dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Dětská PrahaPražská kultura

Víkend v Muzeu Bedřicha Smetany. Zaposlouchejte se do Prodané nevěsty

Národní muzeum zve rodiny s dětmi všech věkových kategorií do Muzea Bedřicha Smetany, kde se v sobotu 24. ledna od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend… Tentokrát se bude věnovat nejznámější a nejhranější opeře Bedřicha Smetany – Prodané nevěstě.

Pro všechny malé i velké zvídavé návštěvníky je připraven bohatý odpolední program plný hudby, zábavy a poznávání nejslavnější opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Při jejím 100. provedení obdržel Smetana řadu ocenění, která je možné si v rámci programu prohlédnout na zajímavé výstavě Čestné diplomy a dary Bedřichu Smetanovi přímo v budově muzea.

Děti se během odpoledne zaposlouchají do několika hudebních ukázek z Prodané nevěsty, a seznámí se tak nejen s Mařenkou, Jeníkem a Kecalem, ale i s řadou dalších postav, které v opeře vystupují. Ve výtvarné dílně si pak vyrobí vlastní komediantskou rekvizitu, kterou společně využijí při pochodu komediantů s hudebními nástroji, a v neposlední řadě si hravou formou vyzkouší i náročné umění dirigovat.

Program akce:
13:00–17:00   Poslech ukázek z Prodané nevěsty, Pochod komediantů s hudebními nástroji, Škola dirigování, Výroba komediantských rekvizit.

Akce se uskuteční v sobotu 24. ledna od 13 do 17 hodin v  Muzeu Bedřicha Smetany (Novotného lávka 1, 110 00 Praha 1). Vstupné na akci je v rámci běžného vstupného do muzea.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru