Dnes Pátek - polojasno 13°C
Zítra Sobota - bourky 13°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Víkend

Víkend v botanické zahradě bude ve znamení vína a letního pikniku

12. 8. 2023
V sobotu 12. srpna oslaví svůj svátek patronka Vinice sv. Kláry a návštěvníci se mohou těšit na tradiční oslavy, které se ponesou v piknikovém duchu. Vinotéka sv. Kláry pro příchozí přichystá piknikové koše, ve kterých nebude chybět láhev vína z místní produkce. Na piknik mohou zájemci dorazit i v neděli. Další srpnovou vinařskou událostí bude Den Rulandského modrého, který připadá na pátek 18. srpna. Vrcholem vinařské sezóny pak bude tradiční vinobraní, plánované na víkend 16. a 17. září. Širokou nabídku vína a burčáku opět doplní bohatý doprovodný program.

Vinice sv. Kláry je svou příslušností k botanické zahradě v Troji světovým unikátem. „Jsme jednou z mála botanických zahrad na světě, která se může pyšnit vlastním produkčním vinohradem a kolekcí vlastních vín. Jedinečné klimatické podmínky jižního svahu přímo nad řekou Vltavou jsou ideální pro pěstování vinné révy. V srpnu se u nás už tradičně konají dvě vinařské akce – oslava svátku Kláry a Den Rulandského modrého. Na víkend máme pěkné vyhlídky, co se počasí týká, a návštěvníci si tak u nás mohou v sobotu i v neděli užít příjemný letní piknik. Na září opět připravujeme oblíbené vinobraní,“ zve Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Klára má svátek! Přijďte na piknik

Patronka trojské vinice sv. Klára má svátek 12. srpna. A tento den se sluší oslavit vínem z místní produkce. To si zájemci mohou užít v rámci pikniku v zahradě, a to po celý víkend. Vinotéka sv. Kláry nabídne piknikové koše s občerstvením a místním vínem. Cena piknikového koše je 790 korun, k tomu je ještě třeba složit vratnou kauci 500 Kč na zapůjčený koš, deku a piknikové vybavení a zaplatit standardní vstupné do botanické zahrady. Piknikový koš je třeba rezervovat předem.

Rulandské modré – poznejte víno mnoha tváří

V srpnu se na Vinici sv. Kláry tradičně slaví ještě jeden svátek, a to starobylé odrůdy Rulandské modré. Její historie sahá až do dob Karla IV. Dá se říci, že pěstování Rulandského modrého na pražských vinicích má stejně dlouhou historii jako Univerzita Karlova. Den Rulandského modrého připadá na 18. srpna. Vinotéka sv. Kláry připravuje minidegustaci čtyř vzorků této skvělé odrůdy. Dobré ročníky nabízejí červené víno s výborným potenciálem k dlouhodobému zrání. V rámci degustace bude možné ochutnat Rulandské modré ročníků 2015, 2018 a 2019 a trio červených vín doplní rosé ročníku 2022. Zájemci tak budou moci odhalit, jaký rozsah chutí umí nabídnout jedna odrůda na jedné vinici. Výjimečně bude možné okusit také vzorek sektu Rulandské modré rosé brut. Žetony na minidegustaci budou v prodeji v baru vinotéky v ceně 160 Kč za čtyři vzorky a s příplatkem 110 Kč bude navíc vzorek sektu.

Oslavy vinobraní na Vinici sv. Kláry

Vrcholem vinařské sezóny budou opět oslavy sklizně, tedy tradiční vinobraní, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. září. Chybět při něm nebude ani burčák ze zdejších hroznů. Milovníci vína budou moci ochutnat i produkty dalších českých a moravských vinařů. V nabídce bude též výběr jídla a pochutin, které skvěle doladí gurmánský zážitek. Velcí, ale i malí návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program a hudební vystoupení. Lákavé budou jistě i komentované prohlídky místního vinohradu a sklepa a zajímavé podzimní workshopy.


Autor: red

Přijďte si s námi zahrát. Nedělní open air koncert

Dnes ve 12:30

Devátý ročník open air koncertu s názvem Přijďte si s námi zahrát v neděli 26. května na Střeleckém ostrově.

Praha 2: Nusle dětem

Dnes v 11:44

Akce pro děti se koná v sobotu 1. června v parku za školou Křesomyslova. začíná se v 11 hodin.

Dobročinnej Blešák v Praze 10

Dnes v 09:02

Přijďte si nakoupit stylové kousky a oživte udržitelně svůj šatník. Letos můžete podpořit organizaci Nedoklubko. Tato nezisková organizace pomáhá rodičům předčasně narozených dětí a neonatologickým oddělením v České republice již od roku 2002.

Dětský den plný sportu s Prahou 4 na Spořilově

Dnes v 09:02

V sobotu 1. června se na Roztylském náměstí na Spořilově od 15 hodin uskuteční tradiční Dětský den plný sportu s Prahou 4. V rámci sportovně-zábavného odpoledne budou připraveny soutěže pro školáky a předškoláky a další zájmové či kulturní aktivity.

Dětský den na Pražském hradě

Dnes v 07:31

Druhý ročník Dětského dne proběhne v sobotu dne 25. května od 10 do 18 hodin na Pražském hradě. Pořádá ho Správa Pražského hradu ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže, pod záštitou manželky prezidenta republiky Evy Pavlové.

Pražské vinice: Dvě besedy na Vyšehradě

Včera v 07:38

Zajímá vás víno a kultura s ním spojená? Poznejte autenticitu a výjimečnost vín z pražských vinic. Jedinečné polohy těchto zelených částí Prahy, z nichž některé jsou památkově chráněnými územími, veřejnosti běžně nepřístupnými, poskytnou i nevšední výhledy...

Kdo je nejrychlejší v Praze 14 ukáže Večerní Svěrácká 10

Včera v 07:33

Desátý ročník běžeckého závodu na 10 a 5 km Večerní Svěrácká 10 se startem na Plechárně na Černém Mostě v sobotu 25. května v 16:30. Na desetikilometrové trati se běží dva pětikilometrové okruhy.

Střelecký ostrov zve na Vinařské slavnosti

22. května 2024 ve 12:15

Prezentace malých rodinných vinařů nejen z jižní Moravy, ale i z oblasti starého a nového světa, jejichž produkci běžně neochutnáte v pátek 24. a v sobotu 25. května.

Korso Krymská 2024

22. května 2024 v 07:44

Krymská, to je ulice plná barů, restaurací, obchodů a dílen. V roce 2022 se obnovila tradice Korsa Krymská, které vždy koncem května vdechlo malé vršovické ulici venkovní život velkého bulváru. Bez aut a omezení se návštěvníci mohou těšit na spoustu živé hudby a představení, jídla a pití. Ve...

Multižánrový hudební festival v Modřanech

22. května 2024 v 06:48

V sobotu 25. května se v Modřanech koná Multižánrový hudební festival. Vstup volný.

Hanspaulkou za Lídou Baarovou

21. května 2024 ve 14:25

Zájemci o architekturu se sejdou v sobotu 25. května.

Den dětí na Desítce: Workshopy i zmrzka

21. května 2024 v 08:40

Odpoledne pro děti v Praze 10. Tvůrčí dílny, občerstvení, divadlo v Parku Malinová-Chrpová.

Tenisový turnaj o pohár starosty Prahy 14

21. května 2024 v 07:25

Tenisový turnaj ve čtyřhře pro dospělé neregistrované hráče o pohár starosty se uskuteční na tenisových kurtech ZŠ Bří Venclíků na Černém Mostě v sobotu 25. května od 8 hodin.

Další články
Nahoru