dnes
Sobota - zatazeno
21°C
zítra
Neděle - polojasno
22°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
23°C
Zpravodajství

Vinohradská nemocnice koupí nové vzdušné lůžko

Zastupitelstvo Prahy schválilo poskytnutí finanční dotace pro Fakultní nemocnici Královské Vinohrady ve výši 2 300 000 korun. Prostředky nemocnice využije na pořízení nového vzdušného lůžka pro pacienty.

Fakultní nemocnice je orientována na poskytování specializované a superspecializované zdravotní péče. Podařilo se vybudovat centra vysoce specializované péče jako Traumatologické centrum pro dospělé, Popáleninové centrum a další.

Náklady na provoz Traumatologického a Popáleninového centra jsou ovšem pro nemocnici kvůli systému úhrad zdravotních pojišťoven vysoké, neboť nemocnice hradí náklady i v době, kdy služba není aktuálně poptávána.

FNVK proto není schopna zajišťovat rozvoj a obnovu zdravotnické techniky a hledá možnosti dalšího financování.

FNKV ročně přijímá přes 20 000 pacientů. V současné době má Klinika popáleninové medicíny vzdušná lůžka z roku 1991, 1994, 1998, a 2001, která je potřeba postupně obnovit. Jedná se o systém poskytující plovoucí podporu pacienta při vážných popáleninových traumatech III. stupně, vyžadujících minimální tlak na povrch těla, pracující na principu mikrosférického fluidního proudění. Vzhledem k tomu, že lůžko udržuje suché prostředí, chrání pacienty před rozvojem infekce a teplotní ztráty minimalizuje tím, že umožňuje termoregulaci.

FNKV potřebuje obnovit na Klinice popáleninové medicíny celkem tři lůžka a jedno na Klinice plastické chirurgie, kde je vzdušné lůžko používáno pro pacienty s těžkými traumaty páteře.


Zvířecí útulky v Troji a Dolních Měcholupech dočkají nového vybavení

Dnes v 15:07

Na modernizaci a nákup nového potřebného vybavení útulků pro opuštěná zvířata, které provozuje pražská městská policie, budou využity finanční dary a dědictví uložené ve speciálním fondu. Po necelých dvou letech se v tomto fondu sešlo přes 1 800 tisíc korun od...

Botič 2019 a Rokytka 2019. Cvičení prověřila připravenost Prahy na povodně

Dnes v 07:21

Jako správci malých vodních toků na území hlavního města zorganizovaly Lesy hl. m. Prahy v polovině května dvě povodňová cvičení. Během nich se prověřovala připravenost obcí a dalších odpovědných subjektů na povodně, které by mohly nastat na vodních tocích Botič a...

Další články
Nahoru