dnes
Pátek - zatazeno
25°C
zítra
Sobota - oblacno
31°C
pozítří
Neděle - oblacno
30°C
Pražská doprava

Víkendové oslavy přinesou dopravní opatření. Magistrát zřídí bezplatnou infolinku

O víkendu 27. a 28. října vyvrcholí v Praze oslavy 100. výročí vzniku Československa. V hlavním městě se uskuteční vedle vojenské přehlídky, otevření budovy Národního muzea a videomappingu, také například ohňostroj a desítky dalších akcí. Některé z nich budou doprovázet důležitá dopravní opatření. Magistrát kvůli dopravním omezením zřídí i bezplatnou infolinku 800 100 991.   

Infolinka bude v provozu od pátku 26. října od 8 hodin do neděle 28. října do 20 hodin. Každý den bude navíc linka na dobu největšího vytížení od 8 do 20 hodin posílena nejen pracovníky magistrátu, ale také příslušníkem dopravní policie. Pro veškeré dopravní informace se tak mohou obyvatelé i návštěvníci Prahy obracet na linku 800 100 991.

Dopravní omezení:
Slavnostní vojenská přehlídka a s ní související generální nácvik, včetně přesunu techniky – 27. a 28. října:
Dopravní opatření se budou týkat komunikací v Praze 1, 6 a 7: Evropská, Vítězné náměstí, Svatovítská, Pevnostní, Gymnasijní, Na Ořechovce, Generála Píky, Kanadská, Velvarská, José Martího, Starodejvická, Drnovská. Níže uvedené informace jsou zpracovány k předpokládanému průběhu přehlídky. Pokud by se vyskytly nepředvídatelné situace, bude dopravní provoz v konkrétní lokalitě operativně řešit dopravní policie. Ve dnech 25. – 28. října bude na Drnovské ulici zvýšený pohyb vojenské techniky.

Termíny a časy uzavírek, objízdné trasy, změny v MHD – přehlídka 27. října:
► od 14:00 do 24:00 hodin bude uzavřena komunikace Evropská směr z centra v úseku Vítězné náměstí – Na Pískách.
►od 17:00 do 24:00 hodin bude uzavřena komunikace Evropská směr do centra v úseku Libocká – Vítězné náměstí.
► od 18:00 do 24:00 hodin budou uzavřeny komunikace Svatovítská a Vítězné náměstí.

Objízdná trasa směr z centra s cílem „Evropská“ a „Letiště“ bude vedena po komunikacích: Milady Horákové, Patočkova, Bělohorská, Ankarská, Na Vypichu, Libocká, Evropská.
Stejně tak bude vedena po komunikacích: Jelení, Keplerova, Dlabačov, Bělohorská.
Ve směru do centra bude objízdná trasa s cílem „Centrum“ a následně „Letná“ vedena po komunikacích: Evropská, Libocká, Na Vypichu, Ankarská, Bělohorská, Patočkova, Milady Horákové.
Objízdná trasa s cílem „Dejvice“ a „Roztoky“ bude vedena po komunikacích: Milady Horákové, resp. Badeniho, Pelléova, ČS. Armády, Terronská, Podbabská.

Změny v MHD:
►od cca 20.00 do cca 24.00 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají a omezen provoz autobusů v ulicích Evropská, Svatovítská a Jugoslávských partyzánů. Podrobnosti na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy.
Termíny a časy uzavírek, objízdné trasy, změny v MHD – přehlídka 28. října:
►od 09:00 do 18:00 hodin budou uzavřeny tyto komunikace: Evropská směr do centra v úseku Libocká – Vítězné náměstí, dále uzavírka Vítězného náměstí a Svatovítské.
Objízdná trasa s cílem „Centrum“ a následně „Letná“ bude vedena po komunikacích: Evropská, Libocká, Na Vypichu, Ankarská, Bělohorská, Patočkova, Milady Horákové.
► od 09:00 do 20:00 hodin bude uzavřena komunikace Evropská ve směru z centra v úseku Vítězné náměstí – Na Pískách.
Objízdná trasa s cílem „Evropská“ a „Letiště“ bude vedena po komunikacích: Milady Horákové, Patočkova, Bělohorská, Ankarská, Na Vypichu, Libocká, Evropská.
Další povede po komunikacích: Jelení, Keplerova, Dlabačov, Bělohorská.
Objízdná trasa s cílem „Dejvice“ a „Roztoky“ bude vedena po komunikacích: Milady Horákové, resp. Badeniho, Pelléova, ČS. Armády, Terronská, Podbabská.

Změny v MHD:
Od cca 9.00 hodin do cca 18.00 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají a omezen provoz autobusů v ulicích Evropská, Svatovítská a Jugoslávských partyzánů. Podrobnosti na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Dopravní opatření související s dalším akcemi oslav v sobotu 27. října 2018:
Pochod pro republiku:
► od 12:30 do 13:00 hodin – vzhledem k počtu účastníků dojde na trase pochodu, která vede z Kampy po komunikacích Vítězná, most Legií, Národní a 28. října na Václavské náměstí, ke krátkodobému omezení dopravy.

Videomapping na historickou budovu Národního muzea:
Audiovizuální projekce se uskuteční od 20:00 do 20:30 hodin, vzhledem k nutným bezpečnostním přípravám budou některá dopravní opatření na okolních komunikacích platná již od 26. října a až do 29. října. Opatření se budou týkat těchto komunikací: Wilsonova, Mezibranská, Legerova a Václavské náměstí.

Termíny a časy uzavírek, objízdné trasy Videomapping:
►od 26. října od 23:00 hodin do 27. října do 19:00 hodin
- bude omezen provoz na komunikacích Wilsonova a Mezibranská v úseku Hlavní nádraží – Žitná, uzavřen bude levý jízdní pruh (doprava ve dvou jízdních pruzích);
- bude omezen provoz na komunikaci Legerova v úseku Žitná – Hlavní nádraží, uzavřen bude levý jízdní pruh (doprava ve dvou jízdních pruzích);
- bude uzavřena spojka mezi komunikacemi Wilsonova – Wilsonova u garáží Slovan, objížďka povede po trase: Legerova – Wilsonova – sjezdová rampa ke křižovatce „BULHAR“, nájezdová rampa Wilsonova – Mezibranská (v době úplné uzavírky komunikací Wilsonova a Mezibranská bude pokračovat do Legerovy ulice – jedním jízdním pruhem v protisměru).
►27. října od 19:00 do 23:00 hodin budou úplně uzavřeny komunikace Wilsonova a Mezibranská v úseku Hlavní nádraží – Žitná; objížďka povede jedním jízdním pruhem převedeným do Legerovy ulice (v protisměru);
►od 27. října od 6:00 hodin do 28. října do 12:00 hodin bude uzavřeno Václavské náměstí v úseku Wilsonova – Opletalova; objízdná trasa poved po komunikacích Politických vězňů a Opletalova.
► mezi 25. a 30. říjnem budou v nočních hodinách (od 23:00 do 05:00 hodin) instalovány a poté odstraňovány na komunikacích Wilsonova a Legerova v místech před budovou Hlavního nádraží bezpečnostní deltabloky. V době prací bude na Wilsonově doprava svedena do jednoho pruhu, na Legerově bude uzavřen levý jízdní pruh.  

Dopravní opatření související s dalším akcemi oslav v sobotu 28. října 2018:
Běžecká štafeta „Vzdáváme hold 1918“:
Trasa štafety povede z centra Prahy směrem na Kolín po komunikacích Prahy 1, 3, 7, 8, 9, 14 a 21. Akce se uskuteční za asistence Policie ČR:
►od 6:00 do 9:00 hodin bude omezen provoz – pohyblivý zábor jednoho jízdního pruhu – na těchto komunikacích: Václavské náměstí, Na Příkopě, Celetná, Staroměstské náměstí, Karlova, Karlův most, Mostecká, Malostranské náměstí, Nerudova, Ke Hradu, Hradčanské náměstí, U Prašného mostu, nábřeží Kpt. Jaroše, Hlávkův most, stezka podél Rohanského nábřeží, Vítkova, Pernerova, Prvního pluku, Trocnovská, Husitská, U památníku, Pražačka, Ohrada, Za Žižkovskou vozovnou, Koněvova, Českobrodská, Průmyslová, Objízdná, Nedokončená, Českobrodská, Národních hrdinů, Ke Hrázi, Nad Rybníkem, Bezděkovská, V Potočinách, Dolnopočernická, Českobrodská, Mladých Běchovic, Bečvářská.

Pocta motorismu – Nejvýznamnější milníky motorismu od roku 1918 do současnosti – akce Autoklubu ČR:
►od 5:00 do 18:00 hodin bude uzavřena komunikace Opletalova v úseku Senovážné náměstí – Růžová.

Rok české státnosti v Praze 6 – oslava 100. výročí vzniku československého státu na Dejvické třídě:
► zákaz parkování a částečná uzavírka komunikací Dejvická, Jaselská, Václavkova a V. P. Čkalova (27. – 29. října)
Videomapping na budovu Národního divadla:
►od 17:30 do 24:00 hodin bude uzavřen most Legií, řidiči budou upozornění na informačních tabulích, aby použili Jiráskův most.
►od 17:30 do 24:00 hodin bude také obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Újezd – Národní divadlo – Jiráskovo náměstí. Tramvajové linky č. 3, 5, 9, 17, 22 a 23 budou odkloněny, náhradní autobusová doprava nebude zavedena. Podrobnosti na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy.

Slavnostní ohňostroj:
Odpálen bude v 19:18 hodin z pontonů na Vltavě mezi Čechovým a Štefánikovým mostem.
►od 18:30 do cca 20:30 hodin budou pro automobilovou dopravu uzavřeny tyto komunikace: Dvořákova nábřeží v úseku Čechův most – Štefánikův most, nábřeží Edvarda Beneše a oba mosty – Čechův a Štefánikův.
Objízdná trasa není stanovena, žádáme řidiče, aby se této části města při svých cestách vyhnuli.
Pro dopravu do centra a v centru doporučujeme využívat především linky metra. V případě potřeby bude provoz metra posílen.

Pro pěší – bude uzavřeno nábřeží Edvarda Beneše, kde zůstane zachován provoz tramvají.
►od cca 18:15 do 20:15 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Staroměstská – Právnická fakulta – Čechův most. Linky č. 14 a 17 budou odkloněny přes zastávku Malostranská.
Autobusová linka č. 207 bude v úseku Staroměstská – Dlouhá třída odkloněna přes zastávky Malostranská a Čechův most.
Podrobnosti na stránkách Dopravního podniku hl. m. Prahy.


Integrace autobusů na trase Praha – Nespeky – Benešov

11. července 2019 v 18:21

Od soboty 13. července bude spuštěna další etapa integrace autobusové veřejné dopravy v oblasti Benešovska. Tato etapa obsahuje rozšíření integrace do úseku Nespeky – Poříčí nad Sázavou – Benešov a zároveň posílení provozu stávajících linek PID v oblasti Kamenice, které jsou často...

Víkendové uzavření Brusnického a Dejvického tunelu

11. července 2019 v 10:08

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů TKB budou Brusnický a Dejvický tunel od soboty 13. července od 23 hodin do neděle 14. července do 5 hodin uzavřeny.

Letenský tunel bude sedm červencových nocí uzavřen

10. července 2019 v 10:03

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude Letenský tunel od pondělí 15. července do pondělního rána 22. července vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin uzavřen.

Dopravní omezení v Táborské ulici

9. července 2019 v 07:42

Od 8. července do 31. srpna bude omezen provoz na ulici Táborská v Praze 4. Důvodem je obnova vodovodního řadu a stavební práce na vozovce. 

Omezení provozu na ulici U Vršovického hřbitova

8. července 2019 v 16:20

Od dnešního večera do 13. července bude v nočních hodinách omezen provoz na ulici U Vršovického hřbitova v souvislosti s pokračující rekonstrukcí železničního mostu nad komunikací v rámci optimalizace traťového úseku Praha-Hostivař – Praha-hl. nádraží.

V Křižíkově ulici dojde k omezení provozu

8. července 2019 v 16:12

Od 13. do 22. července bude v úseku ulic Ke Štvanici – Prvního pluku uzavřena ulice Křižíkova. Důvodem je rekonstrukce Negrelliho viaduktu.

Další články
Nahoru