dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Víkendový tip: V Milovicích se kromě vojenské techniky představí i historické autobusy a vlaky
Pro návštěvníky budou připraveny jízdy historickými autobusy. Foto: Ropid

Víkendový tip: V Milovicích se kromě vojenské techniky představí i historické autobusy a vlaky

Nové lesní město, lanové centrum v korunách stromů, stovky metrů podzemních chodeb, přidaná obří trampolína nebo tubingová dráha. To je jen část novinek, které zábavně-naučný Park Mirakulum ve středočeských Milovicích připravuje pro nadcházející sezónu. Poprvé v letošní sezoně se Mirakulum veřejnosti otevře v sobotu 16. dubna. A hned velkolepě pojatým Rodinným dnem s Tankodromem. Program opřený o ukázky vojenské techniky nebo bitevní strategie letos doplní i historická vozidla v rámci Regionálního dne Pražské integrované dopravy.

Na železniční lince S20 Praha – Milovice budou za běžné jízdné pendlovat elektrické soupravy řady 451, takvzané „pantografy“ a také historická souprava patrových vozů tažená elektrickými lokomotivami „Bobina“. Z milovického nádraží do Mirakula dovezou cestující kromě běžné příměstské linky 432 také historické autobusy dopravce OAD Kolín.

V Mirakulu samotném čeká 16. dubna na rodinném dni na všechny cestující z historického vlaku sleva na vstupném. A zároveň zlevněné jízdné po úzkokolejné parní železnici spojující park se sousedním Tankodromem.

I zde bude probíhat pestrý program čítající tankové bitvy, jízdy na bojových vozidlech, přehlídku vojenské techniky, lety helikoptérou a mnoho dalšího. Podrobný program najdete na www.mirakulum.cz.

bus-ropid-1-nahled

bus-ropid-2-nahled

vlak-ropid-2-2-nahled

vlak-ropid-nahled


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru