dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Villa Pellé zve na Fresh senior festival
V Zóně fresh tělo a mysl si můžete nechat zdarma vyšetřit sluch a pohybový aparát. Foto: Archiv

Villa Pellé zve na Fresh senior festival

Nenechte si ujít již třetí ročník Fresh senior festivalu, který se koná 15. června, což je datum, kdy si připomínáme Světový den proti násilí na seniorech, v prostorách Villy Pellé v Praze 6.

A právě tato akce chce nenásilnou formou seznámit (nejen) starší generaci s tímto stále aktuálním a společensky závažným tématem.

Fresh senior festival je příležitostí, jak získat informace o nejrůznějších druzích domácího násilí, se kterým se mohou ve svém věku lidé setkat, podá návody, jak se v krizových situacích chovat a poskytne potřebné materiály a kontakty.

Kromě poraden budou během dne probíhat i interaktivní přednášky, mimo jiné na téma jak se bránit finančnímu zneužívání nebo zneužívání léků, a kurzy nejrůznějších druhů sebeobrany.

Nebude chybět ani zábava, těšit se můžete na koncert Petry Janů, na divadlo, tanec, módní přehlídku, tvůrčí dílny i soutěže. V Zóně fresh tělo a mysl vám zdarma změří sluch a k dispozici bude i diagnostika pohybového aparátu.

Fresh senior festival pořádá spolek Porte ve spolupráci s Hlavním městem Prahou, Nadačním fondem pomoci Karla Janečka, projektem SenSen Nadace Charty 77 Konta bariéry a Villou Pellé. Program startuje v 11 hodin.


Tato nemoc si nevybírá: Je často spojená se studem, zranitelností, pochybnostmi o sobě a negativními myšlenkami. Snadno se tak může stát, že člověk začne nenávidět své tělo jako zdroj depresí a překážku, která mu zabraňuje žít spokojeným životem

16. ledna 2018 ve 14:01

Různým stupněm onemocní téměř každý druhý člověk starší padesáti let, většina lidí ale vůbec neví, že touto nemocí trpí. Podle Tomanové se dá rozvoji předcházet

29. prosince 2017 v 18:46

Primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí Michaela Tomanová formou otázek a odpovědí bolest nohou u dětí, bezpečné lyžování u lidí nad 65 let a jak předcházet osteoporóze, která hrozí každému druhému člověku staršímu padesáti let.

Absurdní požadavek: Vraťte mi peníze, potkala jsem totiž arabské hosty, což mne šokovalo

25. prosince 2017 v 09:08

Na odlehčení mezi svátky si přečtěte kuriozity a vtipné příhody klientů ERV Evropské pojišťovny. Některé případy jen potvrzují, že jsme někdy národem skutečně vynalézavým.

Novoroční předsevzetí tentokrát vydrží

21. prosince 2017 v 10:42

Příchod nového roku je pro většinu z nás spjat s bilancováním roku předešlého. Co se nám podařilo, v čem jsme úspěšní či naopak, co nám v životě chybí a co nám na sobě samých vadí. Zkrátka co bychom mohli změnit v roce nadcházejícím. Není tedy divu, že právě milník mezi dvěma roky je příhodný...

Jeho doporučení mohou znít až strašidelně, ale je dobré o nich vědět. Nyní jsou totiž jedním z nejohroženějších orgánů, neodborné provedení může vést ke katastrofě, ne k úspěšnému vstupu do nového roku

20. prosince 2017 v 08:17

Oslavy vánočních svátků a příchodu nového roku jsou plné radosti a veselí, mnohdy ale bohužel i úrazů. Oči jsou v tomto období jedním z nejohroženějších orgánů. I když podle statistik vedou zranění rukou a prstů, poranění očí má častěji fatální následky. Největší hrozbou jsou amatérské ohňostroje....

innogy: Odhalte včas hrozbu požáru nebo otravy oxidem uhelnatým

19. prosince 2017 ve 14:58

Jedovatý plyn CO je jako tichý zabiják. Není vidět, ani cítit. Bez detektoru oxidu uhelnatého nemají lidé ani zvířata šanci zaznamenat jeho přítomnost. Většina případů proto končí otravou, a dokonce i smrtí.

Další články
Nahoru