Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Vilapark Klamovka: Bydlení v metropoli, ale s přírodou na dosah ruky
Pražský životKomerční sdělení
Vilapark Klamovka. Vizualizace: archiv

Vilapark Klamovka: Bydlení v metropoli, ale s přírodou na dosah ruky

Život se často nese v duchu kompromisů. Toužíme po jednom, ale musíme obětovat druhé, protože je s tím prvním v rozporu. Takové situace se bohužel týkají i bydlení. Na miskách vah proti sobě stojí (ne)výhody velkoměsta a klidné přírody. Pokud před takovým rozhodnutím stojíte a nevíte si rady, máme pro vás rozřešení. Pro jednou se možná nakonec těžké volbě vyhnete. V pražské Klamovce totiž roste nevšední rezidenční projekt, který láká na kombinaci obojího. Tedy na vynikající občanskou vybavenost a vytoužený klid v obklopení zeleně.

Proč se zabydlet právě v Klamovce?

Klamovka se nachází na Smíchově a potvrzuje, že si Praha skutečně zaslouží pomyslné přízvisko města mnoha tváří. V docházkové vzdálenosti od rezidence se nachází pošta, obchody, restaurace i školy. Co by kamenem dohodil, jsou i ostatní důležité služby. Od centra dělí nové byty Praha 5 jen pár minut. Stačí se nechat dopravit z blízké zastávky MHD na smíchovského Anděla – a odtud metrem do historického jádra, případně na vlakové nádraží Praha-Smíchov. 

Pokud však dáváte přednost přírodě, bude se vám zamlouvat bezprostřední okolí vilaparku. Sousedí se zámeckým parkem Klamovka, který kdysi udržoval renomovaný zahradník Josef Blecha (mj. pořadatel slavných květinových trhů). Někdejší slávu sice odvál čas, ale stále se jedná o velmi příjemné místo s osobitým kouzlem. Návštěvníci zde obdivují zachovalé skvosty – pozůstatky původních majitelů z šlechtického rodu Clam-Gallasů. 

Za pozornost je také blízká Kinského zahrada či Ladronka. Obojí je jako stvořené pro rodinnou procházku, relaxaci s knížkou v ruce i aktivní odpočinek na bruslích.

Raději výhled, nebo zahradu?

Určité volbě se při pořízení bytu na Smíchově přeci jen nevyhnete. Vilapark Klamovka byl koncipován do dvou různorodých částí. Obě jsou vysoce atraktivní, ale zároveň nabízí něco trochu jiného.

vilapark-klamovka-clanek

Zatímco pro první bytový dům jsou typické individuální velkoměstské byty s impozantním výhledem směrem na město, čtyři sekce druhého domu byly umístěny do harmonického prostředí zahrady

Ale ať už se nakonec rozhodnete jakkoliv, získáte výhody velkoměstského bydlení a neuvěřitelně snadný přístup do zeleně. Metrostav Development vybral jednu z nejvyhledávanějších lokalit a společně s odborníky z City Work Architects vybudoval zástavbu, která snoubí to nejlepší pro rodinný život. 

Další informace o standardech, volných bytech a postupu výstavby najdete na stránkách projektu vilaparkklamovka.cz.


Praha 2: Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí

Dnes ve 13:21

Setkání nad proměnou Sekaninovy ulice a Ostrčilova náměstí se bude konat v Boothill baru v Jaromírově ulici v úterý 12. března v 16 hodin.

Den otevřených dveří na Pražském hradě

Dnes ve 12:58

Pro návštěvníky jsou v neděli 10. března připraveny dva okruhy, které si budou moci projít a dostat se tak do řady běžně nepřístupných sálů a prostor v nichž se odehrávají nejvýznamnější státní, protokolární a společenské události.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 10. týden

Dnes v 10:49

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Debata: Máma v práci

Dnes v 08:03

U příležitosti Mezinárodního dne žen se pátek 8. března koná debata Máma v práci – jak skloubit rodinu a práci. Vezměte s sebou i děti, na které bude čekat zábavný dětský koutek.

Setkání k revitalizaci parku Bělčická

Dnes v 07:36

Loni v říjnu prodiskutovala radnice Prahy 4 s veřejností možnosti proměny parku Bělčická. Na základě těchto podnětů a analýz provedených přímo na místě navrhli studentky a studenti Katedry zahradní a krajinné architektury České zemědělské univerzity možnosti, jak tento park...

Praha 9: Mezinárodní den žen na Kluzišti Střížkov

Dnes v 07:34

Vezměte manželky, maminky a babičky slavit a užijte si 8. března hezký den.

Nemocné a staré stromy v bubenečském parku nahradí nové

Dnes v 07:31

Zdravotní kácení v bubenečském parku Generála Lázaro Cárdenase si vyžádá úbytek čtrnácti starých stromů. Jako náhrada je uložena výsadba 21 stromů nových. Kácení proběhne v průběhu března.

Jak si vyrobit vlastní mobil nebo žabí budík poradí druhý ročník kurzu na FEL ČVUT

1. března 2024 v 10:11

Studijní program Kybernetika a robotika na Fakultě elektrotechnické ČVUT právě otevřel druhý ročník unikátního kurzu Jak vyrobit (téměř) cokoli. Koncept praktického vzdělávání v oblasti digitální výroby a rychlého prototypování není novinkou, řadu let ho razí prestižní americká univerzita MIT....

Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil

1. března 2024 v 09:23

Radnice Praha 13 se zapojila do projektu Recykluj mobil. Celý březen je v atriu umístěn sběrný box, kam lze staré telefony odložit. Kampaň Recykluj mobil podporuje neziskový spolek Silou hlasu věnováním 10 korun z každého odevzdaného mobilu. Cílem je sesbírat co nejvíce mobilních telefonů a...

Přednáška: Nejčerstvější objevy v antickém světě

1. března 2024 v 08:48

Archeologové ve Středomoří nepolevují v terénní práci, a tak se sezónu za sezónou na světlo světa dostávají pozůstatky antického období. Po tisíciletích strávených v zemi začínají ruiny staveb nebo různé movité předměty vyprávět své příběhy, odpovídat na otázky a někdy také klást...

V Praze 14 budou vítat jaro

1. března 2024 v 07:23

Pohádka pro děti, průvod i špekáčky. V neděli 17. března se bude vítat jaro a vynášet Morana.

Swap 7000 ve Florentinu

1. března 2024 v 07:08

Na výrobu jedněch džínů je zapotřebí až 7000 litrů vody. Akce s názvem Swap 7000 chce pomoct tuto spotřebu snížit. Svoje další, a nejen džíny, si můžete pořídit právě tady.

Další články
Nahoru