Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vím chlapi, udělal jsem blbost. Zdrogovaný řidič se šel přiznat strážníkům
Hříšníky zadrželi strážníci. Foto: Karel Netolický

Vím chlapi, udělal jsem blbost. Zdrogovaný řidič se šel přiznat strážníkům

Řidiče, kteří neměli na silnici co pohledávat, odhalili strážníci sloužící v Praze 12. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová. Muž si ani nestačil obnovit řidičský průkaz poté, co mu skončil zákaz řízení a sedl za volant, tentokrát s troškou kokainu. U sebe měl navíc další sáčky s drogou. Žena si pro změnu dala před jízdou víno.

Šestačtyřicetiletou ženu, která řídila osobní auto, zastavila v neděli 9. června autohlídka v ulici Generála Šišky, protože během jízdy telefonovala.

„Hned jak začala mluvit, bylo strážníkům jasné, že před jízdou pila. Přiznala dvě skleničky vína. Nadýchala přes 1,5 promile,“ popsala Seifertová.  

To sedmačtyřicetiletý muž zastavil v pondělí 10. června sám od sebe ve chvíli, kdy vyjížděl od čerpací stanice a všiml si jedoucí hlídky. Ke služebnímu autu strážníků se vydal se slovy: „Vím chlapi, udělal jsem blbost“. Špatně artikuloval a nekoordinoval svoje zrychlené pohyby. Navíc u sebe neměl žádné doklady.

„Ale spolupracoval na ověření totožnosti. Hlídce také sdělil, že mu skončil zákaz řízení, ale ještě si řidičák neobnovil. Na dotaz, zda není pod vlivem alkoholu či drogy, přiznal, že si zhruba před třemi hodinami vzal kokain,“ sdělila mluvčí.

Dechová zkouška byla negativní, ale test na drogy skutečně potvrdil mužova slova. Při čekání na příjezd státní policie vypadl řidiči z kapsy sáček s bílou krystalickou látkou. „Poté vyndal z auta další dva s tím, že mu je dali kamarádi a že je v nich kokain,“ dodala mluvčí strážníků. 


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru