dnes
Středa - zatazeno
26°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - skorojasno
30°C
Viktoria Žižkov oslavila 115 let od založení

Viktoria Žižkov oslavila 115 let od založení

Vedení fotbalového klubu Viktoria Žižkov připravilo na uplynulou neděli velkolepé oslavy 115 let od svého vzniku. Bohatý doprovodný program měl pouze doplňovat hlavní taháky dne, kterými byl druholigový zápas s Českými Budějovicemi a exhibice se Slavií. První zápas skončil pro domácí prohrou, druhý vítězstvím.

Červenobílí skórovali v úvodu prvního utkání. Už v 9. minutě dával Marek Čermák za asistence Rondiče první a zároveň poslední gól do brány Jihočechů. Trenér žižkovských Petr Mikolanda po zápase vyhodnotil, že tato gólová situace byla jedinou pěknou akcí jeho týmu v tomto utkání. Potom už totiž otěže přebrali hosté. Po několika střelách se ve 39. minutě povedl centr Robertu Kovalovi a bylo vyrovnáno.

Žižkovskému týmu nepomohlo ani střídání, dva bránící hráče obehrál a pro Dynamo vítěznou branku vstřelil v 50. minutě Matěj Mršič. To Jihočechům zajistilo vedení v tabulce. „Závěr jsme mohli dohrát v daleko větším klidu, kdybychom proměnili některou z šancí. I tak jsme ale samozřejmě spokojeni,“ zhodnotil výkon svého týmu trenér SK Dynamo České Budějovice David Horejš. „Soupeř prokázal kvalitu, chce postoupit do ligy. My teprve skládáme mužstvo. Jsou odehrány jen dva zápasy, jedeme dál,“ řekl kouč FK Viktoria Žižkov Mikolanda.

Asi o tisíc diváků méně dorazilo v horkém odpoledni na zápas bývalých hvězd Viktorky a Slavie. Ti fanoušci Viktoria Žižkov, kteří dorazili, měli alespoň po tomto utkání důvod k radosti. V klání internacionálů porazili žižkovští Slavii 3:0.

mojmir-mikulasZ většího zájmu se ale rozhodně mohli na rozdíl od slavných fotbalistů radovat druholigoví hráči, kteří mají na Žižkově silnou podporu. Zápasy Viktorky jsou tradicí pro většinu místních napříč generacemi. A proto i přes prohru téměř nikdo nehodnotil oslavy negativně, akci ocenil i radní Městské části Praha 3 Mojmír Mikuláš: „Dnešní den se organizátorům moc povedl a jsem rád, že jsem tu byl. Za Viktorku jsem hrál 8 let, a i když mi to už koleno nedovolí, tak chodím alespoň klukům pravidelně fandit. Vždy jí budu z pozice radního pomáhat a věřím, že po volbách bude více možností, jak ji reálně podpořit. Děti moje, hrrr na ně!“ řekl s úsměvem.

viktorka2

Odpoledne se návštěvníci o něco víc soustředili spíš na doprovodný program. Na stadionu Viktorky vystoupilo mezi zápasy několik zpěváků, mezi nimi například vítěz pěvecké soutěže Jiří Zonyga. Přítomné děti nejvíc lákalo malování na obličej, starší si vyzkoušeli výrobu mýdel nebo stimulátor nárazu.


Na kole po Suchdole a okolí

Včera v 11:02

Komentovaná cyklojízda se starostou Petrem Hejlem po Suchdole a okolí. Vhodné pro náročné i nenáročné, malé i velké cyklisty. Povinná cyklovýbava nutná. V případě vytrvalého deště se akce nekoná.

Metrostav Handy Cyklo Maraton vyvrcholil na Kampě

7. srpna 2018 ve 12:16

Trasa vedoucí všemi kraji a na ní čtyřicítka týmů s třemi stovkami zdravých i handicapovaných cyklistů, kteří názorně ukázali, že lidé s postižením i bez něj mohou fungovat jako jeden tým. To byl šestý ročník Metrostav Handy Cyklo Maratonu, který otevřela časovka na Petřín a jehož cíl byl...

Praha 9 zve na další závod Bike Ranch Cup 2018

7. srpna 2018 v 10:33

Bike Ranch Cup 2018 pokračuje dalším závodem v parku Višňovka v neděli 12. srpna. Závody budou odstartovány v 10 hod ráno dětskými kategoriemi.

Bach a jóga na střeše Lucerny

29. července 2018 v 07:02

Poslední červencové úterý od 7 do 22 hodin na střeše Lucerny den plný jógy. Vybrané lekce budou probíhat za živého doprovodu Bachových suit v podání violoncellisty Viléma Vlčka.

Parkourové léto beztíže v Praze 3

24. července 2018 v 10:30

Praha 3 zve na Parkourové léto beztíže které se koná Na Jarově 2 ve čtvrtek 26. července. Akce je zdarma pro všechny od 10 do 26 let.

Praha 11 zve: Jóga pod širým nebem

24. července 2018 v 06:07

Ve středu 25. července se cvičí od 18 do 19 hodin.

Jóga pro Čalantiku

18. července 2018 v 10:40

Zacvičte si v parku a pomozte dětem. V úterý 24. července se cvičí jóga od 16 hodin. Akci v Riegrových sadech podpořila starostka Prahy 2 Jana Černochová.

Aktivní Desítka zve na squash

11. července 2018 v 16:54

Hrajete squash a máte volno v sobotu 21. července? Nebo byste si squash rádi zkusili?

V Praze 15 můžete cvičit jógu přímo na úřadě

11. července 2018 v 10:40

V obřadní síni Úřadu městské části Praha 15 se koná každé úterý od 15:10 hodin.

Žluté lázně žijí fotbalovým mistrovstvím

3. července 2018 ve 20:46

Areál Žluté lázně v Podolí žije fotbalovou horečkou. Návštěvníci lázní mohou sledovat denně na obrazovkách Mistrovství světa ve fotbale, které se koná v Rusku. Ve vybrané dny organizátoři připravili promítání na velkoplošné obrazovce nebo plátně. Žluté lázně nabízí i doprovodný...

Další články
Nahoru