dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Letní Praha

Víkend s koněm Převalského

Tradiční hry s kostkami, lukostřelba, ale zejména stavba jurty – to vše čeká děti i dospělé dnes a v neděli 20. července v pražské zoo. V rámci Víkendu s koněm Převalského se seznámí s posledním divokým koněm, ale i s projektem jeho návratu do původní domoviny.

Víkendový program odstartuje sérií komentovaných setkání u výběhu pražských převaláků v horní části zahrady, které budou probíhat každou celou hodinu až do 16 hodin.

Program doplní výstava fotografií z letošního transportu koní do Mongolska či ukázka transportní bedny. Pro děti jsou připravené hádanky a kvízy, atmosféru dokreslí mongolská hudba.

V neděli pak dojde v zoo ke skutečným mongolským oslavám. Od 9 hodin budete moci sledovat stavbu tradiční mongolské jurty. Ve 14 hodin proběhne vernisáž výstavy fotografií renomovaného fotografa Petra Joska s názvem Mongolsko – země koní, která zachycuje mongolský život, kulturu i fascinující přírodu. Od 15 hodin pak bude možné na louce za výběhem žiraf vyzkoušet lukostřelbu s tradičními mongolskými luky.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru