Dnes Úterý - mlha 2°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Vinobraní v Praze: Některá byla letos zrušena, jiná se uskuteční s omezeními
Ilustrační foto: John Evans / Freeimages.com

Vinobraní v Praze: Některá byla letos zrušena, jiná se uskuteční s omezeními

Koronavirová pandemie zasáhla i do příprav tradičních podzimních oslav vína v Praze. Zatímco některá vinobraní organizátoři zrušili již s předstihem, pár se jich konat bude, nicméně v jiné podobě, než byli návštěvníci zvyklí v minulých letech.

Vinohradské vinobraní na náměstí Jiřího z Poděbrad se tradičně druhý zářijový víkend nakonec uskuteční. 24. ročník akce však bude jiný než ty předchozí. Organizátoři museli s ohledem na koronavirová opatření změnit koncept a místo toho, aby se návštěvníci sdružovali na jednom místě, budou putovat po pěti lokalitách Prahy 3.

„Hledali jsme způsob, jak nabídnout ten samý zážitek, ale minimalizovat riziko. Pro vinobraní jsme tak vybrali pět menších populárních lokalit. Proložit degustování procházkou nakonec nebude tak špatný nápad,“ uvedl radní Prahy 3 pro kulturu Pavel Křeček.

Koštovat se letos bude moci na těchto lokalitách: Trhy na Jiřáku, Kostnické náměstí, Pod Žižkovskou věží, Žižkov BeerGarden a Prague Central Camp. Dvoudenní veselí začne v pátek 11. září v 14 hodin a bude trvat do sobotního večera.

O druhém zářijovém víkendu se mělo konat vinobraní v Troji na vinici sv. Kláry, která přiléhá k areálu botanické zahrady. Nicméně akce byla zrušena. „Je nám líto, ale letošní Vinobraní sv. Kláry je zrušeno vzhledem k situaci s koronavirem,“ uvedla mediální zástupkyně botanické zahrady Darina Miklovičová.

Jen o pár desítek metrů dál se v areálu Trojského zámku bude konat Trojské vinobraní. Akce v sobotu 12. září se však kvůli opatřením souvisejícím v koronavirem uskuteční na severním nádvoří zámku v komornější formě.

Již v květnu zrušilo s předstihem vedení Prahy 2 zářijové Vinobraní na Grébovce, které se mělo tradičně konat na náměstí Míru a v Havlíčkových sadech. Radní sdělili, že k rozhodnutí dospěli po důkladném zvážení celé situace a možných rizik s ohledem na zdraví a bezpečnost občanů i případných návštěvníků.

„Situace se neustále vyvíjí a stále není zřejmé, kdy a zda vůbec se budou moci konat hromadné akce bez omezení počtu účastníků. A my nemůžeme připravovat smluvní zajištění jedné z nejnavštěvovanějších akcí v metropoli bez jistoty,“ uvedla v květnu starostka Prahy 2 Jana Černochová.

První zářijový víkend se mělo konat Vinobraní na Pražském hradě. I tato akce byla však zrušena. V nedaleké Svatováclavské vinici a u Villy Richter se Svatováclavské vinobraní konat bude. Naplánováno je na pondělí 28. září.

V pátek 4. září se uskuteční Vinobraní v Edenu před vršovickým obchodním centrem.  O den později se budou konat slavnosti vína na staré návsi v Letňanech, kde zároveň proběhnou oslav 125 let od založení místního sboru dobrovolných hasičů.

V neděli 13. září odpoledne se bude konat sedmý ročník Vinobraní v klášteře Řepy. Od pátku 18. do neděle 20. září se uskuteční Kunratické vinobraní v ulici za parkem. Ve stejném termínu se bude konat Vinobraní na Máchalce, což je prosecká vinice vedle bobové dráhy.

„Letos poprvé nás epidemiologické okolnosti přiměly uskutečnit tradici v redukované podobě a o týden dříve, než je obvyklé. Místo rušení akce jsme volili cestu řízeného rozprostření, pokusíme se návštěvníky časově i místně rozptýlit na více stanovišť,“ uvedl za organizátory Petr Houdek.

Ve Velké Chuchli se v sobotu 26. září uskuteční v areálu K8 druhý ročník Chuchelského vinobraní.


Kdy na radnici Prahy 13 v březnu

Včera v 16:37

V návaznosti na usnesení vlády se od pondělí 1. března mění úřední hodiny Úřadu městské části Praha 13.

Praha 6: Kde najdete v nejbližších dnech velkoobjemové kontejnery

Včera ve 12:02

Vkládat do kontejnerů lze nábytek, koberce a linolea, zrcadla, umyvadla, vany a WC mísy, staré sportovní náčiní, autosklo a kovové předměty.

Praha 5 spouští elektronický portál občana. V první fázi ho využijí majitelé psů

Včera v 11:26

Přihlášení nebo odhlášení, ale i uhrazení místního poplatku za psa a to vše z pohodlí domova. Praha 5 rozjíždí pilotní téma Portálu občana od 1. března.

Barrandov: Místní obyvatelé oceňují bezpečnost a dostupnost MHD, trápí je špatné parkování

28. února 2021 ve 21:16

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Radnice nyní zveřejnila, jak si v anketě vedl Barrandov.  

Praha 2: Omezení činnosti matričního úřadu

28. února 2021 ve 20:58

Od pondělí 1. března bude z důvodu karanténního opatření dočasně omezena matriční agenda radnice Prahy 2. V provozu zůstává pouze vydávání matričních dokladů.

Další články
Nahoru