dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - polojasno
5°C
Víkend v Praze láká na tři pivní festivaly
Ilustrační foto: archiv Archetyp, o.s.

Víkend v Praze láká na tři pivní festivaly

První víkendový den si můžete v Praze vybrat ze tří pivních festivalů. První probíhá už od pátku na náplavce mezi Palackého náměstím a Výtoní, druhý nedaleko metra Hradčanská a třetí na střeše nákupního centra v Libni. Anebo si můžete dát „pivní tour“ a navštívit rovnou všechny tři.

Pivo na Náplavce

Festival Pivo na Náplavce se měl konat na Rašínově nábřeží na začátku června, ale plány organizátorů na uskutečnění prvního ročníku odnesla povodeň. Akce se podařila nyní. Na náplavce mezi Palackého a železničním mostem začala včera a pokračuje dnes do 21 hodin.

Vstup na pivní festival je zdarma a návštěvníci mohou ochutnat 70 druhů piv od 28 malých českých pivovarů a minipivovarů, vidět ukázkové vaření piva na středověký způsob, popít festivalovou 200litrovou várku nefiltrovaného 13° speciálu „Vltavský plavec“ v lahvích, uvařeného speciálně pro náplavku.

Piva se netočí do plastu, ale do degustačních džbánků. Za jeden zaplatíte kauci 50 korun. Buď si ho nakonec necháte, nebo za něj při odevzdání dostanete o dvaku méně.

Milovníci limonád, káv a čajů pak budou moci okusit nejen léty prověřené citronády, malinovky či „koly“, ale i ty méně běžné s příchutí bezu, vinných hroznů či dokonce s přídavkem chmele. Tradiční farmářské tržiště se dnes neruší, ale probíhá souběžně s festivalem.

Ani druhý festivalový den nebude chybět hudební doprovod. V 18 hodin vystoupí slovenská kapela ZVA 12–28 Band, ve 20 pak jazzman Laco Deczi & Celula New York

PivoPění v Dejvicích

pivopeni-slide V Dejvické ulici v Praze 6, která spojuje Vítězné náměstí a stanici metra Hradčanská, se dnes od 13 do 22 hodin představí malé pivovary na multižánrovém festivalu PivoPění. Pro návštěvníky je připraven bohatý program a ochutnávky mnoha druhů piv. Vstup je zdarma.

V nabídce je řada netradičních piv, na své si přijdou i milovníci pálenky, vína a dobrého jídla. V doprovodném programu vystoupí Kamil Střihavka se skupinou Leaders, Šárka Marková předvede ukázky z českých muzikálů. Uskuteční se i volba o MISS PivoPění.

Pivaření v Galerii Harfa

Na střeše libeňské Galerie Harfa budou v sobotu 5. října od 11 do 21 hodin probíhat pivní gurmánské slavnosti nebo-li Pivaření. Představí se piva malých pivovarů spadajících pod Pivovary Lobkowicz – Pivovar Protivín, Pivovar Černá Hora, Pivovar Mnichovo Hradiště, Pivovar Vysoký Chlumec a Pivovar Jihlava. Kromě klasických světlých a černých piv se bude čepovat i pivo medové a borůvkové.

Návštěvníky čeká také speciální menu vhodné k prezentovaným pivům, řízená degustace se sládkem, živá folkórní a rocková hudba a také soutěže o gurmánské dárky.

Jedno pivo bude možné zakoupit za 20, jídlo za 50 korun. Odpoledne bude návštěvníkům Pivaření zpříjemňovat živá folklórní hudba a závěr akce bude v režii rockové kapely XXlive Band.


Další články
Nahoru