dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Dětská PrahaPražská kultura

Víkendové vycházky Prahou: Golem a svatý Valentýn

Pražská informační služba připravila na víkend vlastivědné vycházky po pražských památkách a zajímavých místech. Podíváte se do Národního divadla, za Golemem nebo k ostatkům svatého Valentýna.

V sobotu 14. února se podíváte do prostor Národního divadla k jeho základním kamenům, do hlediště i hlavního foyer. V 10:30 je prohlídka v angličtině. Začátek prohlídek v českém jazyce v 8:30, 9:00, 9:30, 10:00 a v 11:00 ve slavnostním vestibulu historické budovy, vstup hlavním vchodem. Cena 140/100 Kč. Cena prohlídky v angličtině 250/150 Kč. (průvodci PCT)

Jak to bylo se svatým Valentýnem se dozvíte také v sobotu 14. února. Vyprávění o postavě světce i novodobém svátku, který každoročně motivuje zamilované. Spojeno s prohlídkou relikviáře sv. Valentýna na Vyšehradě. Začátek akce ve 13:30 před vchodem do kostela sv. Petra a Pavla na Vyšehradě. Cena 100/70 Kč (%) + vstupné do kostela 30/10 Kč.

V neděli 15. února se vydejte za Golemem na Josefov – akce pro děti.  Děti čeká zajímavé povídání o památkách Židovského města spojené s návštěvou Klausové synagogy a Starého židovského hřbitova.

Na závěr dostanou malý vědomostní kviz se sladkou odměnou. Vhodné pro děti od šesti let (v doprovodu dospělé osoby). Začátek akce v 10:00 na Nám. F. Kafky (u kostela sv. Mikuláše na Starém Městě). Cena 100/70 Kč (%) + snížené vstupné do objektu synagogy a na hřbitov – děti 35 Kč/dospělí 75 Kč. (průvodci PCT)

Druhá nedělní vycházka nás povede za stavbami odrážejícími vzestup české měšťanské společnosti v 19. století i dobově podmíněnými realizacemi. Zastavíte se u stylových inspirací z italské, francouzské, nizozemské i české renesance (Národní divadlo, Lažanského palác, Česká spořitelna, palác Bellevue, Staroměstské mlýny), monumentální veřejné plastiky (pomník Karla IV. i novogotická dominanta nábřeží pomník císaře Františka I.) i u měšťanských domů v okolí Staroměstského náměstí s malířskou výzdobou fasád (Rottův a Štorchův dům). Začátek akce ve 14:00 na Národní třídě u vstupu do historické budovy Národního divadla. Cena 100/70 Kč (%).


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru