dnes
Neděle - zatazeno
12°C
zítra
Pondělí - jasno
12°C
pozítří
Úterý - oblacno
12°C
Víkendová podívaná v centru: Desítky strážníků budou vymáhat zákaz jízdy na segway
Ilustrační foto: archiv

Víkendová podívaná v centru: Desítky strážníků budou vymáhat zákaz jízdy na segway

Pražská městská policie v souvislosti se zákazem vjezdu vozítek segway v sobotu posílí hlídky v ulicích. V zónách zákazu se bude pohybovat 350 strážníků, zhruba o 70 víc než obvykle.

„Nebudeme benevolentní k nikomu, kdo se bude na vozítku pohybovat v místě zákazu," řekl dnes novinářům ředitel městské policie Eduard Šuster. Strážníci budou po jezdcích vyžadovat, aby z vozítka sestoupili a odvedli jej. Odjet na něm nebudou smět. Na provoz vozítek segway si dlouhodobě stěžují radnice i obyvatelé centra.

Během dnešní noci a sobotního rána strážníci zkontrolují, zda jsou všechny lokality osazeny značkami. V sobotu pak začnou zákaz vymáhat. „Strážník má možnost řešit konkrétní případ domluvou, uložením blokové pokuty do výše 2000 korun nebo předáním případu správnímu orgánu," uvedl ředitel. Záležet podle něho bude na konkrétní situaci.

„Je to vždy na uvážení konkrétního strážníka, který zhodnotí třeba to, zda jde o provozovatele nebo turistu, jak se dotyčný chová nebo zda i přes zákaz přestupek opakuje," vysvětlil Šuster.

Práci v terénu usnadní záběry z městského kamerového systému, na základě kterých mohou policisté konkrétní případy vytipovat. Kamerové záznamy slouží i ve chvíli, kdy strážník není schopen jezdce na vozítku chytit nebo zastavit. „Takový záznam pak předáváme příslušnému správnímu orgánu," doplnil ředitel.

Zákaz Praze umožnila změna zákona o silniční dopravě, která definovala, co to je segway. Vyhlášku se zákazem schválilo město v červenci. Kvůli chybějícím značkám jej ale dosud nemohlo vymáhat. Jezdci se tak po celou dobu v ulicích dál pohybují.

Zákaz se týká pražské památkové rezervace, celé Prahy 1, části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, území Libně, Holešovic a Letné. Provozovatelé vozítek, kteří poskytují služby především turistům, považují vyhlášku za protizákonnou. Obrátí se kvůli tomu na ministerstvo dopravy.


Mapa přístupnosti nově pomůže s vyhledáváním parkovacích stání pro držitele ZTP

Dnes v 06:45

Mapa přístupnosti usnadňuje život nejen osobám se sníženou schopností pohybu, ale i seniorům nebo maminkám s kočárky už od roku 2016. V současné době lze v mapě dohledat podrobné informace o bezbariérové přístupnosti více než 1100 budov a veřejných prostranství na území hl. města Prahy, které jsou...

BESIP: Co dělat při jízdě v protisměru? Hlavně se neotáčejte!

Včera v 09:00

Dvě rychle po sobě jdoucí nehody na dálnicích D5 a D10 v posledních dvou dnech upoutaly opět pozornost k nehodám způsobeným auty v protisměru. BESIP radí: zastavte na krajnici, opusťte vůz a zavolejte policii. V žádném případě se na dálnici autem neotáčejte.

Na Českobrodské bude omezena doprava

15. února 2019 v 07:20

Od pondělí 18. února bude pokračovat rekonstrukce Českobrodské ulice. Práce na 300 metrů dlouhém úseku komunikace a jejím okolí ve středu Běchovic, které si vyžádají nezbytná dopravní opatření, potrvají do konce června. 

Bubenečský tunel bude v sobotu uzavřen

11. února 2019 v 16:36

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel uzavřen od soboty 16. února od 23 hodin do neděle 17. února do 5 hodin.

V Černokostelecké a Saratovské ulici bude omezen provoz

9. února 2019 v 08:00

Od 11. do 17. února bude částečně omezen provoz na Černokostelecké a Saratovské ulici. Důvodem je přeložka kabelů.

Tunel Mrázova čeká čištění kamer, bude uzavřen

7. února 2019 v 17:33

Z důvodu čištění kamer bude probíhat úplná uzávěra tunelu Mrázova od soboty 9. února od 23 hodin do neděle 10. února do 5 hodin.  

Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba: Nedělní přerušení provozu tramvají

4. února 2019 ve 14:36

Z důvodu údržby tramvajové trati dochází v neděli 10. února od 7:30 hodin do 12:30 hodin k obousměrnému přerušení provozu tramvají v úseku Vítězné náměstí – Nádraží Podbaba.

Ládví C: Dočasné omezení přístupu imobilních osob ve stanici metra

3. února 2019 ve 13:05

Z důvodu opravy osobního výtahu mezi nástupištěm a uliční úrovní dochází od pondělí 4. února do odvolání – předpoklad první polovina února, k dočasnému omezení přístupu imobilních osob do stanice metra C – Ládví.

Další články
Nahoru