bude vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova

19. listopadu 2018 ve 22:36

Na druhé plánovací setkání k regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova zve radnice jedenácté městské části.

Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

19. listopadu 2018 ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Další články
Nahoru