Dnes Čtvrtek - jasno 18°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 20°C
Čtvrtek 13. 6. 2024
Svátek má Antonín
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vinobraní v Praze nabídnou víno, trhy, koncerty. Slavnosti vína se blíží, bude z čeho vybírat
Vinice. Ilustrační foto: MČ PRaha 3

Vinobraní v Praze nabídnou víno, trhy, koncerty. Slavnosti vína se blíží, bude z čeho vybírat

Ani letos nepřijdou Pražané o oblíbené slavnosti vína, na která každý rok míří velké množství lidí. Kromě velkého výběru vín je na těchto akcích připraven také zajímavý sortiment na prodej a kulturní program.

Víte o konání dalších vinobraní na území Prahy? Pište na redakce@prazskypatriot.cz, o akcích budeme informovat. 

Trojské vinobraní

O víkendu 14. a 15. září se koná Trojské vinobraní v areálu Botanické zahrady hl. Prahy, v sobotu i neděli vždy od 9 do 19 hodin. „Přední vinaři nabídnou to nejlepší ze svých sklípků, dojde i na burčák a nebude chybět ani víno z Vinice sv. Kláry. Hladové zasytí několik občerstvovacích míst s širokou nabídkou lákavých dobrot,“ lákají organizátoři.

Provázení na vinobraní po expozici výroby vína bude po oba víkendové dny každou celou hodinu, první prohlídka je ve dvě odpoledne. Místa je nutné rezervovat na tel. 603 489 029 nebo pruvodci@botanicka.cz, prohlídka je zpoplatněna částkou 250,–/osoba a zahrnuje exkurzi po expozici výroby vína a degustaci 4 vzorků.

Doprovodný program:
Sobota
13.00–15.45 St. Johnny trio & Charlie Slavík
16.00–19.00 Zelenáči

Neděle
13.00–15.45 Císař band
16.00–19.00 Rangers band

Vinobraní na Grébovce

Již sedmý ročník Vinobraní na Grébovce, pořádá městská část Praha 2 na náměstí Míru a v parku Havlíčkovy sady, známém jako Grébovka. Oslavy sklizně vinné révy se letos ponese v duchu starých českých pověstí

vinice-na-grebovce-nahled

Vinice Grébovka

Hlavní část oslav révy vinné se odehraje v sobotu 28. září v Havlíčkových sadech. Den předtím ale bude připravena ochutnávka programu i vín na náměstí Míru.

Program v Grébovce 28. září:
Historický program, Dětská stezka. Výtvarné dílny, Divadelní stan, Slovanská řemesla, Pavel Dobeš s doprovodem, Motorband s Kamilem Střihavkou, Vinařské stánky renomovaných českých i moravských výrobců vína, Progres, Wband, dětská zóna, Václav Upír Krejčí, prohlídky Gröbeho vily, bohaté občerstvení

Vinohradské vinobraní

Milovníci burčáku a dobrého vína budou mít opět příležitost vychutnat si speciální vína na Vinohradském vinobraní, které se letos uskuteční ve dne 20. a 21. září na náměstí Jiřího z Poděbrad.

Na sedmnáctém ročníku představí svoji nabídku přes 20 vinařství. Nebude chybět tradiční burčák a ti, co neholdují vínu, můžou ochutnat pivo z pivovarů Slepý Krtek a U Stočesů.

Návštěvníci budou moct obdivovat stánky s řemesly, k tanci zahrají kapely Czessband, Ged Maloney & So Fine, Bek Ofis, romský ansámbl Marcinovci nebo taneční skupina Jagory.

vinohradske-vinobrani-nahled

Vinohradské vinobraní

V pátek vystoupí kapela Monkey Business, následující den bude patřit projektu Vivaldianno, v němž působí houslový virtuóz Jaroslav Svěcený a Michal Dvořák, člen legendární Lucie, kteří dohromady předvedou unikátní crossover vážné a moderní hudby.

Dětské publikum uvítá představení divadélka Frydolín nebo Buchet a loutek, bude se moct vyřádit se na skákacích hradech nebo se zúčastnit připravených workshopů.

Vinobraní s Králem vín

Toto vinobraní se uskuteční ve venkovních prostorech před Obchodním centrem Eden ve Vršovicích se v pátek a sobotu 20. a 21. září, vždy od 14 do 20 hodin.

Každé ze zúčastněných vinařství bude mít k dispozici jeden stánek, ve kterém nabídne svá vína návštěvníkům k ochutnání. Cekem bude prezentováno zhruba 150 vín.

Anketa

Půjdete letos na vinobraní?

62.3%
(62.3%)
9.9%
(9.9%)
27.7%
(27.7%)
Vinobraní s Králem vín je koncipováno jako volná degustace, vinný trh a výstava vín zároveň. Jednotlivá vína prezentují sami vinaři, se kterými se návštěvníci mohou podělit o své bezprostřední dojmy z každého ochutnaného vzorku.

Vína budou doplněna občerstvením a jak jinak, než pochutinami, které se vínům sami nabízejí – sýry, olivami a uzenářskými specialitami. Na své si přijdou i milovníci burčáku. Návštěvnici se mohou těšit na folklorní vystoupení a rozhovory s vinaři.

Modřanské vinobraní

Bude se konat ve středu 25. září od 17 do 20 hodin v Kulturním centru 12 v ulici Jordana Jovkova. Připravuje se show pro děti i dospělé, účinkuje divadlo MAZEC a hudební skupina Ventilky a Pumpičky. Bude lze možné zakoupit víno a burčák.


Autor: Lukáš Plecháček

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

Dnes v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

Včera ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru