dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Vinobraní v botanické zahradě láká na degustace i koncerty
Trojská vinice sv. Kláry. Foto: BZHMP

Vinobraní v botanické zahradě láká na degustace i koncerty

Burčák i vína z tamní vinice a dalších předních vinařů z Moravy a Čech potečou tento víkend proudem v trojské botanické zahradě. Po roce se vinice sv. Kláry opět promění v dějiště oslav vína.

„Oblíbené vinobraní nás čeká už tento víkend a já věřím, že si ho společně užijeme nejen díky vynikajícím mokům, které získaly bezpočet ocenění, ale také díky bohatému  doprovodnému programu, kterému vévodí české country legendy Zelenáči a Rangers band, a také díky naprosto jedinečnému výhledu na metropoli. Proto bych velmi rád pozval všechny Pražany, ale i ,přespolní´, aby se k této oslavě letošní úrody připojili,“ říká Oldřich Vacek, ředitel Botanické zahrady hl. města Prahy.

Loňské počasí bylo teplé a suché, což vínům z vinice sv. Kláry velmi svědčilo. Jejich chuť si získala od začátku roku již 21 medailí. Kromě místních vín však návštěvníci mohou okoštovat vína dalších devíti předních českých a moravských vinařů.

Doprovodný hudební program se ponese v duchu jazzu, country a folku.  Zazpívá Jitka Vrbová a Hot jazz Praha, dále vystoupí country a folkové kapely, mimo jiné také již legendární Zelenáči a Rangers band.

Hudební program vinobraní sv. Kláry

Sobota 10. 9.
11:00–13:45    K2 Duo
14:00–16:45    EV band
17:00–19:00    Zelenáči

Neděle 11. 9.
11:00–14:45    Eda Wild jr. a band
15:00–16:45    Hot jazz Praha a Jitka Vrbová
17:00–19:00    Rangers band


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru