dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Víkend v zoo: České tradice, předvánoční dílny, narozeninová oslava gorilího samečka
Gorilí sameček Nuru letos slaví třetí narozeniny. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Víkend v zoo: České tradice, předvánoční dílny, narozeninová oslava gorilího samečka

Poslední předvánoční víkend v Zoo Praha se ponese v duchu českých tradic a vánoční narozeninové oslavy nejmladšího člena gorilí rodiny. Sameček Nuru totiž oslaví své třetí narozeniny. 

Na sobotu 19. prosince připravila pražská zoologická zahrada ve spolupráci s Psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích speciální předvánoční dílny. Ve Vzdělávacím centru u hlavního vchodu do zoo si tak návštěvníci užijí tradiční vánoční zvyky nebo vyrobí drobné dárky a ozdoby. Dílna a zároveň odpočinková zóna bude připravena od 10 do 15 hodin.

Pražská zoo nezapomíná ani na Betlémské světlo, které si návštěvníci stejně jako v předchozích letech mohou odnést domů. Letos bude od soboty 19. prosince od 11 hodin umístěné v Betlémě s ovečkami před Vzdělávacím centrem a následně i na Informačním centru u hlavního vchodu do zoo, a to až do Štědrého dne.

V neděli 20. prosince proběhnou v Zoo Praha oslavy třetích narozenin nejmladšího člena gorilí rodiny, samečka jménem Nuru. Předání dárků pro Nurua a jeho rodinu proběhne ve 14 hodin v Pavilonu goril.

Návštěvníci, kteří chtějí pomoci gorilám v přírodě, si mohou v restauraci Oceán objednat kuře po kamerunsku nebo odevzdat vysloužilý mobilní telefon. Obojím přispějí na jejich ochranu v Africe.

Program:

Sobota 19. prosince

10:00 – 15:00                     Pohodové Vánoce v zoo – vánoční dílny

                                           (Vzdělávací centrum od 10:00 do 15:00)

Neděle 20. prosince

14:00                                    Nuru slaví třetí narozeniny – předání dárků

                                             (Pavilon goril)


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru