dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Víkendová podívaná v centru: Desítky strážníků budou vymáhat zákaz jízdy na segway
Ilustrační foto: archiv

Víkendová podívaná v centru: Desítky strážníků budou vymáhat zákaz jízdy na segway

Pražská městská policie v souvislosti se zákazem vjezdu vozítek segway v sobotu posílí hlídky v ulicích. V zónách zákazu se bude pohybovat 350 strážníků, zhruba o 70 víc než obvykle.

„Nebudeme benevolentní k nikomu, kdo se bude na vozítku pohybovat v místě zákazu," řekl dnes novinářům ředitel městské policie Eduard Šuster. Strážníci budou po jezdcích vyžadovat, aby z vozítka sestoupili a odvedli jej. Odjet na něm nebudou smět. Na provoz vozítek segway si dlouhodobě stěžují radnice i obyvatelé centra.

Během dnešní noci a sobotního rána strážníci zkontrolují, zda jsou všechny lokality osazeny značkami. V sobotu pak začnou zákaz vymáhat. „Strážník má možnost řešit konkrétní případ domluvou, uložením blokové pokuty do výše 2000 korun nebo předáním případu správnímu orgánu," uvedl ředitel. Záležet podle něho bude na konkrétní situaci.

„Je to vždy na uvážení konkrétního strážníka, který zhodnotí třeba to, zda jde o provozovatele nebo turistu, jak se dotyčný chová nebo zda i přes zákaz přestupek opakuje," vysvětlil Šuster.

Práci v terénu usnadní záběry z městského kamerového systému, na základě kterých mohou policisté konkrétní případy vytipovat. Kamerové záznamy slouží i ve chvíli, kdy strážník není schopen jezdce na vozítku chytit nebo zastavit. „Takový záznam pak předáváme příslušnému správnímu orgánu," doplnil ředitel.

Zákaz Praze umožnila změna zákona o silniční dopravě, která definovala, co to je segway. Vyhlášku se zákazem schválilo město v červenci. Kvůli chybějícím značkám jej ale dosud nemohlo vymáhat. Jezdci se tak po celou dobu v ulicích dál pohybují.

Zákaz se týká pražské památkové rezervace, celé Prahy 1, části Prahy 2, Žižkova, Prahy 4 a Smíchova, území Libně, Holešovic a Letné. Provozovatelé vozítek, kteří poskytují služby především turistům, považují vyhlášku za protizákonnou. Obrátí se kvůli tomu na ministerstvo dopravy.


DPP dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan

Včera v 11:11

Pražský dopravní podnik dnes vrátí do provozu opravený trolejbus z Palmovky do Letňan. Trolejbus byl mimo provoz od 14. srpna kvůli rozbitému sklu. Zkušební provoz trolejbusu začal loni a jezdil denně přibližně od 09 do 18:30 v intervalu 60 minut. Na trolejbusovou trasu vyjel vůz Škoda 30Tr...

Pravidelná údržba uzavře tunelový komplex Blanka

15. srpna 2018 v 18:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzavírka tunelového komplexu blanka od 15. srpna od 23 hodin do 16. srpna do 5 hodin.

Otakarova – Albertov: Během víkendu nepojedou tramvaje

14. srpna 2018 v 08:59

V sobotu 18. srpna a v neděli 19. srpna, vždy od 8:30 hodin do 17:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Otakarova – Albertov, pouze v uvedeném směru.

Omezení provozu na Libušské

10. srpna 2018 v 10:03

Od 13. do 19. srpna bude omezen provoz na komunikaci Libušská v Praze 12 u čísla 339/146 – naproti zastávce autobusu MHD Libušská sokolovna. 

Parkovacích oprávnění v Praze 4 má zatím 14 tisíc lidí

7. srpna 2018 ve 12:29

Úřad městské části Praha 4 dosud vydal více než 14 000 parkovacích oprávnění. Zóny placeného stání zde začaly fungovat letos 1. července.

Další články
Nahoru