dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Vinobraní na Grébovce: Připraveno je přes 20 tisíc litrů vína a burčáku
Starostka Prahy 2 Jana Černochová lisuje první sklenku burčáku.

Vinobraní na Grébovce: Připraveno je přes 20 tisíc litrů vína a burčáku

Největší pražské vinobraní začíná v Praze 2 za několik dní. Již 9. ročník Vinobraní na Grébovce odstartuje 25. září na náměstí Míru a pokračovat bude o den později v Havlíčkových sadech zvaných Grébovka. 

Na dnešní tiskové konferenci starostka Prahy 2 Jana Černochová symbolicky vylisovala první sklenku burčáku a jáhen karlovského chrámu Jiří Laňka požehnal úrodě na historické vinici Grébovka, jejíchž šest odrůd z loňské sklizně v čele s Rulandským šedým 2014 získalo vavříny v oblastním kole Národní soutěže vín. 

Není tedy náhoda, že městská část Praha 2 letošní vinobraní zaměřila na podporu tradic pražského vinohradnictví. Na webu vinobraní publikuje historický seriál, vyhlásila soutěž o nejkrásnější fotografii z vinohradu a byla spuštěna kampaň na podporu vináren. V rámci té jsou vyzýváni milovníci vína, aby navštívili vinárny v Praze 2 a sbírali v nich razítka, díky kterým budou mít při vinobraní nárok na určité množství burčáku zdarma. „Kampaň se ujala na výbornou. Jsme zvědavi, kolik milovníků vína zvládlo navštívit skutečně všechny vinohradské podniky, které se do kampaně zapojily,“ říká starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Součástí programu budou dětské soutěže, divadelní představení  či ochutnávky vín a burčáku z celé země. „Program se bude odehrávat na několika místech najednou. Kromě hlavního pódia připravujeme i dolní areál pro děti, rodinnou stezku, řemeslný areál a nově také bio zónu s farmářskými trhy,“ podotýká starostka Černochová. Na hlavním pódiu program vyvrcholí večerním vystoupením kapely  Blue Effect s legendárním kytaristou Radimem Hladíkem, který je čestným občanem Prahy 2.

Podle vinařů je letošní úroda v pořádku a připravena obstát před množstvím zájemců o burčák. Jak kvalitní je ten letošní, můžete ochutnat v pátek 25. září ve dvanácti stáncích na náměstí Míru nebo o den později v Havlíčkových sadech, kde jich bude o deset více.

Vinobraní na Grébovce v číslech:

  • 9. ročník
  • očekávaná účast 30 000 lidí
  • připraveno bude 20 000 litrů vína a burčáku
  • 110 stánků s vínem, burčákem a jídlem
  • 500 metrů čtverečních zabere prodejní plocha

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru