dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
13°C
pozítří
Pondělí - jasno
15°C
Víkendová podívaná v centru: Desítky strážníků budou vymáhat zákaz jízdy na segway
Ilustrační foto: archiv

Víkendová podívaná v centru: Desítky strážníků budou vymáhat zákaz jízdy na segway

Pražská městská policie v souvislosti se zákazem vjezdu vozítek segway v sobotu posílí hlídky v ulicích. V zónách zákazu se bude pohybovat 350 strážníků, zhruba o 70 víc než obvykle.

„Nebudeme benevolentní k nikomu, kdo se bude na vozítku pohybovat v místě zákazu," řekl dnes novinářům ředitel městské policie Eduard Šuster. Strážníci budou po jezdcích vyžadovat, aby z vozítka sestoupili a odvedli jej. Odjet na něm nebudou smět. Na provoz vozítek segway si dlouhodobě stěžují radnice i obyvatelé centra.

Během dnešní noci a sobotního rána strážníci zkontrolují, zda jsou všechny lokality osazeny značkami. V sobotu pak začnou zákaz vymáhat. „Strážník má možnost řešit konkrétní případ domluvou, uložením blokové pokuty do výše 2000 korun nebo předáním případu správnímu orgánu," uvedl ředitel. Záležet podle něho bude na konkrétní situaci.

„Je to vždy na uvážení konkrétního strážníka, který zhodnotí třeba to, zda jde o provozovatele nebo turistu, jak se dotyčný chová nebo zda i přes zákaz přestupek opakuje," vysvětlil Šuster.

Práci v terénu usnadní záběry z městského kamerového systému, na základě kterých mohou policisté konkrétní případy vytipovat. Kamerové záznamy slouží i ve chvíli, kdy strážník není schopen jezdce na vozítku chytit nebo zastavit. „Takový záznam pak předáváme příslušnému správnímu orgánu," doplnil ředitel.

Zákaz Praze umožnila změna zákona o silniční dopravě, která definovala, co to je segway. Vyhlášku se zákazem schválilo město v červenci. Kvůli chybějícím značkám jej ale dosud nemohlo vymáhat. Jezdci se tak po celou dobu v ulicích dál pohybují.

Zákaz se týká pražské památkové rezervace, celé Prahy 1, části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, území Libně, Holešovic a Letné. Provozovatelé vozítek, kteří poskytují služby především turistům, považují vyhlášku za protizákonnou. Obrátí se kvůli tomu na ministerstvo dopravy.


Dopravní omezení v Podbabské a Papírenské v Praze 6

17. října 2018 ve 14:01

Z důvodu budování hradidlové komory u břehu Vltavy, která do budoucna zabrání zaplavování nejníže položené části komunikace pod mostem, probíhají v úseku stavební práce. Jsou zde umístěny dočasné semafory, které řídí dopravu. 

Čtyři noci bude uzavřen Letenský tunel

15. října 2018 ve 22:39

Z důvodu údržby a mytí tunelu bude uzavřen Letenský tunel od 17. října do 21. října vždy v noci od 23 hodin do 5 hodin.

Nepojedou tramvaje křižovatkou Lazarská a Spálená

14. října 2018 v 07:41

Z důvodu opravy tramvajové trati na křižovatce ulic Lazarská a Spálená dochází od čtvrtka 18. října od 4:30 hodin do pondělí 29. října do 4:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Lazarská–Jindřišská.

Do srpna bude uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí

9. října 2018 v 11:30

Ode dneška je kvůli výměně eskalátorů a dalším opravám uzavřen vstup do metra z Karlova náměstí. Cestující musí pro vstup i výstup do a ze stanice používat vestibul z Palackého náměstí.

Dopravní opatření v Povltavské ulici

8. října 2018 v 16:23

Zítra začnou stavební práce na rozšíření nájezdové rampy na most Barikádníků v ulici Povltavská v Praze 8. Práce skončí v neděli 18. listopadu. 

Víkend: Noční uzavření tunelů Brusnického a Dejvického

8. října 2018 v 10:15

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů budou Brusnický a Dejvický od 13. října od 23 hodin do 14. října do 5 hodin uzavřeny.

Svezte se historickým trolejbusem Škoda 8Tr

8. října 2018 v 08:22

V neděli 14. října, plánované časy odjezdů z Kundratky: 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin. Jízdenky za 35 korun budou prodávány přímo ve voze – nástup bude umožněn zadními dveřmi. Kapacita jízdy je 40 cestujících.

Další články
Nahoru