dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - oblacno
11°C
Viník smrtelné nehody na Smíchově je ve vazbě. Mohl by prý ovlivňovat svědky
Ilustrační foto: freeimages

Viník smrtelné nehody na Smíchově je ve vazbě. Mohl by prý ovlivňovat svědky

Soud poslal do vazby čtyřiadvacetiletého řidiče, který je podezřelý, že v úterý nad ránem v Praze autem srazil a zabil jednadvacetiletou dívku. Soudce Obvodního soudu pro Prahu 2 se obává ovlivnění svědků. Policie muže obvinila z nedbalostního usmrcení, neposkytnutí pomoci a ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až osm let vězení.

Mladík podle soudce projevil lítost a chce se s pozůstalými vyrovnat. Vzdal se práva na stížnost a vazba je nyní pravomocná. O propuštění může žádat nejdříve po třech měsících.

Obviněného přivedla k soudu za velkého zájmu médií policejní eskorta z cely předběžného zadržení po deváté hodině. Soudce Jiří Horký po zhruba hodinovém jednání novinářům sdělil, že mladíka poslal do vazby kvůli podezření, že by mohl ovlivňovat svědky a pokračovat v trestné činnosti.

Podle vyšetřovatelů slavil v noci před tragédií narozeniny a policie potřebuje vyslechnout všechny účastníky akce. „Ze spisu vyplývá, že sice popírá, že by byl pod vlivem návykových látek, ale jsou zde poznatky k tomu, docela závažné, že celou noc byl v určitém restauračním podniku. Proto jsou vyžadovány kamerové záznamy a výslechy svědků," dodal Horký.

Také údajně hrozí, že by mohl znovu sednout za volant pod vlivem návykové látky. „Je nebezpečí, že je narkoman. Byl za toto již opakovaně postihován," upřesnil soudce. Státní zástupce žádal vazbu také kvůli hrozbě útěku. Soud tento požadavek ale neuznal.
„Má bydliště, pracuje, má rodinné zázemí a soud, pokud by on se třeba vyhýbal trestnímu řízení, může vydat příkaz k zatčení," řekl Horký. Mladík podle něj projevil lítost a chce se s pozůstalými vyrovnat.

„Projevil obrovskou lítost nad tím, co učinil. Chce jednat s pozůstalými o satisfakcích. Vzdal se práva stížnosti hned v jednací síni, tedy je pravomocně ve vazbě zatím na dobu tří měsíců," uvedl soudce.

Dívku, která čekala na náměstí Kinských na autobusové zastávce, řidič autem srazil a z místa nehody utekl. Zranění dívky byla natolik vážná, že jim na místě podlehla i přes okamžitou pomoc svědků a následně i záchranářů.

Po čtyřiadvacetiletém řidiči pátrala policie celý den. Nakonec se večer sám přihlásil na policejní služebně a od té doby je v policejní cele.

Policisté zjistili, že mladík v minulosti už ve správním řízení dostal trest zákazu řízení za jízdu pod vlivem alkoholu nebo návykové látky. Soudy mu také uložily podmíněný trest odnětí svobody za podílnictví.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru