dnes
Pondělí - snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Viktoria Žižkov stále dluží radnici 1,5 milionu na nájemném, přijde tradiční klub o své působiště?
Tribuna žižkovského stadionu, v pozadí vysílač. Foto: Dezidor / Wikimedia Commons

Viktoria Žižkov stále dluží radnici 1,5 milionu na nájemném, přijde tradiční klub o své působiště?

Vedení Prahy 3 stále nenašlo shodu s fotbalovým klubem Viktoria Žižkov ohledně žižkovského stadionu. Místostarosta Alexander Bellu (ODS) řekl, že klub dosud nepřinesl žádné přijatelné návrhy řešení. Viktora Žižkov, která je letitým nájemcem stadionu v Seifertově ulici, dluží radnici na nájemném 1,5 milionu korun.

„Klub nemá stabilní vedení, nemá stabilní finanční situaci a bohužel to zatím vypadá, že není připraven na budoucí fungování sportovních aktivit," tvrdí Bellu. Vyjádření majitele klubu se ČTK nepodařilo zjistit.

Klub naposledy nabídl radnici ke koupi části vybavení stadionu, především kancelářské vybavení, za zhruba 3,5 milionu korun, to ale vedení městské části odmítlo. „Nabídka je naprosto nepřijatelná," uvedl Bellu. Podle něj radnice vyšla klubu vstříc splátkovým kalendářem. Klub ale zatím nezaplatil nic. „Budeme se nadále snažit najít rozumné výchozí řešení," řekl místostarosta.

Soud dal nedávno radnici za pravdu a v prvoinstančním rozhodnutí jí přiznal nárok na žalovanou dlužnou částku. Další soudní řízení se bude týkat ochrany majetku.

Městská část je vlastníkem stadionu, v uplynulých letech za něj postupně zaplatila 70 milionů korun. Scelení majetku dokončila loni nákupem administrativní budovy, tribuny a osvětlení. Na další desítky milionů vyjde v budoucnu oprava areálu. Radní před časem vybrali nového nájemce. Slavoj Vyšehrad, který hraje druhou ligu, za stadion měsíčně platí 100 000 korun. Podle Bellu by bylo možné, aby na stadionu hrály kluby dva.

Žižkovský klub v minulosti proslul korupčními aférami spojenými s působením manažera Ivana Horníka. Podle médií hráči z minulé sezony nedostali několik měsíců zaplaceno. Bývalý funkcionář Viktorie Jiří Rýva nedávno koupil od Luďka Vinše 100 procent akcií klubu a chce Viktorii vyvést z ekonomické krize.

Klub kvůli dluhům nedostal profesionální licenci a hraje až třetí nejvyšší soutěž, ČFL. Nové vedení klubu nadále jedná o trvalém setrvání na žižkovském stadionu.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru