dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Kulturní tipy na sobotu a neděli
Muzikál Noc na Karlštejně. Foto: www.hdk.cz

Kulturní tipy na sobotu a neděli

Chcete – li si o víkendu kulturně povyrazit, máte z čeho vybírat. V sobotu i v neděli lze zajít na zajímavé výstavy, koncerty, noční prohlídky, ale třeba i plavecké závody.

Výstava František Drtikol: Bromografie
Výstava v Galerii Josefa Sudka na Malé Straně se soustředí na část fotografického odkazu Františka Drtikola (1883 Příbram – 1961 Praha), kdy ve 20. letech minulého století spolupracoval s poděbradskou firmou Bromografia. Představí zátiší, řadu jedinečných aktů vytvořených v duchu pozdní secese (např. Salome), aranžované práce ve stylu art deco (Madonna) i avantgardou ovlivněnou Kompozici z poloviny desetiletí. O víkendu je otevřeno od 11 do 19 hodin.

V sobotu večer můžete od 20 hodin zavítat s průvodcem do trojského skleníku Fata Morgana. Vstupné platí dospělí 150 korun, studenti a děti do 15 let 77 korun. Děti do 5 let neplatí nic. Rezervace je nutná na telefonním čísle 603 582 191.

Státní opera Praha připravila na sobotu Pucciniho operu La Bohème (Bohéma). Dojemný příběh o lásce básníka Rudolfa k něžné Mimi, které není dopřáno dlouhého života, a o přátelství čtyř mladých umělců na Montmartru. Režie O. Havelka, dirigent O. Lenárd/J. Štrunc. 

Stavovské divadlo uvede v sobotu od 20 hodin hru Hadar Galronové Mikve. Prostor rituální lázně, v níž se věřící židovské ženy pravidelně očišťují se stává místem střetu různých přístupů k víře i k životu. Hrají I. Janžurová, V. Hybnerová, J. Boušková, E. Salzmannová, J. Pidrmanová, A. Talacková, T. Medvecká a P. Beretová/M. Poulová, režie M. Dočekal. Ovocný trh 1, Praha 1.

V sobotu od 20 hodin uvede Divadlo Metro, které sídlí v paláci Metro na Starém Městě hru Life is Life (Život je fajn). V hlavních rolích se představí M. Merunka/M. Pánek/L. Vydržal a K. Urbanová/K. Žebrová/V. Vajshajplová. Vstupné 480 je korun. Divadlo Metro, Národní 25 (palác Metro), Praha 1 – Staré Město.

Muzikál Noc na Karlštejně uvádí v neděli od 19,30 hodin Hudební divadlo Karlín. Hra byla poprvé uvedena v roce 1884 v Královském národním divadle v Praze a od té doby se udržela na repertoáru českých divadel bez větších přestávek.

V sobotu a v neděli se bude v prostorách budovy ZŠ Jana Masaryka v Praze 2 konat korálkový festival RokajlFest 2013. Na programu festivalu je výstava šperků s mezinárodní soutěže OKTAbeads 2013, výstava a prodej hotových výrobků, prodej materiálů pro ruční práce a také mistrovské kurzy pro začátečníky i profesionály. Vstupenky 30,– snížené vstupenky 15,– korun.

I. plavecký klub otužilců Praha pořádá v sobotu 2. března v areálu Plaveckého stadionu Podolí Mistrovství České republiky v zimním plavání v prsařském způsobu. Tento šampionát se poprvé v historii uskuteční v Praze. Soutěž je zároveň pořádána jako rámcový závod Českého poháru v zimním plavání. Závody začínají v 10.30 hodin. Přihlášených je na 160 plavců. Účastníci poplavou v nevyhřívaném venkovním bazénu Plaveckého stadionu Podolí ve vodě o teplotě přibližně 6 °C na tratích 750, 500, 250 a 100 metrů. Soutěží se zúčastní plavci z České republiky, Polska, Slovenska, Anglie a Belgie. Ve vodě se představí několik dřívějších a jistě i nějací budoucí přemožitelé kanálu La Manche.

Výstava v Klementinu Zničené židovské památky severních Čech 1938 – 1989 připomíná návštěvníkům nelehký osud židovských památek v dobách nacismu a komunismu. V Klementinu jsou návštěvníkům představeny dosud nezveřejněné fotografie ničení a likvidace židovských staveb na území severních Čech. Výstava je zdarma. Adresa: Klementinum 190, 110 00 Praha 1.

Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru