Dnes Středa - jasno 21°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Vinařské trhy se uskuteční v pátek na náměstí Míru, v sobotu je bude hostit Grébovka
Vinice Grébovka v Praze 2. Foto: Jan Puci

Vinařské trhy se uskuteční v pátek na náměstí Míru, v sobotu je bude hostit Grébovka

Vinobraní na Grébovce se letos koná na tradičních místech, byť v komornějším duchu jako vinařské trhy. V pátek 17. září na náměstí Míru a o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce). Vždy od 12 do 20 hodin. Vstup na trhy bude zdarma. Loni se akce kvůli covidu-19 nekonala.

Návštěvníci se mohou těšit celkem na 25 stánků s burčákem a víny. Zastoupena budou vinařství z České republiky, dorazí dokonce i vinařství Košut z Moravské Nové Vsi, kterou v červnu zasáhlo ničivé tornádo. Je to jedna ze čtyř moravských obcí, jimž městská část Praha 2 poslala na konci celkem 200 tisíc korun.

Ze zahraniční produkce budou k k dispozici vína z Itálie, Rakouska nebo Španělska. Tradičně nesmí v nabídce chybět ani vína přímo z Grébovky. „Připravíme i 800 litrů červeného a stejné množství bílého burčáku,“ uvedl správce vinohradu Pavel Bulánek.

Podle něj se letošní sezóna vyznačovala častými dešti, hlavně v červenci. Muselo se tak trochu bojovat s padlím a plísní révovou. „Ale poslední dva týdny slunečné počasí vinné révě pomáhá, myslím, že hlavně bílá vína by mohla být pěkná,“ řekl.

Před jeskyní Grotta proběhne v sobotu degustace tichých vín. U některých stánků se budou prodávat populární FRESH vína a také fortifikovaná vína, která jsou posilněna vinným destilátem.

Součástí vinařských trhů bude celkem 19 stánků s občerstvením a 12 stánků s produkty řemeslné výroby. K vidění budou například brusiči skla, výrobci ručně vyráběných šperků nebo třeba producenti perníků.

Vystavovat své obrazy zde bude dřevorytec, řezbář a malíř Pavel Kůla, na své si přijdou i děti. Pro ně organizátoři připravují dílny nebo workshopy.

I když letos nebude k dispozici prostorné pódium s vystoupením kapel, o hudební zážitek návštěvníci nepřijdou, trhy doprovodí cimbálová muzika Limbora.

„Dbáme na bezpečnost lidí, kteří dorazí. Každý stánek bude mít k dispozici dezinfekci, od stánkařů požadujeme potvrzení o bezinfekčnosti. Stánky budou rozmístěny, aby vzdálenost mezi nimi byla vždy alespoň dva metry,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). Areálem budou procházet hostesky s dezinfekcí.

Vstup bude volný na náměstí Míru i do Grébovky, kde se stánky objeví pouze v horní části parku.

Aktuální informace o akci jsou na www.vinobraninagrebovce.cz.


Autor: Jan Puci

Praha 1 zve na krajkářské a řemeslné trhy

13. května 2022 v 19:03

Tradiční trhy ZŠ nám. Curieových a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha v sobotu 14. a v neděli 15. května.

Košířský dobrotrh: Bezplatný trh věcí a sousedské setkání

6. května 2022 v 09:10

V neděli 8. května a udělejte radost sobě nebo svým blízkým na bezplatném dobrotrhu. Najdete zde k rozebrání knihy, hračky, oblečení a obuv pro děti i dospělé a další věci do domácnosti a rostliny, které budou připraveny pro nové majitele.

Praha 6: Den matek na Kulaťáku

24. dubna 2022 v 06:36

První květnová sobota na trzích na Kulaťáku bude patřit maminkám. 7. května se uskuteční celodenní akce Den matek na Kulaťáku a vybrané stánky budou otevřené až do večera. Prosecca a vína z celého světa, sýrové speciality, paštiky, speciality středomořské kuchyně a...

Farmářské trhy u Anděla

22. dubna 2022 v 09:01

Praha 5 zve na Farmářské trhy u Anděla. Konat se budou vždy v pátek od 8 do 20 hodin.

Praha 5: Ze Smíchovské náplavky se stane grilovací zóna

18. dubna 2022 v 07:24

Na Smíchovské náplavce se v sobotu 23. dubna bude grilovat. Vstup je zdarma.

Bleší trh Ve Smečkách podpoří neziskovky a malé podniky

18. dubna 2022 v 00:00

Ve středu 27. dubna se od 10 do 20 hodin uskuteční  v ulici Ve Smečkách Bleší trh na podporu zdejších neziskových organizací a malých podniků. Mezi 17. a 19. hodinou bude program zpestřen vystoupením harmonikáře a bude připraven i zábavný program pro děti, aby si rodiče mohli v klidu...

Karlínské velikonoční slavnosti

16. dubna 2022 v 08:58

Karlínské velikonoční slavnosti, které proběhnou na Karlínském náměstí v neděli 17. dubna od 11 do 18 hodin. Těšit se můžete na jídlo a pití, stánky s velikonočním sortimentem, ale třeba i na květinové a bylinkové stánky.  

Velikonoční trhy na Kulaťáku

15. dubna 2022 ve 21:16

Velikonoční trhy, pomlázky, dekorace, kraslice, a kromě toho již u farmářů najdete sazeničky a první bylinky – koriandr, pažitku a další.

Velikonoce pro celou rodinu v Praze 3

14. dubna 2022 v 07:42

Velikonoce v Praze 3 nabídnou koncert vážné hudby, výtvarnou dílnu i putovní hru.

Velikonoční trhy čeká pestrý víkend plný zábavy

14. dubna 2022 v 07:21

Velikonoční víkend nabídne na trzích na Staroměstském náměstí pestrý program. Dospělí si užijí každý den zábavu v prostoru před velikonoční břízou, děti čekají kreativní dílny, které budou otevřené i na Velký pátek a Velikonoční pondělí. Chybět nebudou staročeské zvyky a tradice ani folklórní...

Praha 5 zve na Velikonoční trhy na Andělu

13. dubna 2022 ve 21:00

Od velkého pátku 15. dubna až do Velikonočního pondělí 18. dubna se od 8 do 20 hodin konají  tradiční trhy.

Velikonoce na Mariánském náměstí

7. dubna 2022 v 07:37

Letos poprvé se i Mariánské náměstí před Novou radnicí stane místem, kam si budete moci zajít pro tradiční velikonoční pomlázky, proutěné košíky nebo i dobroty či květiny.

Veletrh starožitností na Novoměstské radnici

6. dubna 2022 v 10:54

Čtyřdenní prodejní veletrh Antique pořádá Asociace starožitníků České republiky 21. – 24. dubna.

Další články
Nahoru