Dnes Sobota - zatazeno 17°C
Zítra Neděle - polojasno 16°C
Sobota 18. 9. 2021
Svátek má Kryštof
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Vinařské trhy se uskuteční v pátek na náměstí Míru, v sobotu je bude hostit Grébovka
Vinice Grébovka v Praze 2. Foto: Jan Puci

Vinařské trhy se uskuteční v pátek na náměstí Míru, v sobotu je bude hostit Grébovka

Vinobraní na Grébovce se letos koná na tradičních místech, byť v komornějším duchu jako vinařské trhy. V pátek 17. září na náměstí Míru a o den později v Havlíčkových sadech (Grébovce). Vždy od 12 do 20 hodin. Vstup na trhy bude zdarma. Loni se akce kvůli covidu-19 nekonala.

Návštěvníci se mohou těšit celkem na 25 stánků s burčákem a víny. Zastoupena budou vinařství z České republiky, dorazí dokonce i vinařství Košut z Moravské Nové Vsi, kterou v červnu zasáhlo ničivé tornádo. Je to jedna ze čtyř moravských obcí, jimž městská část Praha 2 poslala na konci celkem 200 tisíc korun.

Ze zahraniční produkce budou k k dispozici vína z Itálie, Rakouska nebo Španělska. Tradičně nesmí v nabídce chybět ani vína přímo z Grébovky. „Připravíme i 800 litrů červeného a stejné množství bílého burčáku,“ uvedl správce vinohradu Pavel Bulánek.

Podle něj se letošní sezóna vyznačovala častými dešti, hlavně v červenci. Muselo se tak trochu bojovat s padlím a plísní révovou. „Ale poslední dva týdny slunečné počasí vinné révě pomáhá, myslím, že hlavně bílá vína by mohla být pěkná,“ řekl.

Před jeskyní Grotta proběhne v sobotu degustace tichých vín. U některých stánků se budou prodávat populární FRESH vína a také fortifikovaná vína, která jsou posilněna vinným destilátem.

Součástí vinařských trhů bude celkem 19 stánků s občerstvením a 12 stánků s produkty řemeslné výroby. K vidění budou například brusiči skla, výrobci ručně vyráběných šperků nebo třeba producenti perníků.

Vystavovat své obrazy zde bude dřevorytec, řezbář a malíř Pavel Kůla, na své si přijdou i děti. Pro ně organizátoři připravují dílny nebo workshopy.

I když letos nebude k dispozici prostorné pódium s vystoupením kapel, o hudební zážitek návštěvníci nepřijdou, trhy doprovodí cimbálová muzika Limbora.

„Dbáme na bezpečnost lidí, kteří dorazí. Každý stánek bude mít k dispozici dezinfekci, od stánkařů požadujeme potvrzení o bezinfekčnosti. Stánky budou rozmístěny, aby vzdálenost mezi nimi byla vždy alespoň dva metry,“ uvedla starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS). Areálem budou procházet hostesky s dezinfekcí.

Vstup bude volný na náměstí Míru i do Grébovky, kde se stánky objeví pouze v horní části parku.

Aktuální informace o akci jsou na www.vinobraninagrebovce.cz.


Autor: Jan Puci

Neděle: Prosecký podzim 2021

Včera v 10:54

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Den bez aut v Praze 13

Včera v 09:14

V Nových Butovicích, v uzavřené části Seydlerovy ulice, bude v neděli 19. září připraven program věnovaný alternativní mobilitě – bez aut.

Butovický rohlík 2021

Včera v 06:51

Praha 13 a Triatlon sportklub Praha zvou v sobotu 18. září na tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Evropského týdne mobility.

Letňanské pivobraní láká na bohatý program

16. září 2021 v 19:38

V parčíku Na Staré Návsi se bude v pátek 17. a v sobotu 18. září konat Letňanské pivobraní. Kromě koštu přivezených pivních nápojů čeká návštěvníky bohatý kulturní program pro děti i dospělé.

Do boje! V Praze 6 se o víkendu odehraje rekonstrukce bitvy na Bílé hoře

15. září 2021 ve 14:01

Pláň před oborou Hvězda znovu po roce ožije jednou z nejdramatičtějších epizod českých dějin. V sobotu 18. a v neděli 19. září zde proběhne rekonstrukce bitvy na Bílé hoře z roku 1620. Zúčastní se jí kolem tisíce protagonistů z České republiky i ze zahraničí, dění na bojišti pak doprovodí nová...

Počasí přeje venkovním hrám. V Praze 2 můžete putovat za kněžnou Ludmilou

12. září 2021 v 07:11

Až do 30. září máte možnost u příležitosti 1100 let od smrti kněžny sv. Ludmily vydat se na putování plné hádanek.

Letňanské posvícení láká na mši, divadlo i koncert

11. září 2021 v 18:17

Tentokráte farnost Čakovice spolu s Městskou částí Praha 18 zve všechny zájemce na letňanskou Starou Náves na posvícení. Již druhý ročník se koná v neděli 12. září a začíná v 16 hodin Mší svatou u kaple svatého Kříže. Mši bude sloužit P. Stanislaw Góra. Poté následuje divadélko Prima den a na...

Vycházka s Prahou 6 po hradčanských baštách

10. září 2021 v 10:53

V pátek 24. září se můžete vydat po hradčanských baštách. Procházka s průvodkyní Hedvikou Čenkovou povede kolem vil architektů Jana Kotěry, Emila Králíčka, Františka Bílka a dalších známých architektů, které tvoří zajímavý urbanistický celek na bývalém barokním...

Den Prahy 12 již tuto sobotu. Na co se můžete těšit?

10. září 2021 v 10:31

V sobotu 11. září se v Modřanech koná před budovou nové radnice Den Prahy 12. Městská část připravila zajímavý kulturní program pro všechny. Mezi vystupujícími budou děti z ,dvanáctky´, představí se sportovní kluby, kapely a podívat se můžete i na film. Ve 14 hodin radnice seznámí...

Festival jídla v Kastrolu

10. září 2021 v 09:35

Osmý ročník tradičního festivalu jídla a dobré nálady se koná v sobotu 11. září v restauraci Kastrol.

Zažít Barrandov jinak 2021

9. září 2021 v 19:25

Sobota 11. září ve 13 hodin. Sousedské setkání, které se i letos koná na prostranství před Fakulní ZŠ a MŠ na Barrandově. V čase mezi 13. a 19. hodinou nabídneme taneční vystoupení, divadla, dílny, sport, zvířátka i výborné občerstvení.

Další články
Nahoru