dnes
Pondělí - obcasny-dest
17°C
zítra
Úterý - zatazeno
20°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
15°C
Viktoria Žižkov oslavila 115 let od založení

Viktoria Žižkov oslavila 115 let od založení

Vedení fotbalového klubu Viktoria Žižkov připravilo na uplynulou neděli velkolepé oslavy 115 let od svého vzniku. Bohatý doprovodný program měl pouze doplňovat hlavní taháky dne, kterými byl druholigový zápas s Českými Budějovicemi a exhibice se Slavií. První zápas skončil pro domácí prohrou, druhý vítězstvím.

Červenobílí skórovali v úvodu prvního utkání. Už v 9. minutě dával Marek Čermák za asistence Rondiče první a zároveň poslední gól do brány Jihočechů. Trenér žižkovských Petr Mikolanda po zápase vyhodnotil, že tato gólová situace byla jedinou pěknou akcí jeho týmu v tomto utkání. Potom už totiž otěže přebrali hosté. Po několika střelách se ve 39. minutě povedl centr Robertu Kovalovi a bylo vyrovnáno.

Žižkovskému týmu nepomohlo ani střídání, dva bránící hráče obehrál a pro Dynamo vítěznou branku vstřelil v 50. minutě Matěj Mršič. To Jihočechům zajistilo vedení v tabulce. „Závěr jsme mohli dohrát v daleko větším klidu, kdybychom proměnili některou z šancí. I tak jsme ale samozřejmě spokojeni,“ zhodnotil výkon svého týmu trenér SK Dynamo České Budějovice David Horejš. „Soupeř prokázal kvalitu, chce postoupit do ligy. My teprve skládáme mužstvo. Jsou odehrány jen dva zápasy, jedeme dál,“ řekl kouč FK Viktoria Žižkov Mikolanda.

Asi o tisíc diváků méně dorazilo v horkém odpoledni na zápas bývalých hvězd Viktorky a Slavie. Ti fanoušci Viktoria Žižkov, kteří dorazili, měli alespoň po tomto utkání důvod k radosti. V klání internacionálů porazili žižkovští Slavii 3:0.

mojmir-mikulasZ většího zájmu se ale rozhodně mohli na rozdíl od slavných fotbalistů radovat druholigoví hráči, kteří mají na Žižkově silnou podporu. Zápasy Viktorky jsou tradicí pro většinu místních napříč generacemi. A proto i přes prohru téměř nikdo nehodnotil oslavy negativně, akci ocenil i radní Městské části Praha 3 Mojmír Mikuláš: „Dnešní den se organizátorům moc povedl a jsem rád, že jsem tu byl. Za Viktorku jsem hrál 8 let, a i když mi to už koleno nedovolí, tak chodím alespoň klukům pravidelně fandit. Vždy jí budu z pozice radního pomáhat a věřím, že po volbách bude více možností, jak ji reálně podpořit. Děti moje, hrrr na ně!“ řekl s úsměvem.

viktorka2

Odpoledne se návštěvníci o něco víc soustředili spíš na doprovodný program. Na stadionu Viktorky vystoupilo mezi zápasy několik zpěváků, mezi nimi například vítěz pěvecké soutěže Jiří Zonyga. Přítomné děti nejvíc lákalo malování na obličej, starší si vyzkoušeli výrobu mýdel nebo stimulátor nárazu.


Česká beachvolejbalová špička v Praze na Ládví

16. května 2019 v 09:37

Během víkendu 24. – 26. května se v pražském Beachklubu Ládví uskuteční první letošní Mentholka Super Cup. Hlavními hvězdami budou vicemistryně Evropy Michala Kvapilová s Michaelou Kubíčkovou a čerství účastníci Mistrovství světa a aktuálně 15. pár světa David Schweiner s Ondřejem Perušičem....

Závody dračích lodí pojede i posádka radnice Prahy 5

10. května 2019 ve 21:49

Ve Žlutých lázních můžete zítra od 9 hodin strávit celý den plný zábavy a příjemných zážitků. Vítáni jsou jak dospělí, tak děti. Startuje desátý ročník mezinárodního charitativního závodu dračích lodí Rotary Dragon Boat Charity Challenge.

Stovky vietnamských fotbalistů změří síly na Strahově, poperou se tučné odměny

10. května 2019 v 09:41

Sázková kancelář MAXITIP a společnost Trufo CZ oficiálně pořádá 12. května I. ročník rozšířeného Fotbalového turnaje MAXITIP – ROLLTON 2019 pro vietnamskou komunitu žijící v České republice. Účast na turnaji potvrdilo přes 300 hráčů, kteří budou na Strahově reprezentovat 16 až...

Pohybové dovednosti dětí i rodičů prověří Rodinná výzva

10. května 2019 v 08:24

V sobotu 25. května proběhne na ploše Centrálního parku u metra Háje tradiční zábavná akce Rodinná výzva. Děti a rodiče zde budou moci poměřit síly v 24 soutěžních disciplínách a jako rodina vyhrát hodnotné ceny. Návštěvníkům bude k dispozici stánek s odbornou FYZIOporadnou. Sportovní den, včetně...

Běh pro Thomayerku

9. května 2019 ve 13:13

Zaměstnanci Thomayerovi nemocnice a jejich rodiny opět poběží pro dobrou věc. Změří si své síly v běhu a zároveň podpoří Centrum podpůrné péče, které pomáhá svými dobrovolnickými aktivitami pacientům nemocnice.

Charitativní běh proti homofobii FUN&RUN 2019 na Letné. Letos s doprovodným programem i pro neběžce

7. května 2019 v 10:33

Devátý ročník charitativního běhu proti homofobii FUN&RUN se uskuteční v Letenských sadech v sobotu 18. května. Česko se tak připojuje ke světovým oslavám Mezinárodního dne boje proti homofobii, bifobii a transfobii.

Praha 6 zve na soutěžní odpoledne: Sportujeme v každém věku

6. května 2019 v 06:23

Sportovní odpoledne pro aktivní seniory a jejich vnoučata. V neděli 19. května budou připraveny atraktivní sportovní disciplíny, jako jsou lukostřelba, závody po ovále ve šlapacích autech, jízda na koloběžkách, minigolf nebo letní curling doplní bohatý doprovodný program.

Praha 13 zve na Haldu

3. května 2019 ve 21:10

Velký sportovní den pro celou rodinu – Halda 2019, akce pro širokou veřejnost především z třináctky a okolí a děti z dětských domovů. Tradičně se můžete v sobotu 18. května v Centrálním parku Prahy 13 ve Stodůlkách těšit na individuální dovednostní soutěže a běžecké závody pro děti a rodiče, které...

Evropské jógové představení na náměstí Václava Havla

2. května 2019 v 07:52

Velké evropské jógové představení, mezinárodní událost, která má za cíl podporovat jógu jako zdravý životní styl v neděli 5. května od 16:30 hodin.

Víkendové kurzy golfu pro obyvatele Prahy 15 v květnu zdarma

30. dubna 2019 v 11:47

Golf Club Hostivař zve obyvatele Prahy 15 s trvalým pobytem nebo platnou nájemní smlouvou, kterým je alespoň 10 let na víkendové kurzy golfu zdarma. Děti od 10 let do 15 let mohu přijít v doprovodu dospělé osoby.  

Skálův lesní běh a Rektorský den

30. dubna 2019 v 07:53

Tradiční Skálův běh 1. května každoročně pořádají studenti Pražské vysoké školy psychosociálních studií jako vzpomínku na jednoho ze zakladatelů školy, doc. MUDr. Jaroslava Skálu, CSc. Trasa běhu povede krásným Hostivařským lesoparkem.

Další články
Nahoru