dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
4°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
11°C
Viktoria Žižkov oslavila 115 let od založení

Viktoria Žižkov oslavila 115 let od založení

Vedení fotbalového klubu Viktoria Žižkov připravilo na uplynulou neděli velkolepé oslavy 115 let od svého vzniku. Bohatý doprovodný program měl pouze doplňovat hlavní taháky dne, kterými byl druholigový zápas s Českými Budějovicemi a exhibice se Slavií. První zápas skončil pro domácí prohrou, druhý vítězstvím.

Červenobílí skórovali v úvodu prvního utkání. Už v 9. minutě dával Marek Čermák za asistence Rondiče první a zároveň poslední gól do brány Jihočechů. Trenér žižkovských Petr Mikolanda po zápase vyhodnotil, že tato gólová situace byla jedinou pěknou akcí jeho týmu v tomto utkání. Potom už totiž otěže přebrali hosté. Po několika střelách se ve 39. minutě povedl centr Robertu Kovalovi a bylo vyrovnáno.

Žižkovskému týmu nepomohlo ani střídání, dva bránící hráče obehrál a pro Dynamo vítěznou branku vstřelil v 50. minutě Matěj Mršič. To Jihočechům zajistilo vedení v tabulce. „Závěr jsme mohli dohrát v daleko větším klidu, kdybychom proměnili některou z šancí. I tak jsme ale samozřejmě spokojeni,“ zhodnotil výkon svého týmu trenér SK Dynamo České Budějovice David Horejš. „Soupeř prokázal kvalitu, chce postoupit do ligy. My teprve skládáme mužstvo. Jsou odehrány jen dva zápasy, jedeme dál,“ řekl kouč FK Viktoria Žižkov Mikolanda.

Asi o tisíc diváků méně dorazilo v horkém odpoledni na zápas bývalých hvězd Viktorky a Slavie. Ti fanoušci Viktoria Žižkov, kteří dorazili, měli alespoň po tomto utkání důvod k radosti. V klání internacionálů porazili žižkovští Slavii 3:0.

mojmir-mikulasZ většího zájmu se ale rozhodně mohli na rozdíl od slavných fotbalistů radovat druholigoví hráči, kteří mají na Žižkově silnou podporu. Zápasy Viktorky jsou tradicí pro většinu místních napříč generacemi. A proto i přes prohru téměř nikdo nehodnotil oslavy negativně, akci ocenil i radní Městské části Praha 3 Mojmír Mikuláš: „Dnešní den se organizátorům moc povedl a jsem rád, že jsem tu byl. Za Viktorku jsem hrál 8 let, a i když mi to už koleno nedovolí, tak chodím alespoň klukům pravidelně fandit. Vždy jí budu z pozice radního pomáhat a věřím, že po volbách bude více možností, jak ji reálně podpořit. Děti moje, hrrr na ně!“ řekl s úsměvem.

viktorka2

Odpoledne se návštěvníci o něco víc soustředili spíš na doprovodný program. Na stadionu Viktorky vystoupilo mezi zápasy několik zpěváků, mezi nimi například vítěz pěvecké soutěže Jiří Zonyga. Přítomné děti nejvíc lákalo malování na obličej, starší si vyzkoušeli výrobu mýdel nebo stimulátor nárazu.


Nový rok s Běžeckou školou Prahy 4

Dnes v 06:48

Běžecká škola Prahy 4 připravila „Novoroční výběh“. Sraz je v poledne 1. ledna 2019 ve Žlutých lázních a vyrazíte na okruh po místních rovinách i kopcích. Čeká na nás 5 km s výhledy z Vyšehradu v poklidném tempu.

Jubilejní Běh za Ježíškem na Makču Pikču

17. prosince 2018 v 09:32

Halda Makču Pikču v Centrálním parku v Praze 13 se již podvacáté stane dějištěm populárního Běhu za Ježíškem. Tento závod pořádaný stodůleckými atlety už k vánočnímu dění v Praze 13 neodmyslitelně patří a každý rok se při strmém výběhu na vrchol haldy utkají desítky...

Veřejné kluziště u Modré školy zatím uzavřeno

16. prosince 2018 v 17:56

Veřejné kluziště na hřišti u Modré školy v Praze 11 je zatím uzavřeno.

Kluziště na Kulaťáku. Bruslit můžete zdarma do konce února

16. prosince 2018 ve 14:44

Každý den, od čtvrtka 20. prosince od 9 do 21 hodin, můžete bruslit v Praze 6 na Kulaťáku.

Začalo se bruslit na Jižním Městě

15. prosince 2018 v 11:45

Adventní a novoroční bruslení pro obyvatele Jižního Města od 15. prosince do 15. ledna u metra Háje na prostranství u Modré školy zdarma.

V Praze 5 se bude bruslit

12. prosince 2018 v 10:28

V neděli 23. prosince v 10 hodin se slavnostně otevře kluziště loni na rohu nám. 14. října a Preslovy ulice. Těšit se můžete nejen na bruslení, ale i na soutěže pro děti a malování na obličej. K nedělnímu zahájení zahraje DJ Doktor Buben.

Na Veronském náměstí se bude bruslit

11. prosince 2018 v 08:39

Od středy 12. prosince bude v provozu umělá ledová plocha v areálu školy Veronské náměstí v Praze 15.

Adventní a novoroční bruslení na Jižním Městě

7. prosince 2018 ve 12:34

Adventní a novoroční bruslení pro obyvatele Jižního Města od 15. prosince do 15. ledna u metra Háje na prostranství u Modré školy zdarma.

V Karlínských kasárnách bude kluziště

6. prosince 2018 v 08:41

V objektu kasáren se kluziště slavnostně otevře v pondělí 17. prosince. U kluziště je k dispozici půjčovna bruslí a dětských přileb, opory pro děti, brusírna bruslí.

Bruslí se i na Františku, venkovní kluziště je v provozu denně

6. prosince 2018 v 07:09

Ledová plocha v areálu na Františku v Praze 1 je v provozu do 15. března. Na venkovním kluzišti o rozměrech 40×20 metrů můžete zabruslit každý den v týdnu. Brusle si tu můžete půjčit, i nechat nabrousit.

Bruslení na letenském kluzišti. Pro děti je samostatná dětská plocha

5. prosince 2018 ve 23:21

Bruslařskou plochu na Letenské pláni naleznete v blízkosti ulice Milady Horákové naproti fotbalovému stadionu Sparta. Provoz kluziště bude do 24. února 2019.

Další články
Nahoru