dnes
Úterý - zatazeno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
2°C
Víkendová podívaná v centru: Desítky strážníků budou vymáhat zákaz jízdy na segway
Ilustrační foto: archiv

Víkendová podívaná v centru: Desítky strážníků budou vymáhat zákaz jízdy na segway

Pražská městská policie v souvislosti se zákazem vjezdu vozítek segway v sobotu posílí hlídky v ulicích. V zónách zákazu se bude pohybovat 350 strážníků, zhruba o 70 víc než obvykle.

„Nebudeme benevolentní k nikomu, kdo se bude na vozítku pohybovat v místě zákazu," řekl dnes novinářům ředitel městské policie Eduard Šuster. Strážníci budou po jezdcích vyžadovat, aby z vozítka sestoupili a odvedli jej. Odjet na něm nebudou smět. Na provoz vozítek segway si dlouhodobě stěžují radnice i obyvatelé centra.

Během dnešní noci a sobotního rána strážníci zkontrolují, zda jsou všechny lokality osazeny značkami. V sobotu pak začnou zákaz vymáhat. „Strážník má možnost řešit konkrétní případ domluvou, uložením blokové pokuty do výše 2000 korun nebo předáním případu správnímu orgánu," uvedl ředitel. Záležet podle něho bude na konkrétní situaci.

„Je to vždy na uvážení konkrétního strážníka, který zhodnotí třeba to, zda jde o provozovatele nebo turistu, jak se dotyčný chová nebo zda i přes zákaz přestupek opakuje," vysvětlil Šuster.

Práci v terénu usnadní záběry z městského kamerového systému, na základě kterých mohou policisté konkrétní případy vytipovat. Kamerové záznamy slouží i ve chvíli, kdy strážník není schopen jezdce na vozítku chytit nebo zastavit. „Takový záznam pak předáváme příslušnému správnímu orgánu," doplnil ředitel.

Zákaz Praze umožnila změna zákona o silniční dopravě, která definovala, co to je segway. Vyhlášku se zákazem schválilo město v červenci. Kvůli chybějícím značkám jej ale dosud nemohlo vymáhat. Jezdci se tak po celou dobu v ulicích dál pohybují.

Zákaz se týká pražské památkové rezervace, celé Prahy 1, části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, území Libně, Holešovic a Letné. Provozovatelé vozítek, kteří poskytují služby především turistům, považují vyhlášku za protizákonnou. Obrátí se kvůli tomu na ministerstvo dopravy.


Těšnov – Vltavská: V sobotu nepojedou tramvaje

Dnes v 08:03

Z důvodu studijní zatěžovací zkoušky silničního mostu přes kolejovou křižovatku Vltavská dochází od soboty 15. prosince přibližně od 4.30 hodin do neděle 16. prosince do 0.30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Těšnov – Vltavská.

V tunelu Mrázovka se budou čistit kamery

4. prosince 2018 v 11:20

Od soboty 8. prosince od 23 hodin do neděle 9. prosince do 5 hodin bude z důvodu čistění kamer tunel uzavřen.

Nové jednosměrky na Břevnově

4. prosince 2018 v 08:31

V Praze 6 aktuálně probíhá instalace dopravního značení k realizaci projektu zón placeného stání, jehož součástí je i nová úprava směrovosti komunikací v lokalitě Břevnov, konkrétně v oblasti ohraničené ulicemi Bělohorská, Tomanova a Liborova.

Další články
Nahoru