dnes
Středa - oblacno
1°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
0°C
pozítří
Pátek - oblacno
2°C
Vinobraní v Praze: Některá byla letos zrušena, jiná se uskuteční s omezeními
Ilustrační foto: John Evans / Freeimages.com

Vinobraní v Praze: Některá byla letos zrušena, jiná se uskuteční s omezeními

Koronavirová pandemie zasáhla i do příprav tradičních podzimních oslav vína v Praze. Zatímco některá vinobraní organizátoři zrušili již s předstihem, pár se jich konat bude, nicméně v jiné podobě, než byli návštěvníci zvyklí v minulých letech.

Vinohradské vinobraní na náměstí Jiřího z Poděbrad se tradičně druhý zářijový víkend nakonec uskuteční. 24. ročník akce však bude jiný než ty předchozí. Organizátoři museli s ohledem na koronavirová opatření změnit koncept a místo toho, aby se návštěvníci sdružovali na jednom místě, budou putovat po pěti lokalitách Prahy 3.

„Hledali jsme způsob, jak nabídnout ten samý zážitek, ale minimalizovat riziko. Pro vinobraní jsme tak vybrali pět menších populárních lokalit. Proložit degustování procházkou nakonec nebude tak špatný nápad,“ uvedl radní Prahy 3 pro kulturu Pavel Křeček.

Koštovat se letos bude moci na těchto lokalitách: Trhy na Jiřáku, Kostnické náměstí, Pod Žižkovskou věží, Žižkov BeerGarden a Prague Central Camp. Dvoudenní veselí začne v pátek 11. září v 14 hodin a bude trvat do sobotního večera.

O druhém zářijovém víkendu se mělo konat vinobraní v Troji na vinici sv. Kláry, která přiléhá k areálu botanické zahrady. Nicméně akce byla zrušena. „Je nám líto, ale letošní Vinobraní sv. Kláry je zrušeno vzhledem k situaci s koronavirem,“ uvedla mediální zástupkyně botanické zahrady Darina Miklovičová.

Jen o pár desítek metrů dál se v areálu Trojského zámku bude konat Trojské vinobraní. Akce v sobotu 12. září se však kvůli opatřením souvisejícím v koronavirem uskuteční na severním nádvoří zámku v komornější formě.

Již v květnu zrušilo s předstihem vedení Prahy 2 zářijové Vinobraní na Grébovce, které se mělo tradičně konat na náměstí Míru a v Havlíčkových sadech. Radní sdělili, že k rozhodnutí dospěli po důkladném zvážení celé situace a možných rizik s ohledem na zdraví a bezpečnost občanů i případných návštěvníků.

„Situace se neustále vyvíjí a stále není zřejmé, kdy a zda vůbec se budou moci konat hromadné akce bez omezení počtu účastníků. A my nemůžeme připravovat smluvní zajištění jedné z nejnavštěvovanějších akcí v metropoli bez jistoty,“ uvedla v květnu starostka Prahy 2 Jana Černochová.

První zářijový víkend se mělo konat Vinobraní na Pražském hradě. I tato akce byla však zrušena. V nedaleké Svatováclavské vinici a u Villy Richter se Svatováclavské vinobraní konat bude. Naplánováno je na pondělí 28. září.

V pátek 4. září se uskuteční Vinobraní v Edenu před vršovickým obchodním centrem.  O den později se budou konat slavnosti vína na staré návsi v Letňanech, kde zároveň proběhnou oslav 125 let od založení místního sboru dobrovolných hasičů.

V neděli 13. září odpoledne se bude konat sedmý ročník Vinobraní v klášteře Řepy. Od pátku 18. do neděle 20. září se uskuteční Kunratické vinobraní v ulici za parkem. Ve stejném termínu se bude konat Vinobraní na Máchalce, což je prosecká vinice vedle bobové dráhy.

„Letos poprvé nás epidemiologické okolnosti přiměly uskutečnit tradici v redukované podobě a o týden dříve, než je obvyklé. Místo rušení akce jsme volili cestu řízeného rozprostření, pokusíme se návštěvníky časově i místně rozptýlit na více stanovišť,“ uvedl za organizátory Petr Houdek.

Ve Velké Chuchli se v sobotu 26. září uskuteční v areálu K8 druhý ročník Chuchelského vinobraní.


Elektronický podpis nově na radnici Prahy 5

Včera ve 12:56

Praha 5 spustila od 1. prosince vydávání všech běžných typů certifikátů pro elektronickou komunikaci. Certifikáty si lze nově zařídit v úředních hodinách na pracovišti ověřování podpisů, listin a Czech POINT, které se nachází na ulici Štefánikova 13.

Pražské vodovody a kanalizace: Ochrana vodoměrů před mrazy

Včera ve 12:17

Pražské vodovody a kanalizace před nadcházející zimní sezónou doporučují svým zákazníkům řádné zabezpečení vodoměrů.

V Praze 11 chystají hotely pro hmyz

Včera v 10:51

Na různých místech městské části nechá Praha 11 v nejbližších dnech instalovat sedm hmyzích hotelů.

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy lidem, kteří pečují o druhé

Včera v 10:23

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách, v nichž sídlí dobří a zlí mikrouti. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají...

Radnice Prahy 13 má otevřeno 20 hodin týdně

Včera v 10:10

Úřad městské části Praha 13 byl nucen omezit úřední hodiny od 12. října na základě usnesení vlády č. 994. Usnesení stanovilo, že orgány veřejné moci a správní orgány musí omezit úřední hodiny na 2 dny v týdnu v rozsahu 5 hodin v daném dni. Starosta městské části Praha 13 společně s tajemníkem...

Jednání Komise pro dotace a EU fondy RMČ. Praha 11 zveřejnila program

30. listopadu 2020 ve 12:25

Jednání komise je veřejné a bude se konat v úterý 1. prosince od 17:30 hodin prostřednictvím elektronického nástroje Microsoft Teams.

Další články
Nahoru