dnes
Úterý - jasno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
12°C
Viktoria Žižkov oslavila 115 let od založení

Viktoria Žižkov oslavila 115 let od založení

Vedení fotbalového klubu Viktoria Žižkov připravilo na uplynulou neděli velkolepé oslavy 115 let od svého vzniku. Bohatý doprovodný program měl pouze doplňovat hlavní taháky dne, kterými byl druholigový zápas s Českými Budějovicemi a exhibice se Slavií. První zápas skončil pro domácí prohrou, druhý vítězstvím.

Červenobílí skórovali v úvodu prvního utkání. Už v 9. minutě dával Marek Čermák za asistence Rondiče první a zároveň poslední gól do brány Jihočechů. Trenér žižkovských Petr Mikolanda po zápase vyhodnotil, že tato gólová situace byla jedinou pěknou akcí jeho týmu v tomto utkání. Potom už totiž otěže přebrali hosté. Po několika střelách se ve 39. minutě povedl centr Robertu Kovalovi a bylo vyrovnáno.

Žižkovskému týmu nepomohlo ani střídání, dva bránící hráče obehrál a pro Dynamo vítěznou branku vstřelil v 50. minutě Matěj Mršič. To Jihočechům zajistilo vedení v tabulce. „Závěr jsme mohli dohrát v daleko větším klidu, kdybychom proměnili některou z šancí. I tak jsme ale samozřejmě spokojeni,“ zhodnotil výkon svého týmu trenér SK Dynamo České Budějovice David Horejš. „Soupeř prokázal kvalitu, chce postoupit do ligy. My teprve skládáme mužstvo. Jsou odehrány jen dva zápasy, jedeme dál,“ řekl kouč FK Viktoria Žižkov Mikolanda.

Asi o tisíc diváků méně dorazilo v horkém odpoledni na zápas bývalých hvězd Viktorky a Slavie. Ti fanoušci Viktoria Žižkov, kteří dorazili, měli alespoň po tomto utkání důvod k radosti. V klání internacionálů porazili žižkovští Slavii 3:0.

mojmir-mikulasZ většího zájmu se ale rozhodně mohli na rozdíl od slavných fotbalistů radovat druholigoví hráči, kteří mají na Žižkově silnou podporu. Zápasy Viktorky jsou tradicí pro většinu místních napříč generacemi. A proto i přes prohru téměř nikdo nehodnotil oslavy negativně, akci ocenil i radní Městské části Praha 3 Mojmír Mikuláš: „Dnešní den se organizátorům moc povedl a jsem rád, že jsem tu byl. Za Viktorku jsem hrál 8 let, a i když mi to už koleno nedovolí, tak chodím alespoň klukům pravidelně fandit. Vždy jí budu z pozice radního pomáhat a věřím, že po volbách bude více možností, jak ji reálně podpořit. Děti moje, hrrr na ně!“ řekl s úsměvem.

viktorka2

Odpoledne se návštěvníci o něco víc soustředili spíš na doprovodný program. Na stadionu Viktorky vystoupilo mezi zápasy několik zpěváků, mezi nimi například vítěz pěvecké soutěže Jiří Zonyga. Přítomné děti nejvíc lákalo malování na obličej, starší si vyzkoušeli výrobu mýdel nebo stimulátor nárazu.


Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program

11. února 2019 v 16:16

Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program – Valentýnské...

Praha 11: Tereza Šínová mistryní ČR v halovém pětiboji juniorek

11. února 2019 v 10:37

Talentovaná závodnice oddílu Atletika Jižní Město Tereza Elena Šínová se stala v sobotu 9. února mistryní ČR v halovém pětiboji v osobním rekordu 4.047 bodů.

Kluziště v Praze 8 budou v provozu do března

7. února 2019 ve 14:45

Kasárna Karlín, hřiště u ZŠ Glowackého, koupaliště Ládví – veřejná kluziště Prahy 8 se těší velkému zájmu a díky příznivým klimatickým podmínkám se bude bruslit i v březnu.

Praha 13: Veteráni si zahrají volejbal

6. února 2019 v 07:46

Stodůlecký veteránský volejbalový turnaj pořádá volejbalový oddíl Sokola Stodůlky v sobotu 20. února v tělocvičně ZŠ Bronzová

Okruh Na Vypichu je prodloužen

4. února 2019 v 18:24

Za hranice areálu na téměř 2 km prodloužili dnes organizátoři běžkařský okruh, který zájemci mohou užívat denně zdarma.

Pražský Pohár v běhu na lyžích

4. února 2019 v 08:07

Ve středu 6. února se na Vypichu koná intervalový závod pro všechny věkové kategorie. Start v 17 hodin, registrovat se můžete od 15 hodin.

Na Veronském náměstí se stále bruslí

28. ledna 2019 v 08:01

Od prosince je v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

V Praze 22 se běhá. Běžecká škola zdarma

24. ledna 2019 v 07:56

Zapojit se do Běžecké školy Prahy 22 můžete každé úterý v 18 hodin u kostela Všech svatých.

Další články
Nahoru